خبرنگاران تقویت کتابخانه های مساجد با روحیه مضاعف انقلابی محقق می گردد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، تهران- خبرنگاران- معاون فرهنگی هنری ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور معتقد است که حفظ و تقویت شبکه کانون ها و کتابخانه های مساجد با روحیه مضاعف انقلابی محقق می گردد.

خبرنگاران تقویت کتابخانه های مساجد با روحیه مضاعف انقلابی محقق می گردد

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران از ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور سعید سعادتی روز دوشنبه در نشست مجازی با کارشناسان امور کتابخانه های مساجد کشور ، اضافه کرد: باید به سمت فعال کردن شبکه کتابخوان های مساجد کشور حرکت کنیم.

وی حفظ و تقویت شبکه کانون ها و کتابخانه های مساجد را با روحیه مضاعف انقلابی میسر دانست و اضافه کرد: باتوجه به شیوع ویروس کرونا در کشور با ایجاد و تقویت زیرساخت ها، می توانیم شاهد حضور حداکثری اعضای کتابخانه های مساجد کشور در بستر فضای مجازی بوده و با تقویت شبکه کتابخوان های مساجد، تعداد کتابخوان ها را افزایش بدهیم.

سعادتی با اشاره به اینکه با پویش های مردمی بالاخص پویش مردمی شنبه های کتاب مساجد، حضور ائمه جماعات و کتابداران در شبکه کتابخوان ها تقویت خواهد شد، اضافه کرد: با معرفی کتاب در شنبه های هرهفته توسط 12 هزار کتابدار موجود در کتابخانه های مساجد و ائمه جماعات مساجد شاهد تقویت هرچه بیشتر شبکه کتابخوان های مساجد خواهیم بود.

معاون ستاد کانون های فرهنگی هنری مساجد با تاکید بر اینکه سیاست قدیم ستاد فهمای کشور بر سخت افزار و تجهیز کتابخانه های مساجد بوده است، اضافه کرد: سیاست های جدید ستاد با توجه به کمبود اعتبارات اقتصادی، تقویت و گسترش نرم افزاری کتابخانه های مساجد کشور است.

وی اضافه کرد: پیگیری های لازم برای ایجاد رادیو کتاب و تلویزیون کتاب با صدا و سیمای کشور در حال اجرا است و با هماهنگی های لازم با وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی تقدیر از مروجین کتاب انجام خواهد شد.

سعادتی ادامه داد: با معرفی کتاب در طرح ملی شنبه های کتاب مساجد توسط مادران شهید می توان یک جریان سازی فرهنگی در مباحث کتاب و کتابخوانی ایجاد کرد.

وی اظهار امیدواری کرد با سرانجام یافتن محدودیت های کرونایی و یا در مناطق سفید با تشکیل حلقه های کتابخوانی در مساجد برای کتابخوانی یک الگوسازی خوبی صورت پذیرد.

ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان چهارمحال و بختیاری دبیرخانه کشوری رواق کتاب را برعهده دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 12 دی 1399 بروزرسانی: 12 دی 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 556

به "خبرنگاران تقویت کتابخانه های مساجد با روحیه مضاعف انقلابی محقق می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تقویت کتابخانه های مساجد با روحیه مضاعف انقلابی محقق می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید