درخت مرگ؛ گیاهی که هیچ جانداری حق نزدیک شدن به آن را ندارد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، در قلمرو شگفتی های طبیعت، بعضی از خطرات پنهان وجود دارد که می تواند برای افراد بی خبر کشنده باشد. یکی از این موجودات خطرناک درخت مانچینیل است که اغلب به عنوان درخت مرگ شناخته می گردد.

درخت مرگ؛ گیاهی که هیچ جانداری حق نزدیک شدن به آن را ندارد

به گزارش خبرآنلاین، درخت مانچینیل (Hippomane mancinella) به علت خواص سمی اش بدنام است که آن را به یکی از خطرناک ترین درختان دنیا تبدیل می نماید. تقریباً هر قسمت از این درخت حاوی طیف وسیعی از سموم از جمله استر های فوربول و سایر ترکیبات شیمیایی است. حتی تماس صرف با هر قسمت از درخت می تواند عواقب شدیدی داشته باشد که منجر به تحریک پوست، تاول زدن و مسائل بالقوه سلامتی طولانی مدت گردد.

یکی از خائنانه ترین جنبه های درخت مانچینیل، میوه فریبنده آن است. این میوه ها که شبیه سیب های سبز کوچک هستند، رهگذران ناآگاه را جذب می نمایند، غافل از خطری که در درون وجود دارد. مصرف میوه مانچینیل می تواند منجر به درد طاقت فرسا، احساس سوزش، استفراغ و عوارض بالقوه تهدید نماینده زندگی گردد. لازم است که بسیار احتیاط کنید و هرگز این میوه های سمی را مصرف نکنید یا از آن ها استفاده نکنید.

علاوه بر میوه های سمی، شیره درخت مانچینیل نیز به همان میزان خطرناک است. شیره حاوی ترکیبی قوی از ترکیبات سمی است که می تواند باعث سوختگی شدید، تاول و حتی آسیب دائمی چشم گردد. ایستادن در زیر درخت در هنگام بارندگی می تواند منجر به تماس ناشی از قطرات باران با شیره گردد و خطر عوارض جانبی را تشدید کند. حتی ایستادن در نزدیکی درخت در طول یک روز بادی می تواند ذرات سمی را در هوا حمل کند و سلامت انسان را تهدید کند.

درخت مانچینیل عمدتاً در نواحی ساحلی دریای کارائیب، آمریکای مرکزی و بخش هایی از آمریکای جنوبی یافت می گردد. معمولاً در باتلاق های حرا، سواحل شنی و جنگل های ساحلی رشد می نماید و بخشی جدایی ناپذیر از این زیست بوم های ظریف را تشکیل می دهد. حضور آن در این محیط ها عنصری از خطر را می افزاید و احتیاج به آگاهی و احتیاط برای مردم محلی و بازدیدنمایندگان دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 خرداد 1402 بروزرسانی: 23 خرداد 1402 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1451

به "درخت مرگ؛ گیاهی که هیچ جانداری حق نزدیک شدن به آن را ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخت مرگ؛ گیاهی که هیچ جانداری حق نزدیک شدن به آن را ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید