رویکرد آمریکا در برابر ایران باعث شکاف بیشتر با اروپا می گردد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، به گزارش خبرنگاران، پایگاه آمریکایی بلومبرگ در گزارشی عنوان نموده است که دولت ترامپ همزمان که به دنبال تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل است، تنش خود را با متحدان غربی تشدید خواهد نمود.

رویکرد آمریکا در برابر ایران باعث شکاف بیشتر با اروپا می گردد

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

در گزارش بلومبرگ با اشاره به کوشش آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در سازمان ملل که از سوی مایک پمپئو، وزیر خارجه و برایان هوک مسئول پرونده ایران در وزارت خارجه آمریکا دنبال می گردد، گفته شده که این موضوع باعث ایجاد تنش و شکاف در میان کشورهای غربی امضا نماینده برجام خواهد شد.

در همین ارتباط نیز، بعضی دیپلمات های اروپایی استدلال های مقام های آمریکایی برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران را فاقد حمایت کافی در میان کشورهای اروپایی عنوان نموده و گفته اند که این استدلال ها خریدار چندانی در بین کشورهای دنیا ندارد و بسیاری از کشورهای دنیا با تفسیرهای مقام های آمریکا در زمینه فعال سازی مکانیسم ماشه در برجام مخالف هستند.

در این گزارش همچنین به نقل از یکی از دیپلمات های اروپایی که خواست نامش فاش نگردد، گفته شده که در همان وقتی که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفت به مشارکت واشنگتن در برجام انتها دهد، حق فعال سازی مکانیسم ماشه از آمریکا سلب شده است.

در ادامه این گزارش همچنین به رویکرد کشورهای اروپایی در ارتباط با برجام اشاره و گفته شده مقام های برلین، پاریس و لندن که هر سه از اعضای برجام هستند، می گویند که گرچه نگرانی های آمریکا در مورد منقضی شدن تحریم های تسلیحاتی ایران در اکتبر 2020 (آبان 99) را درک می نمایند اما این نگرانی نباید موجب از بین رفتن کوشش ها برای حفظ توافق هسته ای ایران گردد.

براین اساس با توجه به رویکرد کشورهای اروپایی و همچنین وتوی احتمالی چین و روسیه در برابر اقدام آمریکا برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در سازمان ملل، نتیجه گیری شده که آمریکا راه سختی برای تمدید تحریم تسلیحاتی ایران در سازمان ملل دارد، ضمن اینکه این موضوع می تواند به تشدید روابط دو سوی آتلانتیک منجر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 9 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 176

به "رویکرد آمریکا در برابر ایران باعث شکاف بیشتر با اروپا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویکرد آمریکا در برابر ایران باعث شکاف بیشتر با اروپا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید