ریخته شدن مواد دوپینگ در غذای ورزشکاران تیم ملی

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، مثبت شدن دومین نمونه دوپینگ در میان ملی پوشان تکواندو، نگرانی ها را بابت رقم خوردن یک فاجعه افزایش داده است.

ریخته شدن مواد دوپینگ در غذای ورزشکاران تیم ملی

به گزارش گروه ورزشی خبرنگاران، در حالی که تیم ملی تکواندو خودش را آماده اعزام به مسابقات دنیای 2023 در باکو می نماید که یکی از مهمترین مراحل برای کسب سهمیه المپیک پاریس 2024 به شمار می رود، در دو روز اخیر شوک های بزرگی به پیکره تیم ملی وارد شده است.

چهارشنبه دوپینگ رضا کلهر، ملی پوش تکواندوی ایران و دارنده مدال برنز دنیا در رقابت های گرنداسلم چین مثبت اعلام شد و او به همین علت 4 سال از حضور در تمام رویداد ها محروم شد. حالا در فاصله 24 ساعت از اعلام این خبر، دوپینگ دانیال بزرگی، دیگر ملی پوش تکواندوی ایران نیز به علت مصرف دارویی از خانواده استروئید آنابولیک در همان رقابت های گرنداسلم چین مثبت اعلام شده و در نتیجه این ورزشکار نیز 4 سال از حضور در تمام رویداد ها محروم شد.

بیژن مقانلو، سرمربی تیم ملی تکواندو در این باره می گوید: این دارو اصلا به درد تکواندو نمی خورد و برای رشته هایی مثل وزنه برداری و پرورش اندام خوب است. به خدا ما هم قاطی نموده ایم. ترسمان این است که همه بچه های تیم آلوده شده باشند. آن وقت دیگر چیزی از تکواندوی ایران باقی نمی ماند. وقتی از گرنداسلم چین برگشتیم از فدراسیون پزشکی ورزشی آمدند و از همه بچه ها تست دوپینگ گرفتند و به آزمایشگاه کلن آلمان فرستادند. هنوز جواب تست ها نیامده و فدراسیون از فدراسیون پزشکی ورزشی درخواست نموده که جواب ها زودتر معین گردد و حتی حاضر است پول بیش تری هم بدهد. جواب آزمایشگاه کلن آلمان برای ما خیلی مهم است و معین می گردد چه بر سر تکواندوی ایران آمده است؛ اینکه فقط بعضی آلوده شده اند یا همه تیم.

اصغر رحیمی، سرپرست دبیری فدراسیون تکواندو نیز به احتمال رقم خوردن یک فاجعه و حتی محرومیت و تعلیق تکواندوی ایران واکنش نشان داده است: بیشترین شک ما این است که در زمان برگزاری اردوی تیم های ملی دختران و پسران تکواندو و پاراتکواندو در تهران، افرادی به آشپزخانه رفته باشند و در غذای بچه ها موادی ریخته باشند که باعث مثبت شدن تست دوپینگ آن ها شده است. بر همین اساس از آنجا که این یک بحث ملی و امنیتی است قصد داریم رسما از پلیس و نهاد های امنیتی بخواهیم تحقیقات خود را شروع نمایند و آنالیز های لازم را با استفاده از دوربین های مدار بسته و سایر موارد پیگیری نمایند. متاسفانه این افراد که دست به این کثافت کاری ها می زنند اصلا منافع ملی برایشان اهمیتی ندارد. ما احتمال می دهیم که تعداد دوپینگی ها در بچه ها بیشتر گردد که عواقب جدی برای تکواندوی ایران خواهد داشت.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 29 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1402 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1441

به "ریخته شدن مواد دوپینگ در غذای ورزشکاران تیم ملی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریخته شدن مواد دوپینگ در غذای ورزشکاران تیم ملی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید