لندن: روسیه تهدید متخاصم شماره یک علیه انگلیس است

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، وزیر دفاع انگلیس ضمن طرح اتهاماتی علیه فعالیت های دریایی روسیه، این کشور را تهدید متخاصم شماره یک علیه کشور خود توصیف کرد.

لندن: روسیه تهدید متخاصم شماره یک علیه انگلیس است

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، بن والاس وزیر دفاع انگلیس در مصاحبه با روزنامه ساندی تلگراف این کشور، روسیه را تهدید متخاصم شماره یک علیه کشور خود توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری تاس روسیه، وی مدعی شد: ما کاهش تنش را امتحان نموده ایم، روش هایی را امتحان نموده ایم اما در حال حاضر تا زمانی که روسیه نگرش خود را تغییر دهد، درک این که کجا می خواهیم برویم، کاملاً سخت است.

والاس همچنین ادعا کرد کشتی های روسیه به طور فزاینده ای در مجاورت مرزهای انگلیس فعال هستند.

وزیر دفاع انگلیس در این خصوص گفت: کشتی های فضول روس به طور مرتب به ما سر می زنند و همینطور کشتی های جنگی روسیه. وی در ادامه مدعی شد سال گذشته یک زیردریایی کلاس کیلو روسیه در دریای ایرلند شناسایی شد که انگلیس مدت بسیار بسیار طولانی ندیده بود.

نیروی دریایی انگلیس دسامبر گذشته ادعا کرد شاهد حضور قابل توجه کشتی های جنگی روسیه نزدیک آب ها سرزمینی خود است. به ادعای ساندی تایمز، در مجموع نیروی دریایی انگلیس شاهد 150 کشتی جنگی روسیه از سال 2013 بوده است.

این ادعاها در حالی است که سفارت روسیه در لندن بارها اعلام نموده مقامات سیاسی و نظامی انگلیس اغلب از ادعای تهدید مسکو برای توجیه بودجه نظامی فزاینده و افزایش حضور نظامی خود در مناطق دیگر استفاده می نمایند.

م

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 تیر 1400 بروزرسانی: 4 تیر 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 871

به "لندن: روسیه تهدید متخاصم شماره یک علیه انگلیس است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لندن: روسیه تهدید متخاصم شماره یک علیه انگلیس است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید