مجریانی حاشیه ساز با گرایشات رنگی در رسانه ملی!

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، در چند روز گذشته صحبت های بعضی از مجریان صداوسیما درباره دربی و هیمن طور داوری این بازی حواشی زیادی را ایجاد نموده به طوری که حالا از باشگاه پرسپولیس خبر می رسد این باشگاه به دنبال پیگیری حقوقی بعضی اظهارنظر های مجریان تلویزیونی است.

مجریانی حاشیه ساز با گرایشات رنگی در رسانه ملی!

در یکی از برنامه های صداوسما پیش از دربی، مجری با دعوت از یک پیشکسوت فوتبال سعی دارد درباره بازی دربی 95 مباحث کاشناسی مطرح کند، اما به یک باره با اظهاراتی یک جانبه و البته قضاوت هایی شخصی، اعلام می نماید که داور بازی به پرسپولیس تمایل دارد.

این مجری در یکی دیگر از همین برنامه ها هم با صراحت می گوید: چند سال قبل نگذاشتند تراکتور قهرمان گردد، نگذاشتند استقلال قهرمان گردد و مستندات آن موجود است که این یعنی او صراحتا از رسانه ملی به مردم القا می نماید، تبانی انجام شده تا پرسپولیس قهرمان گردد و اسناد آن هم موجود است!

اظهارات مجری صداویسما به حدی باعث ناراحتی سرمربی پرسپولیس شده بود که پیش از دربی در اظهاراتی گفته بود: باید با برنامه های چیپ صداوسیما مبارزه کنیم که از کارشناسان استقلالی دعوت کردند و مجریان استقلالی خود را به آب و آتش می زنند که داور پرسپولسی است و حرف های سخیف و بی معنی می زنند و فشار زیادی به تیم داوری می آوردند.

در دنیای امروز که فضای مجازی گسترش پیدا نموده و اخبار و اطلاعات زیادی در آن جریان دارد، مردم برای فرار از اخبار دروغ و شایعات که بعضا از صحت به دور هستند، معمولا اخبار و حواشی ورزشی را نیز از تلویزیون دنبال می نمایند. برنامه هایی که بعضا خود حاشیه ساز می شوند.

سوال این است که آیا برای انتخاب این مجریان چارچوب های مدون شده ای تعریف شده است؟ آیا بر عمل و گفتار مجریان حین و پس از اجرای برنامه ها، نظارتی وجود دارد؟

اینکه فردی به عنوان یک مجری علاقه ای به تیم خاص داشته باشد امری طبیعی است و نمی توان ایرادی به آن گرفت، اما وقتی این مجری قرار است از رسانه ملی برنامه ای درباره فوتبال اجرا کند، بهتر است به او گوشزد گردد که مراقب بیانش باشد و بدور از علایق شخصی اش برنامه اجرا کند و از طرح نظرات غیر مستند نیز پرهیز کند.

منبع: فرارو
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 850

به "مجریانی حاشیه ساز با گرایشات رنگی در رسانه ملی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجریانی حاشیه ساز با گرایشات رنگی در رسانه ملی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید