مصرف دو ماسک سطح اکسیژن خون را پایین نمی آورد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، ابطحیان با بیان اینکه استفاده از دو ماسک باعث کاهش سطح اکسیژن خون نمی گردد گفت: توصیه ما این است که ماسک زیرین از نوع جراحی باشد و روی آن یک ماسک پارچه ای استفاده گردد.

مصرف دو ماسک سطح اکسیژن خون را پایین نمی آورد

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، زهرا ابطحیان فوق تخصص بیماری های عفونی در نقص ایمنی در خصوص آخرین آمار و علائم و راه های پیشگیری از کرونا در موج چهارم با برنامه گفتگوی علمی مصاحبه کرد.

ابطحیان گفت: در شرایط فعلی ما با یک موجی مواجهیم که خیلی شدیدتر است و سیر صعودی تری نسبت به موج های قبلی دارد.

وی که در بیمارستان مسیح دانشوری نیز شاغل است در خصوص شرایط این بیمارستان گفت: بیمارستان مسیح دانشوری با اینکه ظرفیت بسیار زیادی دارد، اما در این موج جدید کل بیمارستان به کرونایی ها اختصاص داده شد که البته باز هم کم بود و مجبور به کانکس و ویزیت سرپایی بیماران بدحالِ نیازمند بستری شدیم.

فوق تخصص بیماری های عفونی با بیان اینکه کرونا یک ویروس فوق هوشمند است گفت: این ویروس برای فرار از سیستم ایمنی بدن و گسترش در بدن انسان، مرتباً ساختار خودش را تغییر می دهد و در بخش هایی از بدن دچار جهش می گردد که سیستم ایمنی بدن آن را نمی شناسد و قادر به مقابله با آن نیست.

ابطحیان درمورد نقش واکسن در جلوگیری از ابتلا و کاهش درگیری افراد کرونایی گفت: مسئله نگران نماینده در این زمینه جهش ها و تغییرات بسیار سریعی است که رخ داده و همین باعث می گردد که تاثیر واکسن هم متفاوت گردد و حتی هیچ تأثیری هم نداشته باشد.

فوق تخصص بیماری های عفونی رعایت پروتکل ها را در این شرایط به شدت توصیه کرد و گفت: با وجود فراوری واکسن در بعضی کشورها، اما همچنان استفاده از ماسک و فاصله گذاری اجتماعی همچنان تأکید و توصیه می گردد چراکه واکسناسیون جلوی ابتلا را نمی گیرد و افراد واکسینه هم می توانند ناقل باشند.

ابطحیان با اشاره به سرایت بسیار بالای این ویروس و ابتلای دسته جمعی مردم اظهارکرد: این ویروس جدید تهاجمی تر و وحشی تر شده و ما مواردی زیادی داریم که بیمار حالش نسبتا خوب بوده، اما در عرض 24 ساعت بدحال می گردد.

وی از خانواده ها تقاضا کرد که در دورهمی ها شرکت ننمایند چراکه در این پیک جدید بچه ها خیلی راحت تر مبتلا می شوند و خانواده ها را هم مبتلا می نمایند.

فوق تخصص بیماری های عفونی تأکیدکرد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه علائم مشکوک به ویژه علائم تنفسی و حتی بعد از بهبود اولیه، خودشان را قرنطینه و استراحت نمایند، مایعات فراوان و بدون کافئین مانند دمنوش های گرم و سوپ مرغ بخورند و خواب کافی و آرامش داشته باشند.

ابطحیان با بیان اینکه احتمال انتقال کرونا از سطوح خیلی بالا نیست در عین حال متذکر شد: اگر در خانواده ای فردی مبتلا شده و سرفه می نماید سطوح حتماً باید ضدعفونی شوند.

وی یادآورشد: تا به امروز داروی ثابت ضد ویروس برای کرونا ساخته نشده و دارو هایی هم که آزمایشی استفاده شدند همان داروهایی اند که سال های گذشته برای درمان عفونت های ویروسی دیگر مصرف می شدند.

ابطحیان با بیان اینکه استفاده از دو ماسک باعث کاهش سطح اکسیژن خون نمی گردد گفت: توصیه ما این است که ماسک زیرین از نوع جراحی باشد و روی آن یک ماسک پارچه ای استفاده گردد.

وی همچنین ابتلای مجدد افراد به کرونا را تأیید کرد و اضافه کرد: ما مواردی داشتیم که بعد از یک ماه دچار عفونت مجدد و شدیدتر شدند بطوریکه منجر به بستری آن ها در آی سی یو شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 خرداد 1400 بروزرسانی: 2 خرداد 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 823

به "مصرف دو ماسک سطح اکسیژن خون را پایین نمی آورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصرف دو ماسک سطح اکسیژن خون را پایین نمی آورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید