گجت های پوشیدنی برای مراقبت از علائم حیاتی سالمندان

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، مدیرعامل یکی از مراکز نوآوری از تلاش برای توسعه ایده های نوآورانه در حوزه ابزارها و تجهیزات هوشمند در حوزه سالمندان خبر داد و گفت: ما با برگزاری دو رویداد اقدام به حمایت از تیم های فناور در زمینه توسعه گجت های هوشمند در حوزه سالمندان کردیم.

گجت های پوشیدنی برای مراقبت از علائم حیاتی سالمندان

عادل دهدشتی، مدیرعامل یکی از مراکز نوآوری حوزه سالمندان وابسته به صندوق بازنشستگی در گفت وگو با ایسنا، هدف از راه اندازی این مرکز نوآوری را بهبود سلامت و زندگی سالمندان تحت پوشش صندوق بازنشستگی دانست و گفت: محور فعالیت های این مرکز شتابدهی ایده های خلاقانه و نوآورانه در حوزه اجتماعی و سلامت سالمندان است، بر این اساس سلامت روان سالمندان، پیشگیری از پوکی استخوان، پیشگیری از آسیب های مفاصل، آلزایمر،گردشگری و سرگرمی، توان افزایی و مهارت آموزی فرهنگی اجتماعی و توسعه کسب و کارهای پس از بازنشستگی از جمله محورهای فعالیت های مرکز به شمار می رود.

دهدشتی ادامه داد: بر این اساس اولین رویداد صبانو 1 این مرکز برگزار شد و 15 تیم وارد مرحله شتابدهی این مرکز شدند. این تیم ها در محورهای فعالیت های مرکز ایده هایی را عرضه کردند.

مدیرعامل این مرکز نوآوری با تاکید بر اینکه این 15 تیم مراحل نهایی شتابدهی را می گذرانند، خاطر نشان کرد: احتمالا تا یک ماه و نیم ماه آینده 4 تا 5 سرویس ارائه شده از سوی این تیم ها با موضوع ورزش سالمندان، حرکات اصلاحی ویژه سالمندان، پیشگیری از آلزایمر و نرم افزارهای حوزه مراقبت با رویکرد درمان و ارائه آموزش و مشاوره آماده عرضه خواهد شد.

دهدشتی با تاکید بر اینکه این طرح ها دوره پایلوت را می گذراند، یادآور شد: تا یک ماه و نیم آینده این خدمات و سرویس ها آماده ارائه می شود که در گام اول قابلیت ارائه خدمات به 10 هزار نفر از سالمندان صندوق بازنشستگی را دارد و به تدریج این خدمات به سایر افراد ارائه می شود.

وی استراتژی این مرکز نوآوری در سال جاری شتابدهی را در حوزه سلامت دیجیتال ذکر کرد و گفت: در این راستا اقدام به برگزاری رویداد صبانو 2 در زمینه سلامت دیجیتال کردیم که محورهای مختلفی دارد که از آن جمله می توان به اینترنت اشیاء، تجهیزات و گجت های پوشیدنی، تجهیزات مراقبت از راه دور و تجهیزات کنترل درمان اشاره کرد.

دهدشتی، نظارت بر تغذیه و فعالیت بدنی، ابزارهای پوشیدنی هوشمند، پایش علائم حیاتی و سلامت از راه دور، توان بخشی شناختی، پیشگیری از بیماری ها، تشخیص زودهنگام بیماری ها و مراقبت شخصی سازی شده را از دیگر محورهای این رویداد دانست و اظهار کرد: علاقه مندان می توانند تا 27 خردادماه 1400 با مراجعه به وبسایت مرکز نوآوری به نشانی sabainotec.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام و با ثبت اطلاعات تیم، توصیف کسب وکار در این رویداد شرکت کنند.

وی افزود: تیم های علاقه مند پس از ثبت نام در سایت مرکز، مورد ارزیابی اولیه قرار گرفته و طرح های دریافتی توسط کمیته ارزیابی مرکز، مورد ارزیابی و تیم های برتر برای ارائه در روز پایانی رویداد معرفی خواهند شد. برای تیم های برگزیده، در مراحل ارزیابی امکان استفاده از جلسات توانمندسازی، طراحی و تدوین طرح کسب و کار و ارائه بهتر در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل این مرکز نوآوری ادامه داد: تیم های برگزیده مرحله ارزیابی اولیه پس دوره توانمندسازی در برابر هیئت داوران مرکز نوآوری صبا قرار گرفته و ایده و کسب و کار خود را در مدت 15 دقیقه ارائه کرده و ارزیابی نهایی و انتخاب تیم ها برای حمایت (شتابدهی و سرمایه گذاری) انجام خواهد شد.

دهدشتی با اشاره به زمان برگزاری رویداد، گفت: در نظر داریم رویداد را در دهه اول تیرماه برگزار کنیم، اما به دلیل نامشخص بودن شرایط کرونا فعلا تاریخ دقیقی مشخص نشده است.

وی با بیان اینکه بازار حوزه سالمندان حوزه آزمایش شده ای نیست، ادامه داد: در دور اول 107 ایده و تیم اعلام آمادگی کردند که از این تعداد 15 تیم به مرحله شتابدهی رسیدند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 تیر 1400 بروزرسانی: 9 تیر 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 880

به "گجت های پوشیدنی برای مراقبت از علائم حیاتی سالمندان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گجت های پوشیدنی برای مراقبت از علائم حیاتی سالمندان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید