مقدار شهریه مدارس غیردولتی اعلام شد ، بیشترین شهریه برای کدام مدارس است؟

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی مشارکت های مردمی با بیان اینکه پیش ثبت نام در مدارس غیردولتی، قانونی است، گفت: برای سال تحصیلی نو، 3 شهریه مصوب، فوق برنامه و مکمل را اعلام می کنیم.

مقدار شهریه مدارس غیردولتی اعلام شد ، بیشترین شهریه برای کدام مدارس است؟

به گزارش خبرنگاران، احمد محمودزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی مشارکت های مردمی در برنامه صف اول، اظهار کرد: در حال حاضر روزهای پایانی سال تحصیلی 1402ـ1401 و برنامه ریزی برای سال تحصیلی 1403ـ1402 است.

وی با بیان اینکه مجموعه مدارس غیردولتی با حدود 2 میلیون و 200 هزار دانش آموز در دوره های مختلف تحصیلی فعالیت می کند، افزود: مدارس غیردولتی بر اساس قانون مجلس شورای اسلامی در مجموعه وزارت آموزش و پرورش، بخشی از مأموریت و جریان تعلیم و تربیت دانش آموزان را بر عهده دارد.

محمودزاده با اشاره به اینکه پیش ثبت نام در مدارس غیردولتی قانونی است، ادامه داد: پیش ثبت نام، پیش شرط هایی دارد که مدارس غیردولتی باید رعایت کنند؛ به عنوان مثال تا زمانی که ثبت نام قطعی آغاز نشده است، اگر خانواده بخواهد پیش ثبت نام را لغو کند باید هزینه علی الحساب به خانواده عودت داده شود.

وی با بیان اینکه 20 درصد سهمیه ثبت نام مدارس غیردولتی برای دانش آموزان همان منطقه است، گفت: مصاحبه و آزمون، ملاک ثبت نام نیست اما در برخی مدارس غیردولتی به دلیل میزان بالای درخواست های ثبت نام به نسبت صندلی های مدرسه، شاخصی را در نظر می گیرند که به همین دلیل از معدل، مصاحبه یا آزمون استفاده می شود.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی با تأکید بر اینکه شهریه مدارس غیردولتی بر اساس الگوی معین شهریه است، افزود: 150 شاخص کیفیت بخشی در الگوی معین شهریه مدارس غیردولتی دخیل است و شهریه هر مدرسه متناسب با فضا، نیروی انسانی، آموزش و ... فرق دارد.

وی با بیان شهریه ثابت و فوق برنامه سال تحصیلی جاری از 2 میلیون تا 50 میلیون است، گفت: حدود 15 هزار مدرسه شهریه زیر 15 میلیون دارند، 11 هزار مدرسه شهریه زیر 10 میلیون دارند. تعداد مدارسی که شهریه بالای 40 میلیون می گیرند، به عدد 50 هم نمی رسد.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: یک شهریه مصوب و یک شهریه فوق برنامه داریم که 6 ساعت در دوره ابتدایی، 7 ساعت در دوره اول متوسطه و 8 ساعت در دوره دوم متوسطه و 2 تا 5 ساعت هم برای هنرستان است. یک بخش هم شهریه مکمل است؛ به عنوان مثال دانش آموزانی علاقه مند است آموزش زبان ببیند که این فعالیت ها از سوی مدرسه اعلام شده و مجوز از آموزش و پرورش گرفته می شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری مدارس غیردولتی حق برگزاری کلاس زبان را ندارند مگر اینکه با آموزشگاهی قرارداد داشته باشند، گفت: سال جاری هم سه شهریه مصوب، فوق برنامه و مکمل را اعلام می کنیم.

محمودزاده با تأکید بر اینکه رسانه ها اخذ شهریه بالا در مدارس را عادی سازی نکنند، افزود: مدارسی که شهریه بالا اخذ کنند، باید شهریه مازاد را به خانواده ها بازگردانند و شهریه سال جاری آنها هم به دلیل تخلف، کمتر افزایش پیدا می کند.

وی با بیان اینکه کمتر از نیم درصد 18 هزار مدرسه غیردولتی تخلف می کنند، گفت: نظارت های گسترده و میدانی بر مدارس غیردولتی داریم تا ان شاءالله شاهد تخلف در مدارس غیردولتی نباشیم.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت های مردمی با تأکید بر اینکه سال جاری هیچ معلمی در مدارس غیردولتی بدون گزینش فعالیت نمی کند، اظهار کرد: معتقدیم معلمان مدارس غیردولتی باید کارت صلاحیت های حرفه ای معلمی داشته باشند و 360 ساعت دوره آموزش برای آنها پیش بینی کرده ایم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 خرداد 1402 بروزرسانی: 29 خرداد 1402 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1455

به "مقدار شهریه مدارس غیردولتی اعلام شد ، بیشترین شهریه برای کدام مدارس است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقدار شهریه مدارس غیردولتی اعلام شد ، بیشترین شهریه برای کدام مدارس است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید