ناقلانِ بدون علامتِ کرونا چه کسانی هستند؟

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، یک متخصص بیماری های عفونی با تاکید بر بدون علامت بودن یا کم علامت بودن بیشتر مبتلایان به کرونا، گفت: هر یک نفر مبتلا به کرونا ویروس می تواند بیماری را به 4 نفر دیگر انتقال داده و این زنجیره به طور متوالی تکرار شود، از این رو برای قطع زنجیره انتقال از مردم می خواهیم در خانه بمانند.

ناقلانِ بدون علامتِ کرونا چه کسانی هستند؟

دکتر مسعود مردانی در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه 80 درصد مبتلایان به کرونا یا بدون علامت هستند و یا علامت خفیفی دارند، گفت: این افراد از نظر انتقال دادن بیماری به سایرین بسیار نگران کننده هستند؛ زیرا از آنجایی که فاقد علامت هستند با دیگران ارتباط برقرار کرده و یا از منزل خارج می شوند و این موضوع می تواند تهدیدی برای دیگران باشد.

وی افزود: از سوی دیگر برخی با علائم بسیار خفیفی مانند چند سرفه کوتاه، تب موقت و... به بیماری مبتلا می شوند که شاید حتی تشخیص بیماری برای پزشک نیز سخت باشد؛ از این رو از مردم می خواهیم در خانه بمانند.

وی افزود: بیشترین توصیه ما در این شرایط عدم حضور در اجتماع، ترک عادات گذشته مانند خرید عید و عدم برگزاری مجالس و مهمانی ها به سنت هر سال نوروز است. امسال برای اولین بار در تاریخ ایران باید بگوییم عید بی عید؛ مردم هم باید به این مهم اهمیت داده و از سفر، دید و بازدید و... پرهیز کنند.

این متخصص بیماری های عفونی در ادامه با اشاره به اینکه عدم پایبندی به توصیه های متخصصان سبب می شود به تدریج بیشتر افراد یک جامعه به بیماری مبتلا شوند، شرح داد: شخصی که بهداشت فردی را رعایت نمی کند، علاوه بر آنکه خودش در معرض خطر است، می تواند به دیگران نیز آسیب برساند که این موضوع حق الناس است.

وی گفت: بنابر دانسته های فعلی ما، هر یک بیمار کرونا می تواند چهار فرد را مبتلا کرده و آن چهار نفر هر کدام چهار نفر دیگر را و این فرایند به همین شکل ادامه خواهد یافت؛ پس با رعایت نکات بهداشتی، ماندن در خانه و عدم حضور در تجمعات بیش از هشت نفر می توانید به قطع زنجیره بیماری کمک کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 57

به "ناقلانِ بدون علامتِ کرونا چه کسانی هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناقلانِ بدون علامتِ کرونا چه کسانی هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید