وبگاه های کارگشا در صنعت ساختمان

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، کمتر صنعتی در کشور وجود دارد که به اندازه صنعت ساختمان، گستردگی داشته باشد؛ هم تعداد افراد فعال در این صنعت بالاست و هم حوزه های مرتبط با ساختمان سازی از وسعت زیادی برخوردارند.

وبگاه های کارگشا در صنعت ساختمان

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به دلیل همین گستردگی است که پیشرفت های علمی می تواند یاری بزرگی به این صنعت کند و نباید از کاربرد فناوری در آن غافل شد.

مسائلی که ساختمان سازی با آنها درگیر است را می توان با بهره گیری از علوم و صنایع دیگر برطرف کرد؛ برای مثال هدررفت بالای انرژی در ساختمان ها، آلودگی های صوتی ناشی از ساختمان سازی، شرایط نامطلوب فاضلاب شهری و توجه نکردن به محیط زیست نمونه هایی از این معضلات هستند که خوشبختانه با ورود فناوری به این صنعت، فرایند امیدوارنماینده ای در کاهش یا از بین رفتن این مسائل به چشم می خورد.

شرکت دانش بنیان آینده پژوهان نوآور کارگشا که به اختصار به آن کارگشا می گوییم، از پیشگامان استفاده از فناوری اطلاعات (IT) در صنعت ساختمانی کشور است.

عبدالرضا جباری، ریاست هیأت مدیره این شرکت را بر عهده دارد و خودش 30 سال است به عنوان پیمانکار، مشاور یا سرمایه گذار، مسائل و دوباره کاری های رایج در این حوزه را از نزدیک می شناسد.

گلایه اصلی او از سیستم ساختمان سازی کشور، این است که هرگز به این صنعت به عنوان یک زیست بوم نگاه نشده است؛ درواقع از تربیت متخصصان و مهندسان گرفته تا فراوری تجهیزات و مصالح ساختمانی، همین طور از ضوابط و مقررات شهرداری و نظام مهندسی گرفته تا طراحی و اجرای ساختمان ها، شاهد یک فرایند پیوسته نیستیم و نتیجه آن را در هزینه بالا و طولانی بودن زمان ساخت، عمر کم ساختمان ها و ایجاد منظره نامتناسب شهری می توان به وضوح مشاهده کرد.

ویژگی های مهم کارگشا

جباری در مورد ماهیت شرکت کارگشا و ویژگی های شاخص آن به جام جم می گوید: ما به عنوان یکی از فعالان بخش خصوصی که متخصص این حوزه هستیم، دغدغه ایجاد پایگاهی را داشتیم که بتوانیم به وسیله آن، اطلاعات و ارتباطات و تخصص لازم را به کسانی که می خواهند وارد این حوزه شوند یا می خواهند کار صحیح و اصولی انجام دهند، انتقال دهیم.

او می افزاید: شرکت خلاق و فناور آینده پژوهان نوآور کارگشا در اواخر سال 95 به عنوان اولین شرکت در حوزه طراحی و فراوری نرم افزارهای آنلاین تخصصی ساختمان تأسیس شد. هدف ما در این مجموعه ارائه خدمات مهندسی در حوزه ساختمان به صورت آنلاین است. در چهارسالی که از عمر کارگشا می گذرد، توانسته ایم 10وبگاه مختلف را راه اندازی کنیم که هرکدام از آنها پاسخ گوی بخشی از نیازهای صنعت ساختمانی هستند.

امروز و فردای کارگشا

جباری درباره فرآیندهایی که پیوسته در حال اجرا هستند می گوید: تمام مجموعه وبگاه های کارگشا در حال توسعه هستند و تیم تحقیق وتوسعه شرکت به طور مداوم در حال ایده پردازی و همچنین پیاده سازی این ایده ها در بخش ها و وبگاه های مختلف هستند. تقریبا می گردد گفت ما هر ماه یک سرویس جدید را در یکی از وبگاه ها راه اندازی می کنیم.

وی ضمن اشاره به یکی از مهم ترین پروژه های مجموعه کارگشا، خاطرنشان می نماید: در حال حاضر مشغول توسعه پروژه ای به نام سندباد (www.sindbad.company) هستیم. این وبگاه یک بانک اطلاعاتی از همه شرکت های فراوریی، مشاوره ای و پیمانکاری در حوزه ساختمان در کشور است که به چهار زبان فارسی، انگلیسی، عربی و کُردی سورانی در دسترس قرار گرفته است. اهداف توسعه ای ما در این پروژه، ایجاد یک پلتفرم جامع برای کشورهای منطقه است؛ به طوری که این کشورها بتوانند شرایط و شرایط خودشان را چه از نظر مصالح و قیمت ها، چه از نظر نیروهای انسانی و متخصصان و چه از نظر خدمات مهندسی، در این وبگاه بارگذاری نمایند تا بر اساس آن، زمینه و امکان تبادل اطلاعات بین کشورهای منطقه به وجود بیاید.

او در ادامه می افزاید: پروژه سندباد با همکاری دبیرخانه توسعه صادرات سازمان نظام مهندسی، اتاق بازرگانی و بخش اقتصادی وزارت امور خارجه اجرا شده و در حال توسعه است. اضافه شدن زبان روسی به زبان های این وبگاه نیز رو به اتمام است و اکنون اطلاعات کشورهایی مانند ارمنستان، آذربایجان و ترکیه در حال بارگذاری در سایت هستند.

رئیس هیأت مدیره شرکت کارگشا در خاتمه گفت وگو با جام جم اشاره می نماید: در حال حاضر به طور جدی به دنبال همکاری با بانک هایی هستیم که توانایی اعطای وام در صنعت ساختمانی کشور را به عنوان تأمین سرمایه دارند. همچنین به عنوان یکی از بزرگترین شرکت های خصوصی در زمینه کاربرد فناوری در ساختمان سازی، امیدواریم در آینده نزدیک همکاری با وزارت مسکن وشهرسازی را آغاز کنیم.

مجموعه وبگاه های کارگشا با خدمات آنلاین

کارگشا (kargosha.com): ارائه مشاوره در حوزه صنعت ساختمان / اعزام نیروی متخصص برای انجام انواع کارهای ساختمانی (از آرماتوربندی گرفته تا نقاشی و نصب کابینت و ...).

متری چند؟ (metrichand.com): برآورد اولیه از قیمت ساختمان پیش از احداث آن/ زمان بندی مراحل عملیات اجرایی / برنامه ریزی اقتصادی برای هر مرحله از ساخت.

اِکو ساختمان (ecosakhteman.com): انجام مطالعات امکان سنجی ساختمان (آنالیز توجیه اقتصادی برای احداث یک ساختمان).

ویکی ساختمون (wikisakhtemoon.com): دسترسی به انواع اطلاعات ساختمانی و اصطلاحات رایج در صنعت ساختمان.

اُتوسازه (autosaze.com): فراوری نقشه های سازه ای به صورت آنلاین.

آموزشگاه کارگشا (academy.kargosha.com): ارائه آموزش های تخصصی صنعت ساختمان برای آغاز به کار یا ارتقای شغلی.

انستیتو کارگشا (kargoshainstitute.com): آنالیز مسائل محیط زیستی در صنعت ساختمان (گروه پژوهشی اِکولوژی انسانی- شهری ثبت شده در وزارت علوم )

ای-دادگر (edadgar.com): مرجع داوری و برطرف اختلافات در بین فعالان حوزه ساختمان (با امکان صدور رأی و پیگیری در مراجع قضایی)

کارگشا-پی اِم او (kargoshapmo.com): داشبورد مدیریت پروژه های ساختمانی به صورت آنلاین (مکا)

کمپانی سندباد (sindbad.company): درگاه ارتباط بی واسطه فعالان صنعت ساختمان ایران و کشورهای منطقه

فراز سهیلی آزاد - نشان ایرانی 2 / روزنامه خبرنگاران

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 800

به "وبگاه های کارگشا در صنعت ساختمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وبگاه های کارگشا در صنعت ساختمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید