شرایط کرونایی استان مرکزی در مقایسه با سایر استان ها ثابت تر است

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، خبرنگاران/مرکزی استاندار مرکزی گفت: با وجود اینکه در حال ورود به پیک بعدی کرونا هستیم، به دلیل برنامه ریزی های مناسب و همکاری مردم، در مقایسه با سایر استان ها و استان های همجوار شرایط نسبتا ثابت تری را شاهد هستیم.

شرایط کرونایی استان مرکزی در مقایسه با سایر استان ها ثابت تر است

سید علی آقازاده 26 شهریورماه در آیین شروع عملیات اجرای 10 پایگاه اورژانس در اراک اعلام کرد: امروز شاهد شروع عملیات اجرایی همزمان 10 پایگاه اورژانس هستیم که با یاری خیرین احداث خواهند شد و خوشبختانه مجمع خیرین سلامت استان مرکزی و اراک در حال پوشش همه فعالیت های مورد احتیاج شهر هستند و همکاری خوبی با دانشگاه علوم پزشکی اراک دارند.

وی با اشاره به اینکه خیرین سلامت اعتباری حدود 5 میلیارد تومان و دانشگاه علوم پزشکی 15 میلیارد تومان بابت احداث این پایگاه ها و تجهیز آن پرداخت خواهند کرد، گفت: با احداث این 10 پایگاه احتیاج استان درخصوص پایگاه تامین می گردد.

آقازاده با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی اراک و مجموعه بهداشت و درمان استان در جبهه سلامت و مقابله با ویروس کرونا نهایت بهره برداری از فرصت ها را داشته اند، اضافه نمود: در این عرصه پژوهشگران و محققان و آزمایشگاه های استان کوشش بسیاری دارند و با وجود همه سختی ها دستاوردهای خوبی داشته اند.

وی اضافه نمود: امیدواریم با همه این کوشش ها به زودی شاهد ساخت واکسن کرونا باشیم که البته دور از دسترس نیست.

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه مجموعه استان از هیچ کوششی دریغ نکردند و خوشبختانه با وجود اینکه در حال ورود به پیک بعدی هستیم در مقایسه با سایر استان ها و استان های همجوار به دلیل برنامه ریزی های مناسب و همکاری مردم شرایط نسبتا ثابت تری را شاهد هستیم، گفت: مرکز اورژانس در واقع مکمل دانشگاه علوم پزشکی است و از پایگاه های دور افتاده در استان تا شهر اراک در حال کوشش هستند تا زحمات را کامل نمایند و در حوادث و اتفاقات پزشکی که برای بیماران رقم می خورد اولین کسانی که در محل حاضر می شوند ماموران اورژانس هستند که جانشان را در طبق اخلاق می گذارند و به سرعت در صدد خدمات رسانی به بیمار هستند.

به گزارش خبرنگاران، در این جلسه نشان افتخار اورژانس به استاندار مرکزی و رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک اهدا و از پیشکسوت حوزه اورژانس استان تجلیل شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 آبان 1399 بروزرسانی: 9 آبان 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 418

به "شرایط کرونایی استان مرکزی در مقایسه با سایر استان ها ثابت تر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط کرونایی استان مرکزی در مقایسه با سایر استان ها ثابت تر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید