یک بابون در محاصره 20 سگ وحشی، کدامیک پیروز می شوند؟

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، یک بابون در محاصره 20 سگ وحشی، کدامیک پیروز می شوند؟

یک بابون در محاصره 20 سگ وحشی، کدامیک پیروز می شوند؟

یک بابون تنها در یک برخورد نادر خود را در محاصره یک گله سگ وحشی آفریقایی یافت. باید راهی برای خروج پیدا می کرد.

به گزارش خبرنگاران، مارسل کوهن 34 ساله، یک مربی و از علاقه مندان مشتاق به حیات وحش، در سفر به پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی این چشم انداز فراموش نشدنی را دید.

او در این باره می گوید: اوایل صبح از H1-3 به سمت اسکوکوزا می رفتیم، وقتی دشت های باز را پشت سر گذاشتیم که کمپ استراحت ساتارا را احاطه نموده بودند، دسته ای از سگ های وحشی در جاده ظاهر شدند.

سگ های وحشی آفریقایی، یک گونه در معرض خطر انقراض هستند و مشاهده آن ها در عمل یک امتیاز نادر است.

در نیم ساعت بعدی، ما با هیجان و شگفتی گروه را دنبال کردیم. سگ های وحشی سپس با گروهی از بابون ها برخورد کردند. بیشتر بابون ها با تماشا سگ های وحشی پراکنده شدند، اما در کمال تعجب، یک بابون شجاع ایستادگی کرد. او بدون ترس با گروهی مهیب روبرو شد و از عقب نشینی در برابر خطر خودداری کرد.

بابون تنها هیچ نشانه ای از وحشت نداشت و طوری ایستاد که گویی به وسیله پیروز ترین شکارچی آفریقا احاطه نشده بود! سگ وحشی آفریقایی، با نرخ شکار پیروز 80 درصد، یکی از ترسنا ک ترین حیوانات آفریقا محسوب می شوند، اما نه برای این بابون!

ما نفس خود را حبس کردیم که درگیری بین بابون و دسته سگ وحشی ادامه داشت. با وجود شدت لحظه، درگیری تنها حدود یک دقیقه طول کشید. سگ های وحشی که ظاهراً علاقه خود را از دست داده بودند، در نهایت به داخل بوته ها عقب نشینی کردند.

تئوری من در خصوص اینکه چرا سگ های وحشی به بابون شجاع حمله نکردند این است که این حیوانات باهوش به خوبی از دندان های ترسناک بابون که حتی از یک شیر بلندتر هستند مطلع بودند. سگ های وحشی با دانستن آسیب های احتمالی که بابون می تواند ایجاد کند، با خود گفتند که این رویارویی ارزش آن را ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1402 بروزرسانی: 1 مرداد 1402 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1468

به "یک بابون در محاصره 20 سگ وحشی، کدامیک پیروز می شوند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک بابون در محاصره 20 سگ وحشی، کدامیک پیروز می شوند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید