7 ترفند برای آرایش مناسب با لنز رنگی

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، بیشتر افراد می توانند از لنزهای تماسی استفاده نمایند. با استفاده از این لنزها می توانید رنگ چشمان خود را تغییر دهید. آرایش مناسب با لنز رنگی روشی ساده، راحت و مجذوب کننده برای بهبود استایل است. فرقی نمی کند که در پی تغییری ظریف یا چشمگیر در استایل خود هستید در هر حال استفاده از لنزهای رنگی یک گزینه مناسب محسوب می گردد. به این منظور کافی است چند ترفند میکاپ با لنز رنگی را به روتین روزانه خود اضافه کنید. در این مطلب به آنالیز کامل این مساله می پردازیم.

7 ترفند برای آرایش مناسب با لنز رنگی

انواع مختلف رنگ های لنزهای رنگی

در ابتدا به آنالیز انواع مختلف لنزها می پردازیم. لنزها به دو دسته رنگی و بی رنگ تقسیم می شوند که مدل بی رنگ آن ها جایگزین عینک بوده و برای اصلاح عیوب انکساری استفاده می شوند. اما لنزهای رنگی بیشتر از اینکه جنبه درمانی داشته باشند جنبه زیبایی دارند و قسمت رنگی آن ها فقط عنبیه یعنی قسمت رنگی چشم را پوشش می دهد و به علت اینکه مردمک را مسدود نمی نماید منجر به ایجاد اختلال در دید نخواهد شد.

بیشتر لنزهای رنگی به این صورت طراحی شده اند که رنگ جدیدی که روی چشم ایجاد می نمایند طبیعی به نظر برسد زیرا طراحی ای مشابه طراحی چشم دارند. لنزهای رنگی در دو مدل مختلف فراوری می شوند که بسته به هدف خود می توانید خرید آنلاین لنز چشم را انجام دهید.

لنز تقویت نماینده رنگ چشم

این مدل لنز شفاف بوده و رنگ طبیعی چشم را تغییر نمی دهد. از این مدل برای تقویت رنگ چشم و نمایش رنگ چشم با وضوح بالاتر استفاده می گردد. لنز تقویت نماینده رنگ چشم برای افرادی مناسب است که رنگ چشمانشان روشن است و می خواهند با وضوح بیشتری نشان داده گردد. نوع دیگری از این لنز باعث می گردد لبه بیرونی عنبیه یا حلقه لیمبال با وضوح بیشتری تعیین باشد.

لنز رنگی مات

این مدل لنزهای رنگی ای هستند که رنگ چشم را تغییر می دهند. در صورتی که رنگ چشمانتان قهوه ای تیره است و می خواهید آن را به آبی تغییر دهیداین مدل برایتان مناسب است. برای استفاده از لنزهای رنگی نباید حتما مشکل بینایی وجود داشته باشد به همین علت به این مدل لنز، لنز آرایشی گفته می گردد. در صورتی که به اصلاح عیوب بینایی احتیاج پیدا کردید همچنان لنزهای رنگی می توانند به افراد دارای مشکل های دوربینی، نزدیک بینی و آستیگماتیسم یاری نمایند.

پیش از استفاده از لنزهای رنگی حتما با پزشک مشورت کنید. در این صورت می توانید نسخه مناسب را دریافت نموده و لنز مناسب را بهره ببرید. این نکته را به خاطر داشته باشید که لنزهای تماسی وسایل طبی بوده و احتیاجمند نسخه پزشک هستند.

آنالیز چرخه رنگ برای آرایش با لنز

پیش از آرایش کردن و خرید اینترنتی لوازم آرایشی باید نگاهی به چرخه رنگ بیاندازید تا بهتر بتوانید رنگ های مکمل را برای استفاده با لنزهای تماسی رنگی تشخیص داده و انتخاب کنید. درست است که می توان آرایش آبی را با لنزهای تماسی آبی ست کرد اما در صورتی که می خواهید چشمانتان درخشش بیشتری داشته باشند بهتر است از رنگ مکمل بهره ببرید. علاوه بر این باید رنگ های گرم و سرد را هم در نظر بگیرید. برای لنزهای تماسی به رنگ های سرد بهتر است از تناژهای گرم میکاپ و بالعکس بهره ببرید. در ادامه بعضی ترفندهای آرایشی که باید بر اساس رنگ لنز تماسی که انتخاب می کنید در نظر بگیرید را توضیح داده ایم.

نکات آرایش مناسب با لنز رنگی قهوه ای

قهوه ای تنها استثنا در چرخه رنگ است. تقریبا همه رنگ ها به خوبی با قهوه ای ست می شوند بنابراین انتخاب های بسیار متنوعی را با این رنگ چشم خواهید داشت. تناژهای طلایی تیره و بنفش باعث برجستگی بیشتر چشم ها می شوند. اما در صورتی که در پی درخشش بیشتر چشم هایتان هستید از تناژهای سرد آبی، انواع رنگ سبز یا نقره ای بهره ببرید. ترکیب سایه مشکی یا استفاده از خط چشم مشکی هم می تواند این استایل را تکمیل کند.

لنزهای تماسی قهوه ای بسیار پرطرفدار هستند اما هنگامی که بخواهید آرایش مناسب آن ها را انجام دهید داستان پیچیده ای خواهید داشت. از آنجایی که انواع بسیار متنوعی از طیف رنگ قهوه ای در دسترس است بعضی استایل های خاص آرایش برای بعضی از رنگ های قهوه ای مناسب بوده و برای سایرین مناسب نیستند. این موضوع به تناژ رنگی لنز انتخابی تان بستگی دارد که قهوه ای روشن، میانه یا تیره است.

چشمان قهوه ای روشن به خوبی با رنگ های گرم و روشن مانند زرد برجسته می شوند. آرایش چشم روشن یا زرد کمرنگ رنگ با یاری به تقویت تناژ طلایی رنگ قهوه ای چشم ها را برجسته تر می سازد. در صورتی که در پی لنزهای قهوه ای میانه هستید رنگ های روشن تر برای آرایش را انتخاب کنید. بعضی از رنگ ها که ارزش امتحان کردن دارند سبز و آبی هستند که ته مایه سبز موجود در رنگ قهوه ای را می پوشانند. در صورتی که رنگ لنزهای تماسی تان قهوه ای تیره ی مایل به مشکی است آرایش های تیره تر چشم را انتخاب کنید. استفاده از آرایش خنثی تیره به زیبایی طیف های تیره تر قهوه ای را تکمیل می نماید.

نکات آرایش مناسب با لنز رنگی آبی

در این حالت باید در پی رنگ مکمل آبی باشید که معادل رنگ متضاد آبی در چرخه رنگ است. این رنگ همان نارنجی است اما تعداد بسیار کمی از افراد لنز رنگی آبی را با سایه چشم نارنجی ترکیب می نمایند. بنابراین در پی رنگ های مشابه نارنجی یعنی طلایی، مسی، قهوه ای با رگه های نارنجی و قرمز مایل به قهوه ای باشید. خط چشم مشکی برای این رنگ ها بیش از حد برجسته است بنابراین به جای آن از خط چشم قهوه ای یا برنز بهره ببرید. این رنگ ها همچنان چشم ها را برجسته می سازند اما در عین حال ترکیب یکنواختی با سایه چشم هم ایجاد می نمایند.

در صورتی که لنز تماسی آبی رنگ را انتخاب نموده اید باید به شما بگوییم که آرایش چشم اسموکی برترین انتخاب برای این رنگ لنز است. رنگ تیره و با طراوت این آرایش باعث می گردد چشم ها بدون تیرگی بدرخشند. برای ایجاد یک ظاهر اسموکی رویایی برای چشم های آبی کافی است به سادگی رنگ های نقره ای و مشکی را با تناژ پر رنگی از بنفش یا سرمه ای ترکیب کنید. هر دوی این ها باهم رنگ و درخشش را به ظاهر می افزایند. برای ایجاد این ظاهر همیشه در ابتدا روشن ترین رنگ ها را به گوشه داخلی چشمتان بزنید. با این روش می توانید به آرامی چشمان خود را روشن نموده و در عین حال با رفتن به سمت قسمت های بیرونی رنگ های تیره تر را بهره ببرید. ترکیب عالی سایه چشم هم هنگام ایجاد این ظاهر ایدئآل است. همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که براش سایه چشم را به صورت حرکات دایره ای کوچک روی پلک حرکت دهید. با این کار چشمان اسموکیتان ظاهر لطیف و یکنواختی پیدا می نماید.

نکات آرایش با لنز سبز

رنگ های متضاد سبز عبارتند از صورتی، قرمز و بنفش. بسیاری از افراد به منظورر جلوگیری از خسته یا بیمار به نظر رسیدن از استفاده از سایه چشم قرمز اجتناب می نمایند. با وجود اینکه رنگ های صورتی و بنفش برای محل کار انتخاب های بسیار خوبی به شمار می روند اما سعی کنید از یک رنگ خنثی روی پلک ها و کمی رنگ بنفش نزدیک به خط چشم بهره ببرید. در شب با استفاده از رنگ های بنفش تیره یا بادمجانی به همراه ذغالی ترکیبی خیره نماینده ایجاد کنید.

در صورتی که می خواهید از لنزهای تماسی سبز بهره ببرید برترین آرایش برای صورتتان تناژ گرم تر است. از آنجایی که رنگ چشم سبز زمینه گرمی از طلایی و قهوه ای دارد، استفاده از آرایش برنز می تواند این ظاهر را برجسته تر سازد.

در کنار انتخاب برنزر در پی برنزر ماتی باشید که ظاهر زیبایی با چشمان سبزتان ایجاد کند. برنزرهای مات در گرم کردن تناژ پوست عملکرد بسیار خوبی دارند و در عین حال تمرکز روی چشم ها را حفظ می نمایند. بعلاوه رژگونه های صورتی، قهوه ای یا بنفش هم برای رنگ چشمان سبز بسیار عالی هستند.

نکات آرایش مناسب با لنز رنگی فندقی

افراد دارای رنگ چشم فندقی دو گزینه برای انتخاب دارند. آن ها می توانند از لنزهای سبز یا قهوه ای استفاده نمایند. نکته مهم این است که لنزهای قهوه ای با آرایش چشمان آبی، سبز، طلایی و بنفش و لنزهای سبز با آرایش چشمان صورتی و بنفش زیبا می شوند.

یکی از آرایش های چشمی که همیشه ترکیب زیبایی با لنز فندقی رنگ ایجاد می نماید، آرایش اسموکی مشکی است. شدت ذاتی این ظاهر باعث برجسته شدن رنگ روشن چشم ها می گردد. با ایجاد تضاد زیبا می توانید به درخشش چشمان فندقی رنگ خود یاری کنید.

برای ایجاد یک ظاهر اسموکی مشکی با لنزهای تماسی فندقی در ابتدا روی پلک های خود پرایمر بزنید. سپس رنگ قهوه ای خنثایی که پوست زیر استخوان ابرویتان را بپوشاند را بهره ببرید. پس از آن سایه چشم مشکی را روی پلک خود بزنید. برای رسیدن به میزان دلخواه سایه را به آرامی اعمال کنید. سایه چشم را با استفاده از یک براش فلافی پخش کنید و مطمئن شوید که میزان مناسبی از سایه را روی مژه پایین خود هم اعمال کنید. برای خط مژه های خود از سرمه استفاده نموده و در نهایت از ریمل برای مژه ها بهره بگیرید.

نکات آرایش مناسب با لنز رنگی بنفش

رنگ های مکمل بنفش عبارتند از سبز، زرد و نارنجی. البته در انتخاب رنگ های زرد و نارنجی تجدید نظر کنید زیرا به عنوان سایه چشم کمی تند و غلیظ به نظر می رسند. لنز چشم بنفش به خط چشم برجسته ای احتیاج دارد. بنابراین به جای استفاده از خط چشم های قهوه ای یا آبی، از خط چشم مشکی بهره ببرید.

در طول روز رنگ های طلایی، قهوه ای و سبز رنگ چشم را تقویت می نمایند. در شب آرایش چشم اسموکی را با لنزهای بنفش امتحان کنید. این ظاهر را با ست کردن سایه چشم مسی و ریمل و خط چشم مشکی انجام دهید.

نکات آرایش مناسب با لنز رنگی سبز آبی

در صورتی که می خواهید آرایش مناسب لنز سبز آبی داشته باشید باید از طیف های تیره تر رنگ بنفش بهره ببرید. به این منظور می توان از طیف های برجسته تر رنگ بنفش در مرکز پلک برای ایجاد زیبایی بیشتر استفاده کرد. از آنجایی که رنگ بنفش گرمای بیشتری را به ظاهر می افزاید با استفاده از این رنگ چشم هایتان جلوه بیشتری پیدا خواهند کرد. برای گرفتن برترین نتایج از آرایش اسموکی برای پلک خود استفاده نکنید. در صورتی که در پی ظاهر ظریفی برای آرایش مناسب با لنز تماسی سبز آبی خود هستید می توانید از سایه چشم صورتی بهره ببرید. این رنگ سایه چشم به چشم های سبز آبی ظاهر زیباتر و عمیق تری می دهد. در صورتی که سایه را به خوبی روی پلک خود پخش کنید ظاهر بسیار مرتب و زیبایی خواهید داشت.

نکات آرایش مناسب با لنز رنگی طوسی

لنزهای تماسی طوسی رنگ با آرایش هایی که تناژ نارنجی دارند از جمله قهوه ای خنثی، مسی و هلویی ترکیب بسیار زیبایی را ایجاد می نمایند. هنگام استفاده از این رنگ لنز ممکن است رنگ زمینه چشمان به آبی متمایل می شوند. استفاده از این رنگ لنزها به همراه کمی شیمر آبی کمرنگ باعث جلب توجه ها به سمت چشمانتان می گردد. در صورتی که در پی ایجاد ظاهر طبیعی تری هستید به جای آبی کمرنگ از شیمر مرجانی بهره ببرید. آرایش مجذوب کننده دیگر ترکیب مشکی و نقره ای است که به خوبی با لنز طوسی ترکیب می شوند.

آرایش چشم مشکی اسموکی هم انتخاب بسیار خوبی برای ترکیب با لنزهای طوسی روشن است. رنگ هایی مانند صورتی روشن، سبزآبی روشن و بنفش براق هم انتخاب های بسیار خوبی هستند. برای ایجاد مجذوب کنندهیت بیشتر این ظاهر را با خط چشم نقره ای ترکیب کنید.

نکات مهم آرایش کردن با لنز رنگی

با وجود اینکه آرایش کردن با لنز رنگی مسئله ای ندارد اما برای اینکه راحت باشید باید چند نکته را در نظر داشته باشید. نکاتی که در ادامه آورده شده اند باعث شفافیت و وضوح بینایی می شوند.

  • همیشه قبل از لمس لنزها دست هایتان را بشویید.
  • پیش از آرایش کردن لنزهایتان را در چشم قرار دهید.
  • پیش از پاک کردن آرایش لنزها را از چشم هایتان خارج کنید.
  • از یک پرایمر سایه بهره ببرید تا سایه چشم داخل چشم هایتان نریزد.
  • در صورت امکان از سایه چشم کرمی بهره ببرید.
  • برای پاک کردن آرایش از محصولات بدون روغن بهره ببرید.
  • براش های آرایش خود را به صورت منظم تمیز کنید تا باکتری و میکروب وارد چشمانتان نگردد.

منابع: eyewa, LensPure

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 8 خرداد 1403 بروزرسانی: 8 خرداد 1403 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1505

به "7 ترفند برای آرایش مناسب با لنز رنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 ترفند برای آرایش مناسب با لنز رنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید