7 مورد مبتلا به کرونای انگلیسی در استان تهران شناسایی شده است

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، تهران (پانا) - فرمانده ستاد مدیریت مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران از شناسایی 7 مورد مبتلا به کرونای انگلیسی در استان تهران اطلاع داد و گفت علی رغم بروز جهش در ویروس کووید-19، کماکان رعایت پروتکل های بهداشتی منجر به پیشگیری از ابتلا خواهد شد.

7 مورد مبتلا به کرونای انگلیسی در استان تهران شناسایی شده است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، علیرضا زالی عنوان نمود: کروناویروس ها، ویروس های جهش پذیری هستند و با گذشت نزدیک به یک سال از شروع شیوع کووید-19 باید در انتظار جهش های متفاوتی در عرصه جهانی باشیم. بنابراین بروز جهش انگلیسی و سایر جهش ها، اتفاقی عجیب و قریب نیست و اولین و آخرین جهش هم نخواهد بود.

وی ادامه داد: برخلاف سایر ویروس ها که جهش هایشان برای زیست سازگاری محیطی بیشتر، منجر به کاهش بیماری زایی می گردد، تا به امروز جهش های ثبت شده کووید-19 که واریانت های مهاجم تری را ایجاد نموده، متاسفانه حاکی از افزایش سرایت پذیری است. به هرحال نمونه های کروناویروس ها در برزیل، آفریقای جنوبی، انگلستان، آرژانتین و مکزیک سرشاخه هایی از بروز جهش در عرصه جهانی به شمار می رود.

به گفته زالی، نکته بسیار مهم این است که علی رغم تمام این جهش های ویروسی، کماکان اصول پروتکل های بهداشتی منجر به پیشگیری از ابتلاء خواهد شد. بنابراین این پروتکل ها تغییرنیافتنی است. بنابراین ضروری است استراتژی سختگیرانه تری در رعایت شیوه نامه ها اعمال گردد.

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، اضافه نمود: شرایط فعلی ما در تهران به گونه ای نیست که به دی ماه شبیه باشد. افزایش میزن مراجعان سرپایی و بستری، بالا بودن موارد تست مثبت، حاکی از این است که در بهمن ماه، گونه متفاوت تری از چرخه ویروس را شاهد هستیم که می تواند نشان دهنده بارقه های شکل گیری خیز جدید بیماری باشد. اگر خیز چهارم رخ دهد، سرعت سرایت، ابتلا و انتقال به مراتب از امواج قبلی بیشتر باشد.

زالی توضیح داد: تا به امروز فقط 7 مورد ابتلا به کرونای انگلیسی در استان تهران شناسایی شده اند. اثبات این نوع ویروس اقدامی آزمایشگاهی است. همچنین فردی که هفته گذشته بر اثر کرونای انگلیسی فوت شد، به بیماری زمینه ای مبتلا بود.

وی اظهار کرد: متاسفانه در طول دو هفته اخیر، بیشتر موارد بستری در بیمارستان، اعضای یک خانواده بودند یا مراودات نزدیک خانوادگی داشتند. علاوه بر این که هنوز مطالعه مُتقنی در مورد این که این ویروس جهش یافته تا چه میزان به پروتکل های درمانی پاسخ می دهد، وجود ندارد، باز هم باید تمام استراتژی ها معطوف به پیشگیری باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 23 اسفند 1399 بروزرسانی: 23 اسفند 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 690

به "7 مورد مبتلا به کرونای انگلیسی در استان تهران شناسایی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 مورد مبتلا به کرونای انگلیسی در استان تهران شناسایی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید