احتمالا منشا ویروس کرونا چین نبوده است!

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، به گزارش خبرنگاران به نقل از تلگراف، یکی از کارشناسان دانشگاه آکسفورد معتقد است احتمالا ویروس کرونا در سراسر دنیا در شرایط غیرفعال وجود داشته و با فراهم شدن شرایط محیطی فعال شده است. به عبارت دیگر احتمالا چین سرآغاز رشد و انتشار ویروس نبوده است.

احتمالا منشا ویروس کرونا چین نبوده است!

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گفته دکتر تام جفرسون یکی از محققان مرکز CEBM در دانشگاه آکسفورد، شواهد روزافزونی درباره وجود این ویروس قبل از ظهور آن در آسیا وجود دارد.

هفته گذشته ویروس شناسان اسپانیایی اعلام کردند ردی از کووید 19 را در نمونه فاضلابی رصد کردند که در مارس 2019 میلادی جمع آوری شده بود. به طور دقیق این نمونه 9 ماه قبل از شیوع کووید19 در چین جمع آوری شده بوده است.

محققان ایتالیایی نیز شواهدی از ویروس کرونا در نمونه های فاضلاب شهرهای میلان و تورین رصد کردند که به اواسط دسامبر 2019 تعلق داشت. از سوی دیگر نشانه های این ویروس در برزیل نیز در ماه نوامبر رصد شده است.

جفرسون معتقد است تعداد زیادی از ویروس ها در سراسر دنیا به طور غیر فعال وجود دارند و در صورت وجود شرایط مساعد فعال می شوند. این امر بدان معنا است که می توان ویروس ها را به سرعت حذف کرد.

او می گوید: سارس چه شد؟ ما باید درباره این موارد فکر کنیم و احتیاج داریم تحقیقات درباره اکولوژی ویروس را آغاز کنیم ما باید منشا ویروس و جهش ژنتیک آن را درک کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 302

به "احتمالا منشا ویروس کرونا چین نبوده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمالا منشا ویروس کرونا چین نبوده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید