بازار خودرو در آرامش به تعطیلات رفت

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، خبرنگاران: امروز 12 خرداد 1400 بازار خودرو با وجود افت قیمت دلار بدون تغییر به تعطیلات آخر هفته رفت.

بازار خودرو در آرامش به تعطیلات رفت

به گزارش ؛ ریزنوسان های طی روزهای اخیر موجب شد تا هم با نوسان اندک در بازار بالا و پایین شود. اما امروز و با بسته شدن پرونده شاهد ثبات قیمت در بازار خودرو بوده ایم.

روز گذشته کوییک معمولی با افزایش اندک قیمت دلار در بازار 150 میلیونی شد و امروز با عقب شود بدون تغییر درجا زد و با قیمت روز گذشته در بازار عرضه شد.

نوسان قیمت دلار از یک سو و انتظار برای تعیین شدن نتیجه مذاکرات موجب شد تا بازار با رکود شدید روبرو شود، بطوریکه بازار روزها را با معاملات بسیار اندک سپری می نماید. روندی که به اعتقاد فعالان بازار خودرو تا سرانجام انتظار برای اعلام نتایج مذاکرات و ایجاد ثبات در نرخ دلار تداوم خواهد داشت.

از جمله محصولات سایپا که امروز مورد ارزیابی قرار گرفته اند، می توان به شاهین، کوییکR، کوییک معمولی، تیبا صندوقدار، تیبا2 و ساینا اشاره نمود.

براساس ارزیابی اجرا شده ساینا که روزگذشته در بازار رشد اندک قیمت داشت امروز بدون تغییر و با قیمت 143 میلیون تومان معامله شد. رصد بازار خودرو نشان دهنده آن است که در میان محصولات پرطرفدار سایپا امروز کوییکR هم با قیمت 156 میلیون تومان در بازار عرضه شد. از سوی خانواده تیبا هم امروز طعم ثبات قیمت را چشیدند بطوریکه تیبا2 معمولی در بازار با قیمت 136 میلیون عرضه شد، تیباصندوقدار هم 128 میلیون تومان قیمت خورد.

از سوی دیگر با رصد بازار خودرو می توان گفت که براساس قیمت های نو اعلامی از سوی شرکت های خودروساز قیمت شاهین هم به 291 میلیون تومان رسید. به گفته فعالان بازار خودرو هنوز قیمت بازاری این خودرو تعیین نیست و این افزایش تنها به قیمت کارخانه ای این خودرو باز می شود.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 959

به "بازار خودرو در آرامش به تعطیلات رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازار خودرو در آرامش به تعطیلات رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید