بازیکن تستی کلاه باشگاه پرسپولیس را برندارد!

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، بعد از بازی پرسپولیس مقابل آلومینیوم اراک بود که رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس اظهار داشت یک بازیکن اروپایی شنبه شب به تهران می آید تا به صورت تستی در تمرینات این تیم شرکت کند.

بازیکن تستی کلاه باشگاه پرسپولیس را برندارد!

یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس هم در نشست خبری پس از این بازی تایید کرد که عملکرد بازیکن اروپایی را از روی فیلم تماشا کرده است و امضای قرارداد با او منوط به حضورش در تمرین و جلب رضایت کادر فنی است.

حضور بازیکن تستی در تمرین تیم های ایرانی موضوع تازه ای نیست و بعضی مواقع بازیکنان توانمندی هم از این طریق به فوتبال ایران معرفی شده است، اما این موضوع گاهی پیچیدگی ها و دردسر های خاص خودش را هم داشته است.

در سال های گذشته بوده اند بازیکنانی که قرار بوده به صورت تستی و آزمایشی در تمرین تیم های ایرانی شرکت کنند، اما بعد از آنکه نتوانستند انتظارات را در تمرین برآورده کنند، برای گرفتن غرامت به فیفا شکایت کرده اند.

نمونه شاخص این بازیکنان یازالده گومز پرتغالی بود که سال 1396 حتی در تست های پزشکی استقلال هم شرکت کرد، ولی قراردادی با او امضا نشد. گومز به همین دلیل از استقلال به فیفا شکایت کرد و باعث شد این باشگاه ایرانی نزدیک به یک سال در فیفا دوندگی و اثبات کند که ادعای بازیکن برای گرفتن غرامت نادرست است.

این پرونده البته در نهایت ختم به خیر شد و به گفته مدیران وقت باشگاه استقلال، شکایت گومز در فیفا با دفاعیات طرف ایرانی به جایی نرسید. در آن زمان عنوان می شد گومز به دعوتنامه ای که برایش از سوی استقلال ارسال شده بود و حاوی بند های قرارداد بود برای شکایت به فیفا استناد کرده بود.

مورد دیگر، یک بازیکن صربستانی بود که در زمان سرمربیگری وینگو بگوویچ در گل گهر، در تمرینات این تیم حاضر شد. بعد از برکناری بگوویچ، مجید جلالی هدایت گل گهر را بر عهده گرفت و این بازیکن را از نظر فنی تایید نکرد. این مدافع صربستانی هم برای گرفتن غرامت راهش را به سمت فیفا کج کرد تا بلکه از این طریق پولی به دست بیاورد.

حالا که پرسپولیس در پی ارزیابی فنی بازیکن مدنظر خود است که به گفته یحیی گل محمدی رزومه بدی هم ندارد بهتر است به این تجربیات گذشته توجه کند. پرسپولیس هنوز هم درگیر پرونده های مالی است که در سال های گذشته با شکایت بازیکنان و مربیان خارجی محکوم شده و بخش عمده ای از درآمد های باشگاه را به این موضوع اختصاص داده است.

منبع: فرارو
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1230

به "بازیکن تستی کلاه باشگاه پرسپولیس را برندارد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیکن تستی کلاه باشگاه پرسپولیس را برندارد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید