برنامه ریزی جهت تامین 1000 اتوبوس برای تهران

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از انجام برنامه ریزی جهت خرید هزاردستگاه اتوبوس جدید برای پایتخت خبر داد.

برنامه ریزی جهت تامین 1000 اتوبوس برای تهران

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در صحن شورای شهر درباره لایحه دو فوریتی اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت انجام معاملات مربوط به تکمیل، توسعه و نوسازی ناوگان اتوبوسرانی پایتخت گفت: طی ماه های اخیر حداقل 5 بار جلسه در مورد کمبود ناوگان حمل و نقل عمومی و ضرورت توجه به این مسأله با کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران برگزار کرده ایم.

وی گفت: امروز صبح مجمع اتوبوسرانی برگزار گشت و شهردار تهران نیز در این جلسه حضور یافت که موضوعات مهمی در آن مورد بحث و مصاحبه قرار گرفت که این مسائل نشان از شفافیت مالی در بخش اتوبوسرانی دارد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به اینکه از شورای شهر درخواست داریم مجوز استفاده از 1500 میلیارد تومان به شهرداری را جهت تأمین اتوبوس بدهند تا بتوانیم با خودروسازان توافق کنیم حتی جهت ورود اتوبوس توسط بخش خصوصی از خارج کشور را مورد توجه و مذاکراتی انجام داده ایم.

هاشمی بیان داشت: معامله با ایران خودرو حدود 400 میلیارد تومان نیاز دارد که البته بیش از 650 میلیارد ریال بر اساس مجوز شورا می توانیم از بودجه شهرداری استفاده کنیم همچنین از محقق شدن 500 میلیارد تومان اوراق مشارکت سال 97 نیز بهره مند خواهیم شد.

وی گفت: البته استفاده از 1500 میلیارد تومان بودجه امری مهم است و درخواست داریم شورای شهر با این موضوع موافقت کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران گفت: دولت هم طی توافقی که اخیراً با شهرداری داشته قرار شده است که 40 درصد از هزینه خرید 120 دستگاه اتوبوس جدید را پرداخت کند و ما از همه جهت ها به دنبال تأمین اتوبوس برای تهران هستیم.

هاشمی گفت: شهرداری تهران امسال اراده کرده که هزار اتوبوس جدید را به تهران وارد کند که در اولویت نخست 120 اتوبوس و 130 مینی بوس است و این اتفاق پس از یک دوره 8 ساله به وقوع می پیوندد.

وی گفت: در حال حاضر امسال فقط 200 اتوبوس در کارخانه های خودروسازی موجود است و اگر بیشتر تعلل کنیم شهرداری های مراکز سایر استان ها جهت خرید آن اقدام می کنند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 309

به "برنامه ریزی جهت تامین 1000 اتوبوس برای تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه ریزی جهت تامین 1000 اتوبوس برای تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید