برگزاری مراسم وداع ترامپ در پایگاه شکاری

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، طبق گزارش رسانه آمریکایی، کاخ سفید در پایگاه شکاری اندروز نیروی هوایی و چند ساعت قبل از مراسم تحلیف روز چهارشنبه جو بایدن، برای دونالد ترامپ مراسم خداحافظی ترتیب می دهد.

برگزاری مراسم وداع ترامپ در پایگاه شکاری

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، در حالی که در تدابیر شدید امنیتی برای برگزاری مراسم تحلیف ریاست جمهوری جو بایدن واشنگتن دی سی پایتخت آمریکا را به پادگان تبدیل نموده است، مسئولان کاخ سفید در نظر دارند برای دونالد ترامپ در یک پایگاه شکاری نیروی هوایی مراسم خداحافظی برگزار نمایند.

بنا بر گزارش اسپوتنیک، کاخ سفید در نظر دارد برای دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور در آخرین ساعت های حضورش در سِمت ریاست جمهوری برای او مراسم خداحافظی در پایگاه شکاری اندروز واقع در مریلند ترتیب دهد.

بنا بر گزارش شبکه بلومبرگ، قرار است این مراسم چهارشنبه صبح زود و چند ساعت مانده تا مراسم تحلیف جو بایدن به عنوان رئیس جمهور جدید آمریکا برگزار گردد.

هفته گذشته رسانه های آمریکایی از قبیل سی ان ان گزارش دادند، پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) با درخواست دولت ترامپ برای برگزاری مراسم سنتی و عرفی نظامی خداحافظی از رئیس جمهور مخالفت کرد.

ترامپ که بار ها خود را برنده انتخابات ریاست جمهوری خواند و رقیبش و دموکرات ها را به سرقت انتخابات متهم نموده است، پیش از این گفته بود که او در مراسم تحلیف جو بایدن شرکت نخواهد کرد.

بنا بر گزارش رسانه های آمریکایی، انتظار می رود که مایک پنس معاون رئیس جمهور این کشور در مراسم ظهر چهارشنبه (اول بهمن ماه به وقت محلی آمریکا) در مراسم تحلیف بایدن و کامالا هریس به عنوان رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور شرکت کند.

قرار است مراسم خداحافظی برای ترامپ در پایگاه شکاری اندروز قبل از عزیمت وی به مرکز تفریحی خودش در مارالاگو انجام گردد.

برای مراسم خداحاظفی ترامپ، از مقام های دولت او دعوت شده و از آن ها خواسته شده ساعت 7:15 صبح روز چهارشنبه به وقت محلی در پایگاه شکاری اندروز حاضر باشند.

مخالفت پنتاگون با برگزاری مراسم نظامی خداحافظی و بدرقه ترامپ از ریاست جمهوری، در شرایطی اجرا شده که از زمان ریاست جمهوری رونالد ریگان برگزاری این مراسم سابقه داشته است.

طبق برنامه مقرر برای مراسم تحلیف بایدن، قرار است ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی واشنگتن دی سی او به عنوان رئیس جمهور جدید سوگند یاد کند.

مراسم تحلیف بایدن و هریس به عنوان رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور جدید آمریکا، تحت تدابیر شدید امنیتی در پایتخت این کشور انجام می گیرد.

به دنبال حمله هواداران دونالد ترامپ به جلسه کنگره آمریکا که در نتیجه درگیری ها بین آن ها و نیرو های امنیتی حداقل پنج نفر کشته شدند، مقام های آمریکایی نیرو های گارد ملی و امنیتی را به پایتخت گسیل و این شهر را به پادگان نظامی تبدیل نموده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 668

به "برگزاری مراسم وداع ترامپ در پایگاه شکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری مراسم وداع ترامپ در پایگاه شکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید