خبرنگاران درخواست ژاپن برای قرنطینه مسافران ورودی از 38 کشور

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، پکن- خبرنگاران- دولت ژاپن تصمیم گرفته است که از فردا /شنبه/ از مسافرانی که از کشورهای اروپایی، ایران و مصر وارد ژاپن می شوند خواسته شود که به مدت دو هفته خود را قرنطینه کنند.

خبرنگاران درخواست ژاپن برای قرنطینه مسافران ورودی از 38 کشور

به گزارش خبرنگاران از ژاپن تایمز، این تصمیم در جلسه روز گذشته /پنجشنبه/ کابینه به منظور مقابله با گسترش ویروس کرونا اتخاذ شده است دولت ژاپن می گوید از افرادی که از 38 کشور اروپایی از جمله همه 27 کشور عضو اتحادیه اروپا وارد ژاپن می شوند، خواسته می شود تا به مدت دو هفته خود را در مکان های تعیین شده از جمله خانه ها و یا هتل ها قرنطینه کنند.

بر اساس این گزارش، همچنین از آنها خواسته می شود که از وسایل نقلیه عمومی استفاده نکنند اجرای این اقدامات جدید تا سرانجام ماه آوریل ادامه خواهد داشت.

همزمان سازمان ملی گردشگری ژاپن گفت تخمین زده می شود شمار گردشگران خارجی که در ماه فوریه از ژاپن بازدید کردند، کمی بیشتر از یک میلیون و 80 هزار نفر باشد این تعداد با حدود 58 درصد افت نسبت به ماه فوریه سال گذشته، کاهش بی سابقه ای داشته است.

این سازمان علت کاهش شدید شمار گردشگران را گسترش ویروس جدید کرونا می داند این پنجمین ماه متوالی کاهش تعداد گردشگران است تعداد گردشگران چینی 87 هزار و 200 نفر بود که نسبت به ماه فوریه سال گذشته 88 درصد کاهش داشت.

شمار گردشگران از کره جنوبی در حدود 80 درصد کاهش داشت و به 143 هزار و 900 نفر رسید.

تاثیر شیوع این بیماری بر صنعت گردشگری ژاپن در حال شدیدتر شدن است.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 66

به "خبرنگاران درخواست ژاپن برای قرنطینه مسافران ورودی از 38 کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران درخواست ژاپن برای قرنطینه مسافران ورودی از 38 کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید