روز تلخ کشتی ایران در نیمه نهایی؛ 3کشتی گیر شکست خوردند و یک نفر راهی فینال شد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، بعد از حذف علیرضا سرلک از دور مقدماتی، قیاسی، کاووسی و گلیج هم در نیمه نهایی شکست خوردند.

روز تلخ کشتی ایران در نیمه نهایی؛ 3کشتی گیر شکست خوردند و یک نفر راهی فینال شد

به گزارش خبرنگاران بعد از راهیابی چهار نماینده ایران به نیمه نهایی و حذف علیرضا سرلک از دور رقابت های وزن 57 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی آسیا، مبارزه های نیمه نهایی پنج وزن اول به صورت همزمان شروع شد و رحمان عموزاد، مرتضی قیاسی، امیرحسین کاووسی و مجتبی گلیج برای رسیدن به فینال پنج وزن اول روی تشک رفتند.

وزن 65 کیلوگرم: رحمان عموزاد بعد از شکست حریف قزاق، در نیمه نهایی مقابل ریوما آنراکیو از ژاپن نهاده شد. او در تایم اول یک امتیاز از حریف ژاپنی اش گرفت و در وقت دوم هم از اخطار کم کاری، امتیاز عموزاد به دو رسید. حریف ژاپنی که کشتی خوبی مقابل قهرمان وزن 65 کیلوگرم دنیا در سال 2022 گرفت، در نهایت فقط دو امتیاز به رحمان عموزاد داد و در ثانیه های خاتمهی با توجه به مدافع بودن کشتی گیر ایران یک امتیاز هم به ریوما آنراکیو داده شد. به این ترتیب نماینده کشورمان در یک مبارزه سخت و نزدیک 2 بر یک این کشتی را به سود خود تمام کرد و فینالیست شد.

وزن 70 کیلوگرم: مرتضی قیاسی مبارزه نفس گیر و سختی را مقابل سنجر دوسژانوف تجربه کرد، در حالی که کشتی گیر قزاق تشویق و حمایت تماشاگران حاضر در سالن را همراه خود داشت. در وقت اول قیاسی از اخطار کم کاری به کشتی گیر قزاق صاحب یک امتیاز شد، در حالی که زیرگیری او با بدل کاری حریف روبرو شد. دسژهانوف کشتی گیر آماده و خوبی بود که هر بار قیاسی اقدام به زیرگیری کرد، در پی به پل بردن حریف بود و در وقت دوم بار دیگر کشتی گیر قزاق به همین شیوه در آستانه ضربه کردن قیاسی بود که کشتی گیر ایران با از دست دادن دو امتیاز، از مهلکه گریخت. در حالی که نتیجه 2 بر یک به سود حریف شده بود، مربیان قزاقستان درخواست چلنج دادند که نتیجه 4 بر یک شد و دسژهانوف با همین نتیجه قیاسی را برد و به فینال رسید. نماینده ایران عصر امروز (پنجشنبه) در رده بندی برای کسب نشان برنز مبارزه خواهد نمود.

وزن 79 کیلوگرم: بعد از شکست قیاسی مقابل کشتی گیر قزاق، امیرحسین کاووسی هم مقابل دیگر کشتی گیر قزاق راه یافته به نیمه نهایی حاضر شد. کاووسی در ابتدای کشتی با خاک کردن حریف صاحب سه امتیاز شد، اما بولات ساکایف خیلی زود کار را جبران نموده و چهار امتیاز به دست آورد تا وقت اول با نتیجه 4 بر 3 به سود کشتی گیر میزبان تمام گردد. کاووسی در وقت دوم با خروج پای حریف از تشک، نتیجه را 4-4 کرد، اما همچنان ساکایف برنده بود چراکه امتیاز درشت داشت. در حالی که به نظر می رسید ساکایف نفس کم آورده بود، کاووسی یک بار دیگر پای حریف را از تشک خارج نموده و به امتیاز رجحان رسید.

کشتی گیر قزاق که در خانه و مقابل تماشاگران هموطنش مبارزه می کرد تا ثانیه آخر برای پیروزی کوشش کرد که کوششش هم بی ثمر نبود و در پی هجوم های بی وقفه اش 15 ثانیه به خاتمه مبارزه پیروز شد کاووسی را ضربه فنی کند و فینالیست گردد. به این ترتیب کاووسی هم مثل قیاسی عصر امروز برای کسب نشان برنز روی تشک خواهد رفت.

وزن 97 کیلوگرم: مجتبی گلیج که در دور مقدماتی کشتی گیران مغول و ژاپن را با امتیاز عالی برده بود، در نیمه نهایی به مصاف کشتی گیر کشتی بلد بحرین رفت. احمد تاج الدین اف بحرینی پیروز شد با خروج پای گلیج از تشک، یک امتیاز بگیرد، اما کشتی گیر ایرانی در همان وقت اول جبران نموده و 3 بر یک پیش افتاد. در حالی که گلیج هجومی کار می کرد، ولی در یک غافلگیری تاج الدین اف با اجرای پلنگ شکن چهار امتیاز گرفت و در ادامه با اجرای دو بارانداز 9 بر 4 از گلیج پیش افتاد. در ادامه باز هم کشتی گیر بحرینی جمع امتیازاتش را به 11 رساند. متأسفانه کوشش گلیج برای جبران نتیجه، با بدلکاری حریف روبرو می شد و در نهایت گلیج این مبارزه را با شکست 13 بر 8 تمام کرد.

به این ترتیب تیم ملی آزاد ایران در رقابت های پنج وزن اول مسابقات قهرمانی آسیا در رقابت های خاتمهی اوزان 57، 65، 70، 79 و 97 کیلوگرم تنها یک فینالیست و سه شانس برنز خواهد داشت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 فروردین 1402 بروزرسانی: 24 فروردین 1402 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1427

به "روز تلخ کشتی ایران در نیمه نهایی؛ 3کشتی گیر شکست خوردند و یک نفر راهی فینال شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روز تلخ کشتی ایران در نیمه نهایی؛ 3کشتی گیر شکست خوردند و یک نفر راهی فینال شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید