روسیه: سومین گروه کارشناسی در وین برای نخستین بار تشکیل جلسه داد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی ضمن اعلام این که گفت وگوهای برجامی در وین ادامه دارد، اضافه کرد جلسه کارگروه سوم درباره ترتیبات عملی امروز برای اولین بار تشکیل شد.

روسیه: سومین گروه کارشناسی در وین برای نخستین بار تشکیل جلسه داد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در سازمان های بین المللی مستقر در وین که نماینده کشورش در گفت گوهای برجامی است، ضمن اعلام این که این گفت وگوها در وین ادامه دارد، اضافه کرد جلسه کارگروه سوم درباره ترتیبات عملی امروز برای اولین بار تشکیل شد.

وی در توییتی در این خصوص نوشت: گفت وگوهای وین در حال اجرا است. گروه های برداشتن تحریم ها و هسته ای به در نظر دریافت ملاحظات در مورد اقداماتی که باید از سوی واشنگتن و تهران برای احیای برجام انجام گردد، ادامه دادند.

این دیپلمات روس اضافه کرد: کارگروه سوم درباره ترتیبات عملی برای اجرایی شدن امروز برای اولین بار تشکیل شد.

به گزارش فارس، دور اول نشست کمیسیون مشترک برجام بعدازظهر دیروز (سه شنبه) با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 و نماینده اتحادیه اروپا در گرندهتل شهر وین برگزار گردید. در این جلسه حاضران تصمیم به تسریع فرایند گفت وگوها دریافتد و توافق شد فعالیت گروه های کارشناسی در دو حوزه لغو تحریم ها و هسته ای به صورت فشرده و سریع ادامه یابد.

همچنین تصمیم گرفته شد که گروه کارشناسی سوم با عنوان گروه کارشناسی ترتیبات اجرایی با هدف گفت وگو در مورد ترتیبات عملی مورد احتیاج برای اجرایی شدن لغو تحریم ها و سپس بازگشت آمریکا به برجام تشکیل گردد.

سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه بعد از این جلسه، با بیان این که هنوز چالش های سخت عظیم تری داریم که به راهکار هایی برای آنها نرسیده ایم، اضافه کرد دو کارگروه هسته ای و برطرف تحریم ها در وین وارد نگارش متن خواهند شد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 خرداد 1400 بروزرسانی: 8 خرداد 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 833

به "روسیه: سومین گروه کارشناسی در وین برای نخستین بار تشکیل جلسه داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: سومین گروه کارشناسی در وین برای نخستین بار تشکیل جلسه داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید