زیباترین میدان های جهان را بشناسید

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، فرقی نمی کند در کجا واقع شده باشند، میادین به وجود می آیند که نه تنها به زیبایی شهر بیافزایند، بلکه محلی باشند برای گردهم آیی آدم ها حالا به هر علتی که می خواهد باشد. تعریف این فضاها در شرایط کنونی شهرسازی در کشورمان با دیگر کشورها به ویژه اروپا به علت ساختار شهری و عملکردی کاملا متفاوت شده و قطعا می توان گفت در شهرهای قدیم ما نیز میدان تعریف درستی داشته اند، ولی متاسفانه در شهرهای کنونی مان کم کم میدانها تعریف فلکه و محل حرکت وسایل نقلیه را به خود می گیرند.

زیباترین میدان های جهان را بشناسید

میادین مهم دنیا اغلب چهار گوش هستند و اغلب به مجسمه، فواره، حوض یا یک اثر یادبود مزین می شوند و البته وجود گذرهایی که به میدان منتهی می شوند. میدان محل تحرک اجتماعی در یک شهر است.

میدان بزرگ، بروکسل

شاید خود بروکسل زیباترین مرکز اروپا یا دنیا نباشد، اما قطعا این شهر زیباترین میدان دنیا را دارد. مردم با قدم گذاشتن در این میدان احساس وارد شدن به قصه های شاه و پریان را خواهد داشت. این میدان جز میراث دنیای است و در آن معماری های متعلق به قرون پانزدهم و نوزدهم میلادی وجود دارد.

میدان سنت مارک، ونیز

بزرگ ترین میدان ونیز در واقع یکی از بزرگ ترین میدان های دنیا نیز هست. چشم انداز میدان سنت مارک از به یادماندنی ترین منظره ها اروپا است که با ساختمان های قدیمی و زیبا احاطه شده است. سنت مارک باسیلیکا نیز در این میدان واقع شده است. اگر می خواهید به قدیمی ترین و زیباترین کافه های اروپا بروید، به این میدان سری بزنید و ضمناً حتما قهوه ای در قدیمی ترین کافه اروپا، یعنی کافه فلوریان، بنوشید.

میدان شهر قدیمی، پراگ

پراگ یکی از برترین و زیباترین شهرهای قدیمی حفظ شده تا به امروز است و بزرگ ترین میدانش به مانند یک جواهر برای شهر می ماند. روبروی میدان شهر قدیمی چندین کلیسا واقع شده است و ساختمان های زیبا آن را احاطه نموده اند. این مکان بسیار زیبا همواره شلوغ است، اما این شلوغی هیچ چیز از زیبایی و جادویش نمی کاهد.

میدان سرخ، مسکو

کرملین و سنت باسیل هر دو در این میدان واقع شده اند که در اصل بازار بوده است. زیبایی های این فضا در شب و به علت نورپردازی بیشتر هم خواهد شد.

میدان استانیسلاس، نانسی

از پاریس و با قطار که حرکت کنید بعد از 90 دقیقه به نانسی می رسید. شاید تا به حال نام این شهر را نشنیده باشید، شهری که زیباترین آثار معماری نئو کلاسیک قرن هجدهم را در میدانی با نام استانیسلاس دور هم گرد آورده است. در اطراف این میدان ساختمان های مجلل، چندین فواره و دروازه های آهنی طلاکاری شده وجود دارد که بر زیبایی های آن می افزاید.

پیاتسا ناوونا، رم

در رم پیاتساهای (میدان) فراوانی وجود دارند و این میدان یکی از زیباترین ها در ایتالیا و البته دنیا است. مجسمه ها، حوض و فواره ها از این مکان یکی از دوست داشتنی ترین مقاصد گردشگری را ساخته اند که تمام جهانگرد های ایتالیا را حتما یکبار هم شده به اینجا می کشاند.

پلازا میِر، سالامانکا

بیشتر شهرهای اسپانیا از این پلازا میرها (میادین بزرگی که محل تجمع، دیدار افراد و صرف نوشیدنی و گذراندن وقت است) دارند. تمامی این میادین همواره برای گردشگران و محلی ها مجذوب کننده بوده اند، اما نه به مجذوب کنندهی میدانی که در سالامانکا واقع شده است. این مکان که زمانی برای گاوبازی مورد استفاده قرار می گرفت، در حال حاضر به محلی برای ریلکس کردن تبدیل شده است. این میدان به همراه خیابان های اطرافش جز میراث دنیای یونسکو است.

میدان قصر، سنت پیترزبورگ

این میدان بزرگ ترین میدان سلطنتی اروپا است و به عنوان مرکز امپراطوری روسیه طراحی شده است. اطراف این میدان پر شده است از ساختمان هایی با معماری نئو کلاسیک و روبروی آن قصر زمستانی (محل قرارگیری موزه آرمیتاژ) واقع شده است.

میدان وندوم، پاریس

در میان چندین میدان بزرگ پاریس این میدان که سال 1702 ساخته شده است زیباترین محسوب می گردد. این میدان دایره ای یا چهار گوش نیست و به صورت هشت ضلعی ساخته شده است. در اطراف آن ساختمان های گنبددار و ستون دار فراوانی بنا شده اند و بر زیبایی های آن افزوده اند. یکی از این ساختمان ها هتل قصر ریتز است و باقی بعضی از هتل بوتیک های بسیار لوکس شهر هستند. در وسط این میدان ستون بلندی وجود دارد که نوک آن منقش به تصویر ناپلئون است.

میدان بازار بزرگ، انتوئرپ

ساختمان های تزئین شده اطراف این میدان سه گوش باعث شده اند که یکی از زیباترین های دنیا باشد، اما فقط این نیست، تالار شهر با معماری سبک رنسانس و بنای یادبود قرار گرفته در میانه، این میدان را رقیب سرسخت میدان بزرگ بروکسل نموده اند.

منبع: کجارو / ucityguides.com
انتشار: 7 بهمن 1400 بروزرسانی: 7 بهمن 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1133

به "زیباترین میدان های جهان را بشناسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیباترین میدان های جهان را بشناسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید