سال بودجه ای سختی در پیش داریم، فرصت تعاملات علمی بین المللی را از دست نخواهیم داد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران با تاکید بر اینکه سال بودجه ای سختی در پیش داریم، گفت: با این وجود معتقدم فرصت تعاملات علمی بین المللی را نباید از دست داد.

سال بودجه ای سختی در پیش داریم، فرصت تعاملات علمی بین المللی را از دست نخواهیم داد

دکتر کوهپایه زاده در گفت و گو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب به تاثیر تحریم های کشور بر تعامل با دانشگاه های خارجی اشاره کرد و افزود: به هر حال تحریم های ظاهرا اقتصادی به نوعی تحریم های علمی نیز محسوب می شود. ممکن است در ظاهرا مشخص نباشد، اما این تحریم ها می تواند تردد اساتید از خارج به ایران را تحت تاثیر قرار داده است البته ما سعی کردیم با برگزاری دوره هایی در داخل مثل کیش و همکاری با وزارت امور خارجه مسائل صدور ویزا را کاهش و موانع این چنینی را رفع کنیم.

وی در ادامه باتاکید بر اینکه فرصت تعاملات علمی بین المللی را از دست نخواهیم داد، گفت: در این زمینه تفاهمات انجام شد برنامه های مشترک آموزشی با تعدادی از دانشگاه های اروپایی داریم امیدواریم بتوانیم از مهر امسال تعدادی دانشجوی دندانپزشکی از این کشورها در دانشگاه پذیرش کنیم. همانطور که اعلام کردیم تعداد 17 تا 20 دانشجوی دندانپزشکی از دانشگاه های قبرس که دو سال اول آموزشی خود را گذرانده باشند از امسال به منظور گذراندن 5 سال دوره بالینی خود به دانشگاه علوم پزشکی ایران خواهند آمد و مدرک این دانشجویان به صورت مشترک ارائه خواهد شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: فرصت مطالعاتی دانشجویان این دانشگاه به خارج از کشور به شرط تامین اعتبار ادامه خواهد یافت و این فرصت حدود 6 ماهه است و این اعتبار باید از سوی سازمان برنامه و بودجه تامین شود و در سال 98 زیر 10 نفر به این فرصت مطالعاتی اعزام شدند و حدود 6 استاد نیز به این فرصت اعزام شدند.

دکتر کوهپایه زاده خاطر نشان کرد: از لحاظ بودجه ای سال سختی در پیش داریم اما مراقبت های لازم را در صرفه جویی بودجه انجام میدیم تا منابع خود را به درستی استفاده نماییم و بهره وری نیز افزایش یابد. تا کمبود منابع احتاقتصادی جبران شود.

وی با تاکید بر اینکه رشد بودجه ای بهتری در نظام سلامت داشتیم، اظهار کرد: بودجه سال 99 در مقایسه با سال 98 حدود 15 درصد افزایش خواهد داشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ایران به برنامه های دانشگاه علوم پزشکی ایران در حوزه جذب دانشجویان خارجی اشاره کرد و اظهار کرد: تلاش ما برای جذب دانشجویان خارجی از کشورهای همسایه بسیار زیاد بوده است و در حال حاضر نیز 200 دانشجوی خارجی در رشته ها مختلف علوم پزشکی این دانشگاه مشغول تحصیل هستند و جذب دانشجویان خارجی بیشتر در بخش و ظرفیت های خالی دانشگاه اتفاق افتاده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 84

به "سال بودجه ای سختی در پیش داریم، فرصت تعاملات علمی بین المللی را از دست نخواهیم داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سال بودجه ای سختی در پیش داریم، فرصت تعاملات علمی بین المللی را از دست نخواهیم داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید