سران قوا برای تقویت بازار سرمایه تصمیم گیری کردند، جبران ضرر خریداران سهام های دولتی

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، تقویت مالی صندوق تثبیت بازار سرمایه برای حمایت از سرمایه های خرد و رونق بازار سرمایه و برطرف ممنوعیت اعطای تسهیلات بانکی برای خرید سهام توسط شرکت های سرمایه گذاری و کارگزاری ها از جمله پیشنهاد هایی بود که برای تقویت بازار سرمایه مورد تصویب شورایعالی هماهنگی مالی نهاده شد.

سران قوا برای تقویت بازار سرمایه تصمیم گیری کردند، جبران ضرر خریداران سهام های دولتی

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، پنجاه و نهمین جلسه شورای عالی هماهنگی اقتصادی بعد از ظهر دوشنبه به ریاست رئیس جمهور و با حضور سران قوای مقننه و قضائیه و دیگر اعضای این شورا برگزار گردید و در این جلسه شرایط بازار سرمایه و راه حل های بهبود این بازار مورد بحث و آنالیز نهاده شد.

در جلسه امروز با توجه به تاکید سران قوا بر ارائه راه حل ها و اتخاذ سیاست های لازم برای برطرف مسائل در بازار سرمایه و رونق و توسعه آن، پیشنهاد های وزارت امور اقتصادی و دارایی که به وسیله سازمان بورس و اوراق بهادار تهیه و در ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مورد آنالیز نهاده شده است، مطرح و به تصویب رسید.

تقویت اقتصادی صندوق تثبیت بازار سرمایه برای حمایت از سرمایه های خرد و رونق بازار سرمایه و برطرف ممنوعیت اعطای تسهیلات بانکی برای خرید سهام توسط شرکت های سرمایه گذاری و کارگزاری ها از جمله پیشنهاد هایی بود که در راستای تقویت بازار سرمایه و بهبود آن مورد تصویب شورایعالی هماهنگی اقتصادی نهاده شد.

تقویت حضور بانک ها در بازار بورس با هدف حمایت از سرمایه گذاران خرد از دیگر پیشنهاد هایی بود که در این جلسه مورد آنالیز نهاده شد و پیشنهاد مربوط به منظور جبران زیان خریداران واحد های سرمایه گذاری عرضه شده توسط دولت مورد آنالیز و تصویت نهاده شد.

رئیس جمهور در ابتدای این جلسه با تاکید بر اهمیت شب های قدر و فرصت بهره مندی از فیوضات معنوی این شب ها برای حرکت در راستا اصلاح و رستگاری، اظهار امیدواری کرد که امت اسلامی بویژه مردم مومن ایران همانند گذشته از برکات شب های عزیز قدر، بهره مند شوند.

روحانی همچنین با اشاره به شب شهادت جانگداز و مظلومانه مولای متقیان حضرت علی (ع)، گفت: همه باید کوشش کنیم به عنوان پیروان و عاشقان آن امام همام در راستا واقعی حق گام برداریم.

روحانی، امیر المومنین علی (ع) را شهید راه عدالت خواند و اضافه کرد: عدالت از مهمترین اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی است و باید همه کوشش ها و برنامه ریزی ها در راستا تحقق این آرمان عظیم و مهم استمرار یابد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 834

به "سران قوا برای تقویت بازار سرمایه تصمیم گیری کردند، جبران ضرر خریداران سهام های دولتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سران قوا برای تقویت بازار سرمایه تصمیم گیری کردند، جبران ضرر خریداران سهام های دولتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید