طرح ملی تحول در نظام نمره دهی دانشگاهی تدوین می گردد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، خبرگزاری خبرنگاران- معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی از ارائه و تدوین طرحی با عنوان تحول در نظام نمره دهی دانشگاهی اطلاع داد.

طرح ملی تحول در نظام نمره دهی دانشگاهی تدوین می گردد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، آقای علی اکبر افضلیان از تدوین و ارائه طرح تحول در نظام نمره دهی دانشگاهی اطلاع داد و اضافه کرد: بر این اساس دانشگاه شهیدبهشتی برای اجرای طرح ملی تحول در نظام نمره دهی دانشگاهی به کارفرمایی وزارت متبوع اعلام آمادگی نموده است. به منظور بهبود عملکرد و ارتقا فرایندها، سوابق و اسناد بالادستی، اهداف، وظایف، ساختار و اقدامات دفاتر و مراکز آموزش عالی آزاد دانشگاه های کشور و بعضی دانشگاه های خارج از کشور آنالیز و شناسایی شده است.

28 برنامه درسی در 3 مقطع بازنگری شد

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی اضافه کرد: همچنین در ادامه فرایند بازنگری و به روزرسانی برنامه های درسی در سال 1399، 6 برنامه در مقطع کارشناسی، 14 برنامه در دوره کارشناسی ارشد و 8 برنامه در مقطع دکتری مورد بازنگری کلی نهاده شد. بعلاوه در برنامه های درسی متعددی بازنگری های جزئی با هدف به روز رسانی این برنامه ها انجام شده است.

وی با اشاره به تحول فرایند یادگیری پس از همه گیری ویروس کووید - 19 در اوایل اسفند 1398، توضیح داد: براساس تصمیم هیأت رئیسه دانشگاه از روز 10 اسفند 1398 همه کلاس های روزانه دانشگاه در بستر مجازی به صورت همزمان شروع شد. ارائه هدایت های لازم به اساتید و دانشجویان برای بهره برداری از سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه همزمان شروع و به مرور زمان تا انتها اسفند 1399 تعداد زیادی از اساتید و دانشجویان در این محیط مشغول به تدریس و فعالیت های آموزشی شدند.

برگزاری کلاس های مجازی برای 19 هزار دانشجو

آقای افضلیان گفت: در سال تحصیلی 1400-1399 کلاس های دروس نظری برای بیش از 19 هزار دانشجو با همکاری بیش از 1200 استاد (تمام وقت و مدعو) در دانشگاه شهید بهشتی به صورت الکترونیکی و با استفاده از ابزار های مبتنی بر شبکه و اینترنت برگزار گردید. همچنین ارزیابی مستمر دانشجویان آزمون های میان ترم و انتها ترم نیمسال دوم 99-1398 و نیمسال اول 1400-1399 به صورت غیرحضوری برگزار گردید.

سازمان مجازی دانشگاه شهید بهشتی راه اندازی شد

معاون آموزشی دانشگاه شهید بهشتی از ایجاد سازمان مجازی برای انجام امور دانشگاه بدون توقف در دوران همه گیری جهانی کرونا اطلاع داد و اضافه کرد: با ایجاد سازمان مجازی، جلسات شورا ها و گروه های آموزشی دانشگاه با ایجاد 123 اتاق مجازی، جلسات شورای آموزشی دانشکده ها با ایجاد 29 اتاق و نشست های شورای پژوهشی دانشکده ها با ایجاد 25 اتاق برگزار گردید. برگزاری جلسات دفاع تحصیلات تکمیلی، جلسات مصاحبه دکتری، برگزاری جلسات وبینار با میانگین 100 وبینار در هفته در سطح دانشگاه و خارج از دانشگاه و همچنین برگزاری جلسات مصاحبه دانشجویان استعداد درخشان از دیگر فعالیت های سازمان مجازی دانشگاه شهید بهشتی بود.

وی با برشمردن برنامه ها و فعالیت های این معاونت در حوزه دانشجویان استعداد درخشان و پذیرش بدون آزمون، خاطرنشان شد: در سال تحصیلی 1400-1399 در دانشگاه شهید بهشتی، 300 نفر از 3227 داوطلب کارشناسی ارشد بدون آزمون پذیرفته شدند؛ همچنین 5 نفر از پذیرفته شدگان المپیاد های علمی-دانشجویی کشور در مقطع کارشناسی ارشد پذیرش شدند.

پذیرش 19 دانشجو در دوره دکتری بدون آزمون در سال 1400

آقای افضلیان اضافه کرد: فراخوان عمومی پذیرش بدون آزمون کارشناسی ارشد 1401-1400 اعلام شد و پس از ثبت نام و آنالیز پرونده متقاضیان، پذیرش اولیه 422 نفر اصلی و 700 نفر ذخیره انجام شده است. در سال تحصیلی 1400-1399 تعداد 19 نفر از واجدین شرایط در دوره دکتری بدون آزمون پذیرفته شدند.

وی با اشاره به فعالیت های مدیریت توسعه آموزش های آزاد گفت: اجرای دوره های MBA و DBA، توسعه اشتغال پذیری دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی (توانش) و دوره های همگانی آزاد برخط (موک بهشتی) طرح های آموزشی تهیه و تدوین شده در این مدیریت در سال 99 هستند.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 7 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 778

به "طرح ملی تحول در نظام نمره دهی دانشگاهی تدوین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ملی تحول در نظام نمره دهی دانشگاهی تدوین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید