عراقچی:چین و روسیه تقریبا در همه موارد با ما همراهند، تحریم های کاتسا هم باید لغو گردد، در کارگروه سوم جدول زمانی اقدامات دو طرف آنالیز می گردد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، رئیس هیأت مذاکره کننده ایرانی در وین تأکید کرد که تمام تحریم هایی که بعد از اجرایی شدن برجام وضع شده اند؛ چه آنها که در دوره اوباما و چه آنها که در دوره ترامپ وضع شده اند، باید لغو شوند.

عراقچی:چین و روسیه تقریبا در همه موارد با ما همراهند، تحریم های کاتسا هم باید لغو گردد، در کارگروه سوم جدول زمانی اقدامات دو طرف آنالیز می گردد

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه و رئیس هیئت مذاکره کننده ایرانی در وین روز سه شنبه در انتها دور جدید گفت وگوهای کمیسیون مشترک برجام، در مصاحبه ای اظهار داشت که ایران بر لغو همه تحریم ها از جمله کاتسا تأکید دارد.

عراقچی که با خبرنگار پرس وی تی وی مصاحبه می کرد، همان طور که این شبکه خبری قبلاً نیز قبلا به نقل از منابع مطلع خبر داده بود، تأکید کرد که ایران خواهان لغو همه تحریم های بعد از اجرایی شدن برجام است که شامل تحریم های آیسا و ویزا نیز می شود.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در باره ترتیبات اقدامات آمریکا و ایران تاکید نمود: مواضع ما هیچ تغییری ننموده است. آمریکا ابتدا باید همه تحریم ها را لغو کند و ایران تنها پس از راستی آزمایی لغو تحریم های آمریکا، به تعهدات برجامی خود بازمی شود.این موضع ایران تغییر نخواهد کرد.

وی در عین حال با اشاره به کارگروه سوم کمیسیون مشترک که از فردا در وین شروع به کار می نماید و پیش تر با عنوان کارگروه ترتیبات و توالی (sequence) شناخته می شد، گفت: این کمیسیون بر روی اقدامات عملی یا (practical arrangements) متمرکز خواهد شد.

عراقچی ادامه داد: وظایف این کارگروه علاوه بر آنالیز نحوه راستی آزمایی و مدت زمان آن، معین جدول زمانی اقدامات همه طرف ها برای انجام تعهداتشان خواهد بود.

رئیس هیأت مذاکره کننده ایرانی در پاسخ به سؤال پرس تی وی در مورد تحریم های موسوم به چرخه دلار یا U-turn که مانع اصلی تعاملات بانکی ایران و مانع عظیم بهره مندی ایران از منابع برجام است و اینکه آیا ایران برداشته شدن این تحریم ها را نیز مطالبه نموده، گفت: آنالیز این موضوع را باید به کارشناسان بسپاریم.

وی در عین حال افزود: در حال حاضر در حال ارکردن بر روی موضوع تبدیل پول های مختلف هستیم.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با تأکید مجدد بر اینکه ایران نمی پذیرد که گفت وگوها بدون نتیجه ادامه یابد، گفت: اگر احساس کنیم سایر طرف ها جدیت لازم را ندارند، گفت وگوها را متوقف می کنیم. ما تا به امروز به این نتیجه نرسیده ایم.

رئیس هیأت ایرانی حاضر در کمیسیون مشترک برجام افزود: تصمیم گرفتیم کار دو کارگروه قبلی که یکی موضوع تحریم های آمریکا و دیگری اقدامات هسته ای ایران را آنالیز می نماید، فشرده تر شود.

عراقچی همچنین از همسانی مواضع چین و روسیه با ایران ابزار رضایت کرد و گفت: قبل از جلسه امروز کمیسیون مشترک در گفت وگوهای دو و سه جانبه با هیئت های چینی و روسی متوجه شدیم تقریبا در همه موارد با آنها اشتراک مواضع داریم.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 868

به "عراقچی:چین و روسیه تقریبا در همه موارد با ما همراهند، تحریم های کاتسا هم باید لغو گردد، در کارگروه سوم جدول زمانی اقدامات دو طرف آنالیز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی:چین و روسیه تقریبا در همه موارد با ما همراهند، تحریم های کاتسا هم باید لغو گردد، در کارگروه سوم جدول زمانی اقدامات دو طرف آنالیز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید