قیمت واقعی خودرو فرسوده اعلام شد ، قیمت لاشه با گواهی اسقاط چقدر تمام می گردد؟

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، رئیس انجمن مراکز اسقاط و بازیافت خودرو، قیمت خودروهای فرسوده را خاطرنشان کرد.

قیمت واقعی خودرو فرسوده اعلام شد ، قیمت لاشه با گواهی اسقاط چقدر تمام می گردد؟

به گزارش خبرنگاران، مشهدی شریف اضافه نمود: چند روز گذشته قیمت خودرو فرسوده به طور عجیبی افزایش یافت در صفحه مراکز اسقاط خودرو چیزی بالغ بر 40 هزار گواهی اسقاط به قیمت 35 میلیون تومان موجود است.

او اعلام کرد: فریب بعضی از افراد سود جو را نباید خورد قیمت واقعی خودرو فرسوده در حال حاضر بین 35 تا 42 و آن هم بسته به نوع و کیفیت خودرو است.

مشهدی شریف گفت: قیمت لاشه در حدود 12 تا 15 میلیون تومان است که در مجموع با گواهی اسقاط حدود 45 میلیون تومان می گردد؛ قیمت خرید خودرو حدود 35 تا 40 میلیون تومان است بنابراین سود ناخالص مراکز که شامل سود خالص و هزینه اسقاط می گردد، حدود 5 میلیون تومان است.

لازم به ذکر است؛ پس از ارسال آیین نامه واردات خودروهای کارکرده به مجلس، یک نماینده مجلس مفاد این آیین نامه 7 بندی را منتشر کرد که آخرین بند آن به موضوع اسقاط خودروهای فرسوده و واردات خودرو مرتبط است. آخرین بند آیین نامه واردات خودروهای کارکرده به موضوع الزام اسقاط یک خودروی فرسوده به ازای هر خودروی کارکرده وارداتی اشاره دارد که مطابق با این بند هر فرد حقیقی و حقوقی برای واردات یک دستگاه خودروی کارکرده باید گواهی اسقاط یک دستگاه خودروی فرسوده را دریافت کند.

در پی این موضوع بعضی افراد سودجو و دلالان، حقیقت آیین نامه را کمی دستخوش تغییر داده و با شایعه پراکنی اعلام کردند که با داشتن (خود) خودروی فرسوده می توانید برای واردات خودروهای کارکرده خارجی با عمر حداکثر پنج سال اقدام نمایند؛ بر این اساس این موضوع آغازی برای انتشار آگهی های فروش خودروهای فرسوده در بعضی سایت های خرید و فروش شد؛ تا جایی که قیمت بعضی خودروهای مدل پایین همانند پیکان های دهه 50 و 60 به شکل عجیبی افزایش یافته و حتی تا 500 میلیون تومان هم پیش رفت.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1402 بروزرسانی: 11 شهریور 1402 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1482

به "قیمت واقعی خودرو فرسوده اعلام شد ، قیمت لاشه با گواهی اسقاط چقدر تمام می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قیمت واقعی خودرو فرسوده اعلام شد ، قیمت لاشه با گواهی اسقاط چقدر تمام می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید