مدیر مؤسسه بهداشت جهانی هاروارد: آمریکا به سمت فاجعه جهنمی حرکت می نماید

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، مدیر مؤسسه بهداشت جهانی هاروارد با اشاره به اینکه ویروس کرونا آمریکا را هدف قرار داده گفت فقر تدارکات و فضای کم بیمارستانی به همراه ضعف دولت فدرال در آزمایش گیری باعث شده است این کشور به سمت فاجعه جهنمی حرکت کند.

مدیر مؤسسه بهداشت جهانی هاروارد: آمریکا به سمت فاجعه جهنمی حرکت می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، دکتر اشیا جها مدیر مؤسسه بهداشت دنیای هاروارد گفت: ما دو ماه را هدر دادیم، دو ماه زمان زیادی برای مقابله با یک اپیدمی است. زمان کنار ما نیست.

به گزارش بوستون هرالد دکتر اشیا جها افزود که مقامات از شیوع این ویروس در ماه ژانویه مطلع بودند و امکان پذیر بود تا از این زمان برای ذخیره تجهیزات، آماده شدن برای آزمایش گیری و افزایش ظرفیت تخت ها در بیمارستان های سرتاسر کشور استفاده کرد.

شیوع ویروس کرونا در آمریکا شتاب زیادی به خود گرفته است و این کشور هم اکنون با 85 هزار مبتلا بیشترین تعداد مبتلایان را در دنیا دارد. بعد از آمریکا، چین و ایتالیا بیشترین شمار مبتلایان را دارند.

دکتر جها همچنین نسبت به وجود شکاف هایی در نظام بهداشتی آمریکا ابراز نگرانی کرد و گفت آمریکایی ها با عواقب ویروس کرونا حداقل 12 الی 18 ماه زندگی خواهند کرد تا زمانی که یک واکسن ساخته گردد.

مدیر مؤسسه بهداشت دنیای هاروارد مهمترین شکاف های موجود را کمبود تخت های بیمارستانی، ضعف مراقبت های پزشکی در مناطق روستایی، کمبود تجهیزات آزمایش گیری و دستگاه های تنفسی مطرح نمود.

او گفت ظرفیت آزمایش گیری باید به دو الی سه برابر ظرفیت کنونی افزایش یابد و نیروهای کار بهداشتی بیشتری برای آزمایش گیری احتیاج است.

دکتر اشیا جها درباره اقدامات کاخ سفید برای مقابله با ویروس کرونا گفت: کار دولت فدرال برای ایجاد ساختار آزمایش گیری بسیار بد بود.

وی همچنین گفت که بحران شیوع بیماری ویروس کرونا شاید تا یک سال ادامه داشته باشد.

جها در یک پرسش و پاسخ زنده در فیس بوک گفت: همه گیری این بیماری در دو هفته، چهار هفته یا شش هفته به انتها نمی رسد.، اگر بخت یارمان باشد، ممکن است ناچار باشیم با این ویروس در یک شکل دیگرش تا 12 و حتی 18 ماه زندگی کنیم.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 80

به "مدیر مؤسسه بهداشت جهانی هاروارد: آمریکا به سمت فاجعه جهنمی حرکت می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر مؤسسه بهداشت جهانی هاروارد: آمریکا به سمت فاجعه جهنمی حرکت می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید