مرحله سوم از مراحل زایمان طبیعی

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، مرحله سوم زایمان طبیعی شامل خروج جفت از داخل رحم و ترمیم اپیزیاتومی است. در اینجا به شرح مرحله سوم زایمان طبیعی از مراحل زایمان طبیعی می پردازیم.

مرحله سوم از مراحل زایمان طبیعی

تشریح مرحله سوم از مراحل زایمان طبیعی

اگر تا بحال مرحله اول و مرحله دوم از مراحل زایمان طبیعی را مطالعه نکرده اید می توانید با آن در سایت خبرنگاران آشنا شوید.

جفت عضوی است که در طول حاملگی به دیواره رحم متصل است که مسئولیت آن تغذیه و اکسیزن رسانی به جنین و دفع ضایعات جنین است و از طریق بند ناف به جنین وصل می باشد.

پس از تولد نوزاد، انقباض رحم متوقف می گردد و می تواند پس از آن همه فعالیت کمی استراحت کند. پس از چند دقیقه دوباره منقبض می گردد. این انقباضات جفت را از دیواره رحم جدا کرده و آن را به بیرون هدایت می کنند که معمولاً با خروج مقداری خون نیز همراه می باشد.

پس از خروج جفت، ماما یا پزشکتان اقدام به ترمیم اپیزیاتومی می کند. (در صورتی که اجرا شده باشد) بخیه ها را با نخ های قابل جذب انجام می دهند که در عرض 20-15 روز جذب می شوند. نوزاد پس از تولد کاملاً بررسی شده و به شما داده می گردد. بهتر است هر چه زودتر او را شیر دهید. این کار هم ارتباط عاطفی نوزاد و مادر را تقویت می کند، هم جریان شیر زودتر برقرار می گردد و هم رحم زودتر به حالت اولیه بر می گردد (به علت هورمون های مترشحه در اثر مکیدن پستان).

حداقل تا دو ساعت در زایشگاه خواهید ماند و ماما یا پرستار آن بخش، خونریزی رحمی شما را کنترل می کند. در صورتی که رحم شما منقبض شد و خونریزی تان کنترل گشت، شما را به اتاقتان در بخش منتقل می کنند.

هر چند پس از آن همه تلاش احساس خستگی می کنید ولی احتمالاً برای خوابیدن بیش از اندازه هیجان زده هستید و بعد از خبر دادن به فامیل و آشنایان حتماً بیشتر از هر کاری تمایل دارید عضو جدید خانواده تان نگاه کنید و او را تجلیل نمایید و البته هر کسی هم به دنبال شباهت تازه وارد عزیز با خود می باشد!

مراقبت های لازم بعد از زایمان از اهمیت ویژه ای برای حفظ سلامت مادر و نوزاد برخوردار است که مطالعه آن به مادران عزیز توصیه می گردد.

فیلم زایمان طبیعی

گروه سلامت خبرنگاران

منبع: setare.com
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 105

به "مرحله سوم از مراحل زایمان طبیعی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرحله سوم از مراحل زایمان طبیعی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید