نکات آماده کردن چمدان برای سفری دو روزه

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، جمع کردن وسایل مورد احتیاج برای سفر باید با دقت انجام گردد و باید نکات مختلفی را در این خصوص مورد توجه قرار دهند تا هم چمدان سبک تری داشته باشند و هم در طول سفر با کمبود وسایل ضروری روبرو نشوند. با خبرنگاران همراه شوید.

نکات آماده کردن چمدان برای سفری دو روزه

جمع کردن چمدان برای سفر دو روزه کار چندان سختی به نظر نمی رسد. اما اغلب افراد طوری فکر می نمایند که باعث می گردد جمع کردن وسایل تبدیل به کار بسیار سختی گردد. در حالی که این طور نیست و باید نگاه ساده تری به موضوع داشت. اصولا افراد دوست ندارند که وسایل زیادی را با خود به همراه ببرند و برای یک سفر دو روزه بردن وسایل ضروری کافی است. اما باید بدین نکته نیز توجه داشت که بردن وسایل کم نیز باید با دقت انجام گردد تا مبادا در طول سفر متوجه فراموش کردن وسیله ای ضروری شوید. مهم نیست که چگونه سفر می کنید، فقط باید فکر کنید که به چه وسایلی در طول سفر احتیاج خواهید داشت و چه وسایلی را باید با خود به همراه نبرید. در این صورت می توانید سفری دلنشین و البته بدون کوله باری از وسایل اضافه داشته باشید. در این مقاله از خبرنگاران قصد داریم تا نکاتی در مورد جمع کردن وسایل و آماده شدن برای سفری دو روزه را ذکر کنیم. پس تا انتهای مقاله همراه خبرنگاران باشید.

جلوگیری از همراه بردن وسایل غیرضروری

آنالیز شرایط آب و هوا در مقصد

بهتر است که توریستان پیش از سفر به مقصد مورد نظر، شرایط آب وهوای آن منطقه را مطالعه نمایند و بسته به شرایط آب وهوایی، لباس مناسب با خود به همراه ببرند. مناطقی که آب وهوای گرم دارند باعث می شوند تا توریست لباس های کمتری با خود به همراه ببرد و دیگر احتیاجی نیست تا لباس های ضخیم را در چمدان قرار دهد و بردن شلوارک و تیشرت می تواند کافی باشد. اما در مناطقی که آب وهوای آن ها سردتر است توریستان مجبورند تا لباس های گرمی نظیر ژاکت و کت را در چمدان شان قرار دهند که همین موضوع نیز باعث سنگین تر شدن چمدان می گردد.

اگر پیش بینی آب وهوا حاکی از وجود بارش باران در منطقه مورد نظر بود، بهتر است که حتما با خود چتری کوچک داشته باشید. اما اگر در طول سفر با بارش سیل آسا غیرمنتظره روبه رو شدید نیز بهتر است که از مسئول سفر یا هتل دار یک چتر بزرگ قرض بگیرید.

چمدان مناسب انتخاب کنید

از آنجایی که قصد سفری دو روزه را دارید، یک چمدان کوچک می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد. از سایر موارد مناسب در این خصوص می توان به استفاده از کوله پشتی، کیسه های وسایل یا چمدان های چرخ دار کوچک اشاره نمود. توریستان می توانند با در نظر گرفتن موارد زیر، فضای بیشتری در چمدان هایشان داشته باشند:

 • لباس هایی که چروک نمی شوند را رول کنید. از جمله لباس هایی که می توان به صورت رول شده در چمدان واقع شده است تی شرت ها، شلوار های جین و بعضی از لباس های کتان هستند. بعد از رول کردن این گونه از لباس ها، آن ها را در انتهای چمدان قرار دهید.
 • لباس هایی که امکان چروک شدن را دارند تا بزنید. از جمله لباس های این چنینی می توان به پیراهن های پنبه ای و تمام لباس هایی که از ابریشم یا ساتن ساخته شده اند اشاره نمود. لباس های تا شده را بهتر است روی لباس های رول شده قرار دهید.
 • لباس هایی بزرگ نظیر شلوار و دامن را از وسط تا نموده و چمدان بگذارید.
 • از فضاهای موجود نهایت استفاده را بکنید. فضاهای خالی موجود در چمدان که ممکن است بین لباس ها و موارد این چنینی باشد پیدا نموده و وسایلی نظیر جوراب، لباس زیر و شارژر را در جاهای این چنینی بگذارید.

استفاده حداکثری از کیف لپ تاپ

کیف های لپ تاپ اصولا جاهای مختلفی برای قرار دادن وسایل دارند. بهتر است که از این کیف ها نهایت استفاده را نموده و علاوه بر لپ تاپ، اسناد ضروری را نیز در این کیف قرار دهید. در جیب های کوچک کیف های لپ تاپ می توان MP3 پلیر، هندزفری، موبایل، فلش و کارت های تجاری را قرار داد. جیب های بزرگ این کیف نیز می توانند برای قرار دادن شارژر و آداپتور های کوچک مناسب باشند.

از جیب هایتان بهره ببرید

وسایل کوچکی نظیر کلید ها، موبایل های کوچک و MP3 پلیر ها را می توانید در جیب لباس هایتان قرار دهید. البته توجه داشته باشید که اگر قصد سفر به وسیله هواپیما را دارید، بهتر است که در فرودگاه وسایل این چنینی را هنگام رد شدن از ایست بازرسی X-Ray از جیب تان خارج کنید. اگر در زمستان سفر می کنید بهتر است که تمام وسایل این چنینی را در جیب کت تان قرار دهید تا در یک مرحله ایست بازرسی به اتمام برسد.

جمع کردن لباس و لوازم ضروری

تنها لباس هایی که احتیاج دارید را بردارید

پیش از سفر بهتر است فهرستی از فعالیت هایی که در طول سفر قصد دارید انجام دهید را جمع آوری کنید. این کار باعث می گردد که وسایل ضروری را انتخاب کنید. برای مثال اگر برنامه ای برای گشت وگذار در شهر و قدم زدن در ساحل دارید دیگر احتیاجی به کفش های پاشنه بلند و لباس رسمی نیست. برای چنین شرایطی انتخاب های زیر می توانند معقول باشند:

 • 2 عدد پیرهن
 • 2 عدد شلوار یا شلوارک/دامن
 • 3 جفت لباس زیر
 • 1 عدد پیژامه
 • 3 جفت جوراب/جوراب شلواری

لباس هایی را انتخاب کنید که برای مکان های مختلف مناسب باشند

بهتر است در طول سفر رنگ لباس هایتان را به گونه ای انتخاب کنید که برای مکان های مختلف مناسب باشند و بتوان آن ها را در جاهای مختلف پوشید. گزینه های زیر در مورد لباس هایی با شرایط مناسب برای مکان های مختلف می توانند مناسب باشند:

 • یک بولیز سفید رنگ
 • شلوار یا دامن به رنگ مشکی، قهوه ای یا خاکستری
 • صندل به رنگ مشکی، قهوه ای یا خاکستری
 • کفش ورزشی به رنگ مشکی (برای زمانی که شلوار می پوشید)

کفش کمتری با خود به همراهتان ببرید

همان طور که در بالا گفته شد، بهتر است برای سفر های دو روزه لباس و کفش هایی انتخاب کنید که برای مراسم و مکان های مختلف مناسب باشند و بتوان در همه جا از آن ها استفاده کرد. اما اگر مجبور هستید تا کفش دیگری را نیز به همراه ببرید، بهتر است کفشی که سنگین تر است را پا کنید و کفش سبک تر را داخل چمدان قرار دهید. برای اینکه لباس هایتان نیز کثیف نشوند، بهتر است کفش ها را ابتدا در کیسه پلاستیکی قرار داده و س پس در چمدان بگذارید.

زیورآلات کمتری همراهتان ببرید

برای یک سفر دو روزه باید تنها زیورآلاتی را به همراه داشته باشید که واقعا به آن ها احتیاج دارید. با انتخاب زیورآلات ضروری می توانید فضای بیشتری نیز در چمدانتان برای قرار دادن وسایل دیگر نگهدارید. اگر در طول این سفر دو روزه باید در یک رویداد رسمی نیز شرکت کنید، بهتر است زیورآلاتی را با خود ببرید که با لباس های مناسب برای تمام مکان ها همگام باشند. گزینه های زیر می توانند انتخاب های مناسبی باشند:

 • ساعت
 • حلقه ازدواج
 • گردنبند ساده طلا یا نقره
 • گوشواره گل میخی

جمع آوری لوازم آرایشی

لوازم بهداشتی را که چندان در طول سفر احتیاجشان ندارید همراهتان نبرید

هرچه لوازم بهداشتی آرایشی کمتری در طول سفر داشته باشید، چمدانتان نیز سبک تر خواهد بود. البته بهتر است پیش از اینکه لوازم بهداشتی مورد احتیاجتان را در چمدان قرار دهید، فهرست وسایلی که هتل در اختیارتان قرار می دهد را مطالعه کنید. بسیاری از اقدامات گاه ها اتو، شامپو، لوازم محافظت از مو و صابون یا ژل استحمام را در اختیار مسافران قرار می دهند. بعضی از هتل ها نیز دارای سشوار، لوازم خیاطی، پنبه، گوش پاک کن و لوسیون دست و بدن هستند.

البته اگر با دوستان یا اقوام تان به سفر می روید می توانید از وسایل آن ها نیز در صورت رضایت شان بهره ببرید و سپس با انجام کار هایی دیگر، این خدمت شان را جبران نمایید.

خرید لوازم بهداشتی مربوط به سفر

حتی اگر این سفر دو روزه را با هواپیما نیز انجام نمی دهید بهتر است که لوازم بهداشتی مناسب برای سفر را که به شکل های مختلف در بازار وجود دارند بخرید و در جایی نظیر یکی از جیب های کیف لپ تاپ قرار دهید تا در صورت احتیاج به راحتی به آن ها دسترسی داشته باشید.

اگر هم این سفر را با هواپیما انجام خواهید داد، در این صورت اقدام مذکور می تواند عبور از بازرسی های امنیتی را ساده تر کند. درون این بسته های بهداشتی مربوط به سفر، لوازمی با اندازه 100 میلی لیتر یا کمتر وجود دارند که در ادامه با تعدادی از آن ها آشنا خواهید شد:

 • خمیر دندان
 • دهان شویه
 • دئودورانت
 • کرم ضد آفتاب
 • ژل مو
 • اسپری مو

تنها لوازم آرایش ضروری را به همراه ببرید

سعی کنید لوازم آرایشی محدودی را در چمدان قرار دهید و اگر مشکل پوستی دارید و همواره از موادی برای پوشش آن استفاده می کنید حتما این مواد آرایشی را نیز همراهتان داشته باشید. سعی کنید لوازمی را برای آرایش به همراه ببرید که کارایی زیادی برایتان دارند. از جمله این لوازم آرایشی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • براق نماینده های لب
 • پودر های آرایشی
 • مداد های ترکیبی خط چشم و سایه چشم

همان طور که در این مقاله از خبرنگاران مطالعه کردید با بعضی نکات مهم در مورد جمع کردن چمدان برای سفری دو روزه آشنا شدیم. شما چه نکاتی را در این خصوص توصیه می کنید؟ با ما و کاربران خبرنگاران به وسیله بخش دیدگاه ها در ارتباط باشید.

منبع: کجارو / wikihow.com
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1146

به "نکات آماده کردن چمدان برای سفری دو روزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نکات آماده کردن چمدان برای سفری دو روزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید