پیامدهای زیاد در خانه ماندن و بیرون نرفتن

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، اگر به مقدار کافی بیرون نروید ممکن است سطوح پایین تری از ویتامین د را دریافت کنید که منجر به کاهش تراکم استخوان می گردد. با این وجود، سطوح پایین ویتامین د تنها پیامد احتمالی عدم گذراندن وقت کافی در بیرون از منزل نیست.

پیامدهای زیاد در خانه ماندن و بیرون نرفتن

به گزارش خبرنگاران به نقل از یاهو لایف، ممکن است پس از بیدار شدن، احساس خستگی، گیجی یا کمبود انرژی کنید. نور خورشید و هوای تازه به ما در برطرف همه این موارد یاری می نماید. علاوه بر این، قرار گرفتن در فضای باز و طبیعت با بهبود خلق و خو و اضطراب کم تر مرتبط است.

با این توضیحات بیرون نرفتن کافی و در فضای باز قرار نگرفتن چه مضراتی برای ما خواهد داشت؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت:

ممکن است ساعت داخلی خود را تنظیم کنید

بدن انسان روش مخصوص به خود را برای نگهداری زمان دارد که به آن ساعت داخلی می گوییم که به وسیله یک چرخه 24 ساعته به نام ریتم شبانه روزی تنظیم می گردد و به بدن ما نشانه هایی را ارائه می دهد که برای پردازش همه چیز از هضم تا فراوری ملاتونین احتیاج دارد.

ملاتونین نشانه های خود را از محیط و نور می گیرد. زمانی که هوا تاریک است ملاتونین در سیستم شما آغاز به افزایش می نماید و به بدن این پیغام را می دهد که زمان خواب فرارسیده است. زمانی که هوا روشن می گردد به بدن تان پیغام می دهد که زمان بیدار شدن است. بنابراین، درگیر نشدن با فضای باز در طول ساعات نور مرز بین روز و شب را از بین می برد که منجر به فراوری بسیار کم ملاتونین و خواب کمتر می گردد.

مزایای عمده سلامتی را از دست خواهید داد

بیرون بودن فرصت های متعددی را برای کنترل سلامت جسمانی شما نیز فراهم می سازد. مزایای آشکاری برای حضور داشتن در فضای باز وجود دارد که معمولا با ورزش کردن نیز مرتبط است و تاثیرات مثبت گسترده ای دارد. البته زمانی که می خواهید در معرض نور خورشید قرار بگیرید بهتر است مطمئن شوید اقداماتی را برای محافظت در برابر اثرات مضر نور خورشید که می تواند منجر به سرطان پوست گردد انجام می دهید. در این میان، کرم ضد آفتاب را نباید فراموش کنید.

شما نمی توانید فواید خورشید را تکرار کنید

از دست دادن دوز روزانه آفتاب اثرات مضر متعددی دارد از جمله عدم جبران ریتم 2های شبانه روزی بدن و سطوح ملاتونین که جایگزینی یک به یک آن سخت است. هیچ مکملی برای اشعه های خورشید وجود ندارد. ویتامین د را می توان در غذاهای خاصی یافت اما قرار گرفتن در معرض نور خورشید یکی از برترین منابع دریافت آن است.

چه مدت زمان بیرون از خانه بودن کافی است؟

اگر می خواهید از بروز هر یک از این عواقب اجتناب ورزید باید تا حد امکان زمان بیشتری را در طبیعت سپری کنید. توصیه می گردد دست کم 30 دقیقه در روز تحرک داشته و خارج از خانه حضور داشته باشید تحرکی مانند پیاده روی یک امتیاز اضافی محسوب می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1283

به "پیامدهای زیاد در خانه ماندن و بیرون نرفتن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامدهای زیاد در خانه ماندن و بیرون نرفتن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید