پیام نوش آفرین انصاری برای روز جهانی کتاب کودک

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، نوش آفرین انصاری - دبیر شورای کتاب کودک - در پیامی، چهاردهم فروردین روز جهانی کتاب کودک را تبریک گفت.

پیام نوش آفرین انصاری برای روز جهانی کتاب کودک

به گزارش خبرنگاران، دبیر شورای کتاب کودک با اشاره به پیام نوروزی خود به مناسبت سال نو، گفت: در این پیام موضوع عشق و نیروی عشق را مطرح کردم، این که چقدر این عنصر مهم است و زندگی ما را می سازد. در پایان این پیام از ادبیات بچه ها نام بردم و ابراز خوشحالی کردم که همه ما زیر درخت تنومند ادبیات بچه ها باهم آشنا شدیم و طی طریق می کنیم.

او همچنین گفت: پیام امروز من درباره روز جهانی کتاب کودک و روز تولد هانس کریستین اندرسن که سال هاست از سوی دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان نام گذاری شده است. نزدیک به هشتاد کشور این روز را جشن می گیرند و شورای کتاب کودک هم همسو با این کشورها حرکت می کند. برای ما هم از نظر سنت روز 13 فروردین، روز بسیار مهمی است، بنابراین این روز را هم تبریک می گویم.

نوش آفرین انصاری در ادامه اعلام نمود: امروز می خواهم شخصیت اندرسن و آثار او را یادآوری می کنم، از همه خواهش می کنم آثاری مانند دختر کبریت فروش و جوجه اردک زشت و آثار دیگر اندرسن را یکبار دیگر بخوانید و ببینید چرا ادبیات کودک این طور حرکت دهنده عشق به زندگی است.

او در ادامه گفت: امیدوارم پیام سوم من بعد از رفع مشکل بسیار بسیار پیچیده کرونا باشد، همه به زندگی عادی برگشته باشیم و بتوانیم در کنار هم باشیم و از وجود هم لذت ببریم، برای همه آروزی سلامتی دارم.

روز دوم آوریل همزمان با زادروز هانس کریستین اندرسن، نویسنده دانمارکی و خالق آثار داستانی کودک و نوجوان به عنوان روز جهانی کتاب کودک نامگذاری شده است.

هدف از نامگذاری و بزرگداشت روز جهانی کتاب کودک، گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در میان بچه ها و نوجوانان کشورهای مختلف جهان به منظور دستیابی به صلح و تفاهم جهانی، رشد و شکوفایی ادبیات بچه ها و نوجوانان وآشنایی نسل جوان با فرهنگ ملت ها عنوان شده است.

از سال 1349 این روز در ایران به رسمیت شناخته شد و وزارت آموزش و پرورش در سال 1350 روز 14 فروردین هر سال را روز جهانی کتاب کودک در ایران اعلام نمود. دفتر بین المللی کتاب برای نسل جوان IBBY در سال 1953 در کشور سوئیس تاسیس شد. یکی از فعالیت های مستمر این دفتر برپایی روز جهانی کتاب کودک است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 97

به "پیام نوش آفرین انصاری برای روز جهانی کتاب کودک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیام نوش آفرین انصاری برای روز جهانی کتاب کودک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید