کرونا در اروپا، از شوک عظیم به اقتصاد آلمان تا افزایش چشمگیر آمار مبتلایان در فرانسه

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، آمارها نشان می دهد که محدودیت های کرونایی در سه ماهه ابتدایی امسال میلادی حدود 50 میلیارد یورو به اقتصاد آلمان ضرر رسانده و آمار مبتلایان روزانه در کشور فرانسه هم افزایش چشمگیری داشته است.

کرونا در اروپا، از شوک عظیم به اقتصاد آلمان تا افزایش چشمگیر آمار مبتلایان در فرانسه

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، انواع جهش های ویروس کرونا همچنان در اروپا شیوع پیدا می نماید و محدودیت های بیشتری را برای شهفرایندان این اتحادیه ایجاد می نماید.

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که شمار مبتلایان به این بیماری در بسیاری ایالات آلمان از جمله نیدرزاکسن و زاکسن همچنان در حال افزایش است.

هشدار درباره کبود پرسنل در بخش های مراقبت های ویژه آلمان

پزشکان بخش های مراقبت های ویژه در آلمان هم درباره تشدید گسترده کمبود پرسنل هشدار داده اند.

گرنوت مارکس، رئیس انجمن مراقبت های ویژه و اورژانس آلمان (DIVI) در این باره گفته است که قبل از کرونا هم ما در بخش های مراقبت های ویژه با کمبود نیروهای پرستار روبرو بودیم. با شروع بحران کرونا شرایط یک بار دیگر تشدید شده است.

وی تاکید نمود که ما باید فرایند فرار از حرفه پرستاری را متوقف کنیم. این مقام بهداشتی با اشاره به افزایش کناره گیری ها از این شغل گفت: ما می خواهیم و باید شرایط کاری پرستاران را بهبود بخشیده و جذابیت این زمینه شغلی را افزایش دهیم.

اعتراف کمیسیون اروپایی به اهمالکاری در سفارش واکسن کرونا

فرانس تیمرمانس، معاون کمیسیون اروپایی به اهمال کاری در استراتژی واکسن کرونای اتحادیه اروپا اعتراف نموده و در مصاحبهیی با روزنامه تاگس اشپیگل تاکید نمود: این درست است که در فرایند سفارش واکسن هم در بروکسل و هم در کشورهای عضو این اتحادیه خطاهایی صورت گرفته است.

وی همچنین گفت: من آماده ام در انتها دوران پاندمی یک نتیجه گیری از شرایط داشته باشم و بعد از آن ما می توانیم ببینیم چه اشتباهاتی داشته و چه کارهایی را درست انجام داده ایم. در شرایط فعلی اما این مسئله مطرح است که تمام اروپا واکسن را دریافت نمایند.

وی انتقادهای شهفرایندان مبنی بر اینکه واکسن باید در اسرع وقت تحویل داده شود را قابل درک دانسته و در بخش دیگری از این مصاحبه در عین حال سفارش مشترک واکسن از طرف اتحادیه اروپا را اقدامی درست ارزیابی کرد. تیمرمانس یک اقدام اروپایی در این راستا را همچنین در جهت منافع کشورهای ثروتمند از جمله آلمان دانست.

اعتراضات ضد محدودیت ها در بعضی شهرهای آلمان به خشونت کشیده شد

در بسیاری شهرهای آلمان اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی برگزار گردید که در بعضی مناطق به خشونت کشیده شد.

در شهر ماینتس آلمان بعد از ظهر روز گذشته حدود 450 نفر علیه محدودیت های کرونایی اعتراض کردند. به گفته پلیس این اعتراضات تا غروب امروز بدون خشونت و درگیری ادامه داشت. پلیس رعایت قواعد کرونایی از طرف معترضان را کنترل می کرد.

در هامبورگ هم بر اساس اطلاعات پلیس حدود 200 نفر در اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی شرکت کردند.

در پایتخت ایالت اشلسویگ-هولشتاین آلمان هم بر اساس اطلاعات پلیس حدود 900 نفر علیه محدودیت های کرونایی اعتراض کردند. شرکت نمایندگان بنرهایی با شعار به قرنطینه انتها دهید را حمل می کردند.

در شهر ماگدبورگ، مرکز ایالت زاکسن - آنهالت هم گروهی معترض به محدودیت های کرونایی با اتومبیل های خود به خیابان ها آمدند. به گفته پلیس حدود 60 خودرو در این اعتراضات وجود داشت. بر اساس اطلاعات پلیس این تجمع اعتراضی بدون ایجاد محدودیتی برگزار گردید.

در برلین هم مخالفان سیاست های کرونایی دولت بعد از ظهر روز گذشته یک تجمع اعتراضی را در برابر وزارت بهداشت این کشور برگزار کردند. به گفته یک سخنگوی پلیس آلمان در این تجمع اعتراضی بعضی نقض قواعد کرونایی از طرف معترضان وجود داشت.

در درسدن هم هواداران یک جنبش افراطی و مخالف اقدامات کرونایی با وجود ممنوعیت تجمعات به خیابان ها آمدند و پلیس برای حفاظت از مراکز واکسیناسیون با ماشین های آب پاش در محل این تجمعات حضور پیدا نموده و از شرایطی دراماتیک سخن گفت. چند نفر از معترضان هم دستگیر شدند. چند نیروی پلیس هم مجروح شدند.

ضرر 50 میلیارد یورویی محدودیت ها به اقتصاد آلمان در ماه های ابتدایی سال 2021

نتایج یک آنالیز هم نشان می دهد که قرنطینه و محدودیت های کرونایی در سه ماهه ابتدایی سال 2021 حدود 50 میلیارد یورو برای اقتصاد آلمان هزینه داشته است.

این خبر را نشریه بیلد آلمان با استناد به یک آنالیز انستیتو اقتصادی آلمان در شهر کلن منتشر نموده است.

به طور کلی کاهش فراوری ناخالص ملی آلمان در بحران کرونا تا کنون به 250 میلیارد یورو رسیده است.

رئیس این انستیتوی آلمانی اعلام نموده که کرونا یک شوک اقتصادی به آلمان وارد کرد که برای خود به دنبال برابر می شود.

واکسیناسیون سریع در دستور کار دولت ایتالیا

ایتالیا هم اعلام نموده که می خواهد تا ماه سپتامبر حداقل 80 درصد افراد را علیه کرونا واکسینه کند. این هدف یک طرح واکسیناسیون ملی است که دولت روز شنبه آن را اعلام نموده است.

مقامات بهداشتی فرانسه هم اعلام نمودند که در این کشور بیش از 5 میلیون نفر اولین دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند که منطبق با 7.6 درصد شهفرایندان این کشور است. حدود 2.2 میلیون نفر هم دومین دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

هشدار درباره افزایش مرگ های کرونایی در آلمان

کارل لایترباخ، از سیاستمداران بهداشتی حزب سوسیال دموکرات و مشاور دولت آلمان هم خواهان توقف برنامه ها برای کاهش محدودیت ها شده و گفته است: موج سوم کرونا در هر حال قابل جلوگیری است. هر چقدر این موج بزرگتر باشد به همان میزان انسان های بیشتری خواهند مرد. این موج بخصوص گروه های سنی بین 50 تا 80 سال را درگیر خواهد نمود و کسی که حالا کاهش محدودیت ها را بپذیرد در واقع دوره ای سخت و مرگبار را به جان می خرد.

افزایش چشمگیر موارد ابتلای جدید به کرونا در فرانسه

در فرانسه هم موارد ابتلای روزانه به کرونا به 29759 نفر افزایش پیدا نموده است. این خبر را وزارت بهداشت فرانسه شب گذشته اعلام نمود. حدود 169 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند. شمار بیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه هم با 37 نفر افزایش به 4070 نفر رسیده است.

مشاهده عوارض جانبی در تزریق نمایندگان واکسن آسترازنکا در نروژ

در نروژ هم سه نفر بعد از تزریق واکسن آسترازنکا به دلیل لخته شدن خون در بیمارستان بستری شدند. این افراد از کارکنان بخش های بهداشت و درمان بودند و بر اساس اطلاعات نهادهای بهداشتی این کشور معین نیست که آیا ارتباطی بین تزریق واکسن و این عوارض جانبی وجود دارد. نروژ اخیرا استفاده از واکسن استرازنکا را به دلیل مشاهده مواردی از عوارض جانبی متوقف نموده است.

کاهش محبوبیت احزاب متحد مسیحی بعد از رسوایی فساد اقتصادی در معاملات ماسک

نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد که در آستانه برگزاری انتخابات محلی در دو ایالت آلمان اتحادیه احزاب متحد مسیحی به دلیل جریانات مربوط به فساد در معاملات ماسک به شدت محبوبیت خود را از دست داده اند.

احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در نظرسنجی هفتگی موسسه کانتر که به سفارش نشریه بیلد آلمان انجام گرفت 31 درصد آراء شهفرایندان را کسب کردند که یک درصد کمتر از هفته قبل بود و 5 درصد کمتر از شروع امسال میلادی و کمترین میزان محبوبیت از 21 ماه مارس سال 2021 بود.

حزب سوسیال دموکرات در این نظرسنجی برای چهارمین هفته متوالی 16 درصد آراء شهفرایندان را به دست آورد. لیبرال دموکرات ها و چپ ها هم هر کدام با از دست دادن یک درصد آراء 8 درصد آراء شهفرایندان را به دست آوردند.

حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم با از دست دادن یک درصد آراء خود 11 درصد آراء شهفرایندان را به دست آورد.

انتخابات پارلمانی آلمان در 26 سپتامبر برگزار می شود. انتخابات های محلی ایالات بادن-وورتمبرگ و راینلند- فالتز هم روز یکشنبه برگزار می شود.

این نظرسنجی در فاصله زمانی 4 تا 10 ماه مارس و زمانی که جریانات فساد معاملات ماسک در بین نمایندگان احزاب متحد مسیحی افشا شد صورت گرفته است.

افشای دست داشتن دو نماینده اتحادیه احزاب متحد مسیحی (حزب مرکل) در پرنده فساد اقتصادی معاملات ماسک در آلمان اعتبار این دو حزب خواهر خوانده در این کشور را در سال مهم انتخاباتی در این کشور خدشه دار نموده است.

10790 مورد ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح یکشنبه از ابتلای حدود 10790 مورد جدید به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد که 2687 مورد بیشتر از یکشنبه هفت گذشته بوده است. 70 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری در این مدت جان خود را از دست داده اند.

توقف تزریق واکسن آسترازنکا در ایرلند

ایرلند هم به دلیل مشاهده چندین مورد عوارض جانبی واکسن آسترازنکا استفاده از این واکسن را متوقف نموده است. مقامات بهداشتی این را یک اقدام احتیاطی دانستند تا زمانی که آنالیز های لازم در این باره انجام شود.

اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی در دانمارک

در کشور دانمارک هم دو نفر در حاشیه اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی دستگیر شدند. بر اساس اطلاعات پلیس شب گذشته حدود 500 نفر در پایتخت این کشور علیه محدودیت های کرونایی اعتراض کردند.

جدیدترین آمار مبتلایان در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 4253820 نفر به کرونا مبتلا شده و 125464 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا به حال 4045319 نفر به کرونا مبتلا شده و 90315 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3183704 نفر به کرونا مبتلا شده و 72258 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 3201838 نفر به کرونا مبتلا شده و 101881 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2569850 نفر به کرونا مبتلا شده و 73907 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 فروردین 1400 بروزرسانی: 9 فروردین 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 723

به "کرونا در اروپا، از شوک عظیم به اقتصاد آلمان تا افزایش چشمگیر آمار مبتلایان در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از شوک عظیم به اقتصاد آلمان تا افزایش چشمگیر آمار مبتلایان در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید