کرونا در اروپا، از تشدید محدودیت ها در ایتالیا تا پیش بینی وخامت اوضاع در جمهوری چک

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، جدیدترین اخبار از اروپا حاکی از آن است که به دلیل افزایش آمار مبتلایان از روز دوشنبه محدودیت ها در ایتالیا تشدید شده و وزارت بهداشت چک هم افزایش بستری بیماران کرونایی در بخش های مراقبت های ویژه را پیش بینی نموده است.

کرونا در اروپا، از تشدید محدودیت ها در ایتالیا تا پیش بینی وخامت اوضاع در جمهوری چک

با ما سفر کنید و با تور اروپا ارزان پاییز 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، کرونا در اروپا همچنان جولان داده و عواقب سیاسی، اجتماعی و مالی بیشتری به بار می آورد.

توقف تزریق واکسن آسترازنکا در اتریش

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که اتریش پس از فوت یکی از شهروندانش بعد از تزریق واکسن شرکت سوئدی-انگلیسی آسترازنکا استفاده از این واکسن را متوقف نموده است. ارتباط علت مرگ این فرد با واکسن آسترازنکا هنوز کاملا روشن نیست و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

در بین واکسن های پیش بینی شده برای مقابله با همه گیری کرونا، واکسن آسترازنکا خبرسازتر از دیگر واکسن ها بوده است. اکنون اتریش اعلام نموده است استفاده از این واکسن را متوقف می نماید.

مسئولان امور بهداشت و درمان اتریش اعلام نموده اند که تا اطلاع ثانوی از استفاده از این واکسن خودداری می نمایند. در اطلاعیه وزارت فدرال امور سلامت و امنیت اتریش آمده است که این تصمیم جنبه احتیاطی دارد.

گفته می گردد که یکی از افراد دریافت نماینده این واکسن جان خود را از دست داده و فرد دیگری دچار بیماری سختی شده است. هنوز ارتباط بین علت مرگ این فرد و واکسن آسترازنکا روشن نیست.

مسئولان درمانگاه منطقه تسوتل واقع در ایالت نیدراسترایش اعلام نموده اند که یکی از پرستاران این درمانگاه پس از دریافت واکسن آسترازنکا دچار بیماری اختلال انعقاد خون شده و در اثر این بیماری جان خود را از دست داده است.

افزون بر آن فرد دیگری نیز پس از دریافت واکسن آسترازنکا دچار آمبولی ریه شده است. مشاهده این دو مورد باعث آن شده است که مسئولان امور درمانی اتریش موقتا استفاده از این واکسن را متوقف نمایند.

پس از انتشار این خبر، شرکت آسترازنکا اعلام نموده است که برای روشن شدن موضوع و تحقیق بیشتر پیرامون دو مورد یادشده با مسئولان اتریش همکاری خواهد نمود.

بیش از 5 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح دوشنبه از ابتلای 5011 مورد جدید به کرونا در 24 ساعت و 34 مرگ کرونایی در این مدت اطلاع داد.

تشدید محدودیت ها در ایتالیا

ایتالیا هم به دلیل افزایش چشمگیر آمار مبتلایان در بسیاری مناطق محدودیت ها را تشدید می نماید. بسیاری از مدارس از روز دوشنبه در این کشور تعطیل می گردد و رستوران ها هم نباید کار نمایند.

هشدار رئیس کمیسیون اروپایی درباره خوش بینی های عجولانه

اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپایی هم از افزایش چشمگیر دوزهای واکسن فراوری شده در سه ماهه دوم امسال میلادی اطلاع داده و به ارزیابی های نادرست کمیسیون از شرایط در دوران بحران کرونا اعتراف کرد.

وی تاکید نمود که در سه ماهه دوم امسال میلادی به صورت میانگین حدود 100 میلیون دوز واکسن در هر ماه و در مجموع 300 میلیون دوز تا خاتمه ماه ژوئن فراوری خواهد شد. وی اضافه کرد: به این ترتیب این هدف که در تابستان حدود دو سوم شهروندان اتحادیه اروپا حداقل یک دوز واکسن علیه کرونا را دریافت نمایند محقق خواهد شد.

وی در عین حال درباره خوش بینی های عجولانه درباره اوضاع هشدار داده و گفت: انواع ویروس های جهش یافته نگرانی زیادی برای ما ایجاد نموده است. در هر زمانی در هر جایی می تواند جهشی از ویروس دیده گردد که در برابر واکسن هایی که ما امروز داریم مقاومت می نماید.

رئیس کمیسیون اروپایی همچنین گفت: در حال حاضر ما با فشار زیاد در سه راستا افزایش فراوری واکسن، توسعه واکسن ها و تسریع در تایید آن ها کار می کنیم.

وی همچنین اعتراف کرد که کمیسیون اروپایی این مسئله را دست کم گرفت که افزایش فراوری انبوه و پایدار واکسن با خطرات قابل توجهی همراه است.

فون در لاین حفظ انسجام و در کنار هم ماندن اعضاء در این شرایط را مهم ارزیابی نموده و گفت: من حتی نمی توانم این مسئله را تصور کنم که چند کشور عظیم اروپایی واکسن داشته باشند و بیشتر کشورهای کوچک عضو این اتحادیه دستشان خالی بماند. این مسئله اروپا را از هم پاشیده و بازار داخلی را نابود می نماید.

وی این مسئله را در هفته های آینده بسیار مهم ارزیابی کرد که کشورهای عضو تکالیف خود را انجام دهند تا گواهی واکسیناسیون سبز بتواند عملا امکان سفرهای امن را برای شهروندان فراهم کند. کمیسیون اروپایی شرایط برای این امر را فراهم می نماید.

رئیس کمیسیون اروپایی در بخش دیگری از سخنانش با این روزنامه اتریشی گفت: ما احتمالا مدت طولانی باید در جهان همچنان با بحران کرونا درگیر باشیم. اما ما با تمام نیرو در این راستا کار می کنیم تا از این شرایط بحران که برای مردم بسیار سخت است خارج شویم.

رئیس کمیسیون اروپا در بخش دیگری از این تبادل نظر بحران کرونا را دوران بسیار بسیار سختی برای اقتصاد دانست و از کوشش بالا برای مقابله با عواقب مالی این بحران سخن گفت.

وی در بخش خاتمهی این تبادل نظر تاکید نمود: این پاندمی یک چالش عظیم برای کل جهان است. کاش زمانی در آینده وقتی به عقب برگردیم و نگاه کنیم ببینیم که به یکدیگر توجه داشتیم و در کنار هم بودیم

نخست وزیر نروژ هم در سخنانی از شهروندان کشورش به دلیل انسجام در دوران بحران کرونا قدردانی نموده و در یک سخنرانی تلویزیونی به مناسبت سالگرد بحران کرونا تاکید نمود که این بحران هنوز تمام نشده است. قله کوه دیگری وجود دارد که باید آن را احتمالا با اقدامات سخت تری صعود کنیم. در ماه های آینده این مسئله مطرح است که شمار مبتلایان را پایین نگه داریم.

در کشور نروژ با حدود 5.3 میلیون سکنه از آغاز بحران کرونا تا به حال حدود 73 هزار نفر به کرونا مبتلا شده و 630 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

آمار مرگ های کرونایی در انگلیس هم کاهش چشمگیری داشته و به 82 مورد در عرض 24 ساعت رسیده است.

پیش بینی وخامت اوضاع در جمهوری چک

در جمهوری چک هم افزایش شمار بیماران بستری شده در بخش های مراقبت های ویژه پیش بینی شده است.

وزیر بهداشت این کشور اعلام نموده که هفته آینده بحرانی ترین هفته خواهد بود. روز یکشنبه حدود 7900 بیمار در این کشور به دلیل کرونا بستری بودند که از این تعداد بیش از 1700 نفر شرایط بدی داشتند و احتیاج به دستگاه تنفس مصنوعی داشتند.

محدودیت ها در این کشور تشدید شده است. جمهوری چک با موج شدیدی از کرونا مقابله می نماید. در عرض 7 روز حدود 800 نفر از هر 100 هزار نفر در این کشور به کرونا مبتلا شدند که حدود 10 برابر میزان مبتلایان جدید در کشور آلمان است.

در این کشور با حدود 10.7 میلیون نفر سکنه از ابتدای کرونا بیش از 1.3 میلیون نفر به کرونا مبتلا شده و 21.717 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان داده اند.

ورود اولین محموله واکسن روسی به مقدونیه شمالی

اولین محموله واکسن روسی اسپوتنیک 5 هم وارد مقدونیه شمالی شد. حدود 3 هزار دوز از این واکسن روز یکشنبه وارد این کشور شد. به گفته وزیر بهداشت این کشور این واکسن ها قرار است به شهروندان بالای 65 سال تزریق گردد. درکشور مقدونیه شمالی که بیش از دو میلیون سکنه دارد تا به حال حدود 107 هزار نفر به کرونا مبتلا شده و بیش از 3100 نفر هم در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بازگشت محدودیت ها به کشور رومانی

در پایتخت رومانی هم حدود 5 روز بعد از بازگشایی رستوران ها و سالن های تئاتر و سینما این اماکن دوباره تعطیل می گردد. دولت علت این اقدام را افزایش چشمگیر مبتلایان جدید به کرونا اعلام نموده است.

جدیدترین آمارها در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در انگلیس 4218520 نفر به کرونا مبتلا شده و 124501 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در فرانسه هم تا به حال 3904233 نفر به کرونا مبتلا شده و 88574 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم تا به حال 3149012 نفر به کرونا مبتلا شده و 71138 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در ایتالیا 3067486 نفر به کرونا مبتلا شده و 99785 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باختند.

در آلمان هم تا به حال 2508655 نفر به کرونا مبتلا شده و 72532 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان داده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 فروردین 1400 بروزرسانی: 5 فروردین 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 716

به "کرونا در اروپا، از تشدید محدودیت ها در ایتالیا تا پیش بینی وخامت اوضاع در جمهوری چک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از تشدید محدودیت ها در ایتالیا تا پیش بینی وخامت اوضاع در جمهوری چک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید