تبادل نظر درباره برجام در نشست 7 قدرت صنعتی دنیا

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، در این بیانیه به نقل از بورل آمده است: با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا نیز درباره شرایط این مذاکرات که سخت اما در حال پیش روی هستند، گفتگو کردم.

تبادل نظر درباره برجام در نشست 7 قدرت صنعتی دنیا

مسئول سیاست خارجی اتحادیه از رایزنی با اعضای نشست G7 در لندن درباره فرایند برگزاری مذاکرات احیای توافق هسته ای اطلاع داد.

به گزارش ایسنا، پایگاه اینترنتی سرویس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای اظهارات جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را پس از یکی از جلسات نشست G7 که در لندن در حال برگزاری است در جمع مطرح نموده و در بخشی از آن نوشت: فرصت این را داشتم که با همکارانم درباره شرایط مذاکرات برجام(توافق هسته ای) صحبت کنم.

در این بیانیه به نقل از بورل آمده است: با آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا نیز درباره شرایط این مذاکرات که سخت اما در حال پیش روی هستند، گفتگو کردم.

در هفته های اخیر، در قالب مذاکرات اعضای کمیسیون مشترک برجام در راستای احیای توافق هسته ای به وسیله بازگشت دو جانبه تهران - واشنگتن به توافق، مذاکراتی در وین برقرار بوده است.

در این مذاکرات فرایند لغو تحریم ها علیه ایران از سوی آمریکا و اقدامات ایران برای بازگردانی اقدامات جبرانی هسته ای آن به حالت اولیه مورد آنالیز قرار می گیرد.

دولت آمریکا در سال 2018 از توافق هسته ای خارج شده و تحریم های متعددی را افزون بر بازگردانی تحریم های پیشین علیه ایران اعمال کرد.

ایران خواهان لغو تمامی این تحریم ها و راستی آزمایی آن برای بازگشت به اجرای کامل تعهدات داوطلبانه اش در توافق هسته ای می باشد که در واکنش به خروج آمریکا از توافق و متحمل شدن تحریم ها آن ها را در طی یک سال و نیم گذشته کاهش داده بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 826

به "تبادل نظر درباره برجام در نشست 7 قدرت صنعتی دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تبادل نظر درباره برجام در نشست 7 قدرت صنعتی دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید