26 مهرماه سالروز کسب جایزۀ زرین EFQM اروپا توسط فولاد مبارکه

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، در تقویم پرافتخار فولاد مبارکه، 26 مهرماه از درخشش خاصی برخوردار است، زیرا پس از حضور پیروز در جایزۀ تعالی اروپا (سال 94)، این شرکت در 26 مهرماه سال 97 برای اولین بار به عنوان یک شرکت ایرانی پیروز به کسب سطح زرین جایزۀ EFQM اروپا شد؛ افتخاری که نشئت گرفته از رقابت پذیری و قابلیتهای سازمان در ارائۀ الگوی مدیریتی در سطح بین المللی است.

26 مهرماه سالروز کسب جایزۀ زرین EFQM اروپا توسط فولاد مبارکه

با ما سفر کنید و با قیمت تور لحظه آخری اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی فولاد مبارکه؛ به همین مناسبت پای صحبت محمد ناظمی هرندی، مدیر تضمین کیفیت و تعالی سازمانی فولاد مبارکه نشستیم تا با فرایند صعود پرافتخار فولاد مبارکه به قله های افتخار در سطح ملی و بین المللی بیشتر آشنا شویم. با ما همراه باشید تا شما نیز از حلاوت مرور این دستاوردها بهره مند شوید.

دنیا پیوسته در تغییر است، تغییر مداوم در علوم و فناوری، اقتصاد و تجارت، فرهنگ و سبک زندگی، ارتباطات و مدیریت و ...؛ ولی نکتۀ مهم در کنار این تغییرات، پایداری در ارزشها و حرکت مستمر در جهت مفاهیم و اهداف تعالی بخش است.

تعالی در همۀ ارکان سازمان قابل تعریف است. رهبران سازمان باید به عنوان بخشی از مأموریت و چشم انداز شرکت، تعالی را تعریف نمایند؛ به طور خاص، تعالی در محصولات و خدمات، فرهنگ سازمانی و سبک رهبری، ارتباطات و پاسخگویی به ذی نفعان و تمامی فرایندها و فعالیتهایی که انجام میدهیم. در واقع نگرش تعالی محور باید در مرکز فلسفۀ وجودی سازمان باشد.

شرکت فولاد مبارکه از بدو تأسیس با به کارگیری شیوه های نوین مدیریتی در قالب استانداردها و الگوهای دنیای و با پیمودن جهت رشد و تعالی، در راه تداوم و تحول کسب وکار و پاسخگویی مناسب به انتظارات ذی نفعان گام برداشته است.

برای سازمانها مهم است که در جهت ایجاد نظم سازمانی و تحقق حداقلهای تعالی در اولین قدم، مجموع اقدامات و رفتارهای خود را بر استانداردهای تدوین شده و قوانین و مقررات موجود منطبق سازند. در این زمینه، پیاده سازی 10 استاندارد مدیریتی در حوزه های کیفیت (ISO9001:2018)، ایمنی و بهداشت شغلی (ISO45001:2018)، محیط زیست (ISO14001:2015)، انرژی (ISO50001:2018)، ریسک (ISO31000:2018)، مدیریت دانش (ISO30401:2018)، شکایت مشتریان (ISO10002:2018)، رضایت مشتریان (ISO10004:2018)، آموزش (ISO10015:1999) و آزمایشگاههای کالیبراسیون و آزمون (ISO17025:2017) در جهت ایجاد یک نظام یکپارچۀ مدیریتی در سطح سازمان مورد توجه قرار گرفته است.

گام مهم بعدی فولاد مبارکه در جهت تحول سازمانی، بهره مندی از مشارکت کارکنان به عنوان بزرگترین سرمایۀ ارزش آفرین در جهت شناسایی فرصتهای بهبود و تعریف و اجرای اقدامات تحولی بوده است. در حقیقت ایجاد تعلق و اشتیاق سازمانی در بین همکاران و رهبری مشارکت جویانه و تفویض اختیار در جهت توانمندسازی موجب پایه ریزی بسترهای لازم برای حرکت فولاد مبارکه در جهت تحقق اهداف بلند شده است.

با شروع فرایند ارزیابی سازمانهای ایرانی مبتنی بر مدل تعالی سازمانی، در سال 1382 فولاد مبارکه با حضور در فرایند جایزۀ ملی تعالی سازمانی و پیاده سازی الگوی مربوطه، گامی بلند در جهت دستیابی به نتایج پایدار و متوازن در همۀ گروههای ذینفع شروع کرد.

از مهمترین درس آموخته های این فرایند، طراحی و پیاده سازی نظام جامع تحول در جهت همسو سازی اجزای سیستم مدیریت فولاد مبارکه (Mobarakeh Management System) با تمرکز بر مشارکت کارکنان و سایر ذی نفعان در تحقق اهداف و چشم انداز سازمان بوده است.

سازمان در سال 91 به عنوان اولین شرکت ایرانی پیروز به کسب تندیس زرین تعالی سازمانی شد. در سالهای 93 و 98 این پیروزیت تکرار گشت و این امر نشانۀ رشد صندلی تعالی در شرکت در این دوران است.

پس از حضور پیروز فولاد مبارکه در جایزۀ تعالی اروپا در سال 94، فولاد مبارکه در مهرماه سال 97 برای اولین بار به عنوان یک شرکت ایرانی پیروز به کسب سطح زرین جایزۀ EFQM اروپا شد، افتخاری که نشئت گرفته از رقابت پذیری و قابلیتهای سازمان در ارائۀ الگوی مدیریتی در سطح بین المللی است.

لازم به ذکر است فولاد مبارکه در نظر دارد در آیندۀ نزدیک با توجه به تجارب و یادگیریهای صورت گرفته در دوران ساخت، بهره برداری و توسعه، الگوی مدیریتی خود را با سازمانها و نهادهای مختلف به اشتراک گذارد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 آبان 1399 بروزرسانی: 28 آبان 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 460

به "26 مهرماه سالروز کسب جایزۀ زرین EFQM اروپا توسط فولاد مبارکه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "26 مهرماه سالروز کسب جایزۀ زرین EFQM اروپا توسط فولاد مبارکه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید