اگر بروکراسی پارلمانی نبود، تحریم تمام شده بود

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، تهران (پانا) - رئیس جمهوری اتصال بیش از 2 هزار و 800 روستا و 21 شهر کشور به شبکه گازرسانی در هفتاد و پنجمین هفته از افتتاح طرح های ملی را افتخار آمیز خواند و تاکید کرد امروز در زمینه گازرسانی به معیار 95 درصد در کشور رسیده ایم که شاید در سطح جهانی بی نظیر باشد، این رقم یک افتخار برای دولت یازدهم و دوازدهم است و پاسخ قاطع به کسانی است که در گوشه و کنار نسبت به این دولت با بی انصافی حرف می زنند.

اگر بروکراسی پارلمانی نبود، تحریم تمام شده بود

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ راوه بلاگ بیشتر بدانید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی روز پنج شنبه در هفتاد و پنجمین پویش تدبیر و امید برای جهش تولید و در آیین افتتاح طرح های ملی وزارت نفت در حوزه گازرسانی شهری، روستایی و صنعتی، گفت: منتقدان دولت شاهد باشند که فقط در یک موضوع گازرسانی این دولت نسبت به کل دولت های گذشته بعد از انقلاب، 2.5 برابر کار انجام داده است و امروز کار گازرسانی در کشور تقریبا به اتمام رسیده است که به آن افتخار می کنیم.

روحانی در ادامه به موفقیت ها و افتخارات کسب شده در این دولت در بخش نفت اشاره کرد و گفت: در این دولت بیش از هر زمان دیگر حقوق ملت در بخش نفت و گاز تامین شده است و در زمینه استفاده از میدان های مشترک نفت و گاز نسبت به حقوق ملت توجه خاص و ویژه ای داشته ایم.

رئیس جمهوری همچنین توجه به محیط زیست را از دیگر ویژگی های دولت تدبیر و امید نام کرد و گفت: در این دولت به محیط زیست توجه ویژه ای اجرا شده و امروز 76 درصد بنزین مصرفی کشور یورو 4 و منطبق با استانداردهای جهانی است، جمع آوری فلرها و جلوگیری از سوختن آن و گازرسانی به روستاها اقدام مهم دیگری در حفاظت از محیط زیست و تخریب جنگل ها است که در این دولت انجام شد.

روحانی در ادامه خودکفایی در تولید بنزین و گازوئیل و حتی گاز به ویژه در فصول سرد سال را مسئله مهم دیگر نام کرد و اضافه کرد: درحالی که تا پیش از این دولت برای تامین کافی بنزین و گازوئیل و حتی گاز در فصول سرد سال نیازمند واردات بودیم، امروز صادر کننده بنزین و گازوئیل هستیم و بخش قابل توجهی از ارز مورد نیاز واردات کشور از محل درآمدهای به دست آمده از صادرات فرآورده های نفتی تامین می شود.

رئیس جمهوری با بیان اینکه دولت دوازدهم وعده امام راحل در رایگان شدن آب و برق و حتی گاز برای اقشار کم مصرف را که عمدتا اقشار کم درآمد کشور هستند، محقق کرد، گفت: متاسفانه خیلی کم به این موضوع پرداخته می شود، چرا که برخی فکر می کنند اگر این مسائل را بیان کنند، افتخاری برای دولت دوازدهم خواهد بود.

روحانی همچنین اتصال 98 درصدی روستاهای کشور به شبکه ارتباطات پر سرعت کشور، توسعه شبکه بهداشت، توسعه شبکه راه ها و توسعه عظیم مدارس و آموزش را از دیگر دستاوردهای پرافتخار دولت تدبیر و امید برشمرد و شرح داد: مدارس کپری در این دولت برای همیشه برچیده شد و امروز به لطف اقدامات توسعه ای برای روستاها، فاصله روستاها و شهرها به سرعت در حال کم شدن بوده و در نتیجه فرایند مهاجرت معکوس، شدت یافته است.

رئیس جمهوری در ادامه به آمار آبرسانی روزانه به حدود 9 تا 10 روستا و اتصال روزانه 20 روستا به شبکه ارتباطات پرسرعت کشور اشاره و اعلام کرد: در حالی که تا پیش از این دولت مجموع روستائیانی که به آب آشامیدنی سالم دسترسی داشتند زیر 1 میلیون نفر بود، امروز بیش از 10 میلیون نفر به آب آشامیدنی سالم دسترسی دارند.

روحانی این دستاوردها را پاسخی دندان شکن به تحریم کنندگان ایران توصیف کرد و گفت: اگر برخی بروکراسی ها از جمله بروکراسی پارلمانی نبود تا به امروز تحریم هم تمام شده بود. بروکراسی فقط در عرصه ادارات نیست و در سایر حوزه ها هم شاهد آن هستیم و امیدواریم همه انواع بروکراسی در کشور اصلاح شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 924

به "اگر بروکراسی پارلمانی نبود، تحریم تمام شده بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اگر بروکراسی پارلمانی نبود، تحریم تمام شده بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید