(تصاویر) کاخ مجلل پوتین

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، یک نهاد مربوط به آلکسی ناوالنی، ناراضی سیاسی روسیه ویدئویی درباره یک کاخ مجلل در ساحل دریای سیاه روسیه منتشر نموده که به ادعای وی متعلق به ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه است.

(تصاویر) کاخ مجلل پوتین

به گزارش خبرنگاران، گفته شده که هزینه این کاخ توسط افراد نزدیک پوتین پرداخته می گردد. بعضی رسانه ها این مجتمع را کاخ پوتین نامیده و ارزش آن را بیش از یک میلیارد پوند برآورد نموده اند.

این تحقیق یک روز پس از آن منتشر شده است که دادگاهی در مسکو، پایتخت روسیه، حکم داد که ناوالنی سی روز دیگر در بازداشت بماند.

در مقدمه این فیلم که در کانال یوتیوب ناوالنی منتشر شده او شرح می دهد که تحقیقات را زمانی که در بخش مراقبت های ویژه در یکی از بیمارستان های برلین بود، طراحی نموده بود. با این حال، تصمیم بر این شد که این فیلم تنها پس از بازگشت وی به روسیه منتشر گردد.

گفته شده که این ویدیو ظرف یک روز حدود بیست میلیون مرتبه دیده شده است.

علاوه بر این فیلم، بنیاد مبارزه با فساد اداری وابسته به ناوالنی که مقامات روسیه آن را عامل خارجی خوانده اند متن دقیق تری از این تحقیقات را نشر نموده است.

در مرکز این تحقیقات کاخی در نزدیکی خلیج گلندجیک با مساحت 17.6 هزار متر مربع قرار گرفته است که ناوالنی آن را بزرگترین ساختمان مسکونی خصوصی در روسیه می نامد. طبق تحقیقات اجرا شده بازدیدکنندگان از این ساختمان حتی حق ندارند همراه خود تلفن های همراه ساده با دوربین داشته باشند و کلیه اتومبیل ها قبل از ورود به داخل آن در چندین ایست بازرسی مورد آنالیز قرار می گیرند.

این تحقیق می گوید علاوه بر خود کاخ این منطقه بسته دارای یک کاخ یخی پوشیده، یک کلیسا، یک گلخانه 2.5 هزار متر مربعی، یک پل 80 متری و یک آمفی تئاتر است. از آنجا که این کاخ در یک ساحل شیب واقع است، تونل مخصوصی برای دسترسی به دریا حفر شده است.

این گزارش همچنین شامل نحوه پرداخت هزینه های اقتصادی بنیاد این کاخ می گردد که در این بخش آن اسامی بعضی از افراد ثروتمند روسیه و افرادی که رسانه های روسیه آن ها را نزدیک به پوتین گزارش نموده اند دیده می گردد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه گفته که کرملین مطلب مربوط به کاخ را نخوانده است، اما در واقع، این نادرست است.

منبع: فرارو
انتشار: 2 اسفند 1399 بروزرسانی: 2 اسفند 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 646

به "(تصاویر) کاخ مجلل پوتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) کاخ مجلل پوتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید