فراوریِ ماسکِ تشخیص کرونا

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، کاربران باید 15 تا 30 دقیقه داخل ماسک نفس بکشند، دکمه ای روی حسگر را فشار دهند و سپس در 90 دقیقه یا بیشتر نتیجه تست کووید-19 آن ها روی یک نوار خوانشی (مانند تست بارداری) مشخص می شود.

فراوریِ ماسکِ تشخیص کرونا

از وبسایت سازمان بهداشت جهانی دیدن نمایید.

محققان ماسکی مجهز به یک حسگر طراحی نموده اند که می تواند در طول 90 دقیقه یا بیشتر ابتلای فرد به کرونا را تشخیص دهد.

در کل دوره اپیدمی کووید-19، استفاده از ماسک و تست در صورت احساس بیماری به شعار های پزشکان و کارشناسان برای مقابله با این بیماری تبدیل شدند.

اکنون گروهی از محققان دانشگاه هاروارد و ام. آی. تی اختراعی ثبت نموده اند که علاوه بر جلوگیری از توسعه شیوع بیماری، احتمالاً ابتلاء به کووید-19 را هشدار می دهد. این گجت پوشیدنی دارای حسگر زیستی است که می تواند تمام فعالیت های یک آزمایشگاه را انجام دهد و همزمان به میزان ای کوچک است که داخل یک ماسک قرار گیرد.

کاربران باید 15 تا 30 دقیقه داخل ماسک نفس بکشند، دکمه ای روی حسگر را فشار دهند و سپس در 90 دقیقه یا بیشتر نتیجه تست کووید-19 آن ها روی یک نوار خوانشی (مانند تست بارداری) مشخص می گردد.

این حسگر با توجه به تحقیق پیشین اعضای وایس کور فکولتی ساخته شده و جیم کولینز محقق ارشد آن پژوهش هم از پیشگامان فناوری WFDCF است.

محققان برای ساخت حسگر، ماشین مولکولی را استخراج و فریز کردند. این ماشین مولکولی با استفاده از سلول ها مواد ژنتیکی مانند دی ان ای و آر ان ای را شناسایی می نماید. این اطلاعات به اسم اثر انگشت ویروس عمل می نمایند و در نتیجه سیستم آن را شناسایی می نماید.

حسگر این گجت پوشیدنی با فشار دکمه ای فعال می گردد که میزان اندکی آب برای تجدید رطوبت اجزای فریز شده، آزاد می نماید. با استفاده از همین فناوری می توان پاتوژن های دیگر مانند آنفلوانزا را ردیابی کرد. علاوه بر آن سیستم تشخیص را می توان به طور مستقیم با پارچه مرتبط کرد. این تحقیق در ژورنال نیچر بیوتکنولوژی چاپ شده است.

منبع:اسپوتنیک

منبع: فرادید
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 930

به "فراوریِ ماسکِ تشخیص کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوریِ ماسکِ تشخیص کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید