خبرنگاران معاون شهردار تبریز: جمع آوری سگ های بلاصاحب مطالبه مردم است

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، تبریز - خبرنگاران - معاون خدمات شهری و اجرائی شهردار تبریز گفت: جمع آوری سگ های بلاصاحب، مطالبه مردمی و مطابق بند 15 ماده 55 قانون شهرداری ها، وظیفه ذاتی و قانونی شهرداری است.

خبرنگاران معاون شهردار تبریز: جمع آوری سگ های بلاصاحب مطالبه مردم است

محمدرضا قربانیان تبریزی آدینه شب در واکنش به موج نقدها از انتشار آنچه که به دار زدن سگ های بی صاحب در تبریز نامیده می گردد، اضافه نمود: مهم ترین وظیفه شهرداری تبریز تأمین امنیت شهروندان است و در این راستا و در جهت رسیدگی به هزاران شکایتی که شهروندان داشته اند، اقدام به جمع آوری و رهاسازی سگ های بلاصاحب در بیرون شهر می کنیم.

وی گفت: با توجه به آسیبی که سگ های بلاصاحب به شهروندان رسانده اند و شکایت های متعددی که در این خصوص در مراجع قضایی علیه شهرداری مطرح شده، جمع آوری سگ های بلاصاحب در دستور کار معاونت خدمات شهری قرار گرفته است.

وی اضافه نمود: تشویش اذهان عمومی به واسطه جمع آوری سگ های بلاصاحب، امر پسندیده ای نیست و به جای این کار می توان با هم اندیشی و هم فکری، نسبت به حل این معضل شهری و تأمین امنیت شهروندان اقدام کرد.

قربانیان تأکید کرد: شهرداری تبریز تا به امروز هیچ گونه اقدام به سگ کشی انجام نداده و تنها به بیهوشی این حیوانات توسط پیستول های بیهوشی، جمع آوری و رهاسازی آنها در بیرون از شهر پس از به هوش آمدن سگ ها اقدام می گردد.

وی اظهار داشت: نمی توانیم در برابر تهدید سلامت و امنیت شهروندان بی تفاوت باشیم، همین چند وقت پیش اهالی شهرک آخمقیه یک کودک چند ساله را از دست سگ های ولگرد نجات داده اند.

معاون خدمات شهری و اجرائی شهردار تبریز یادآوری کرد: روزانه صدها تماس مبنی بر جمع آوری و آسیب رساندن سگ های بلاصاحب با مرکز 137 شهرداری تبریز گرفته می گردد که نمایندگان تشکل های غیردولتی فعال در این حوزه می توانند از نزدیک مستندات این تماس ها و مطالبات مردمی را مشاهده نمایند.

قربانیان با اشاره به احداث محلی برای نگهداری سگ های بلاصاحب بیان کرد:حسب دستور شهردار تبریز، محلی برای جمع آوری و نگهداری سگ های بلاصاحب در نظر گرفتیم که از تشکل های غیر دولتی فعال در این زمینه نیز دعوت به همکاری می کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد با تعامل و همکاری شهرداری،تشکل های غیردولتی، شهروندان و نهادهای مربوطه، نسبت به حل این معضل شهری اقدام گردد.

در ساعات گذشته تصاویری از آنچه که دار زدن سگ های بی صاحب در پشت نیسان توسط شهرداری نامیده شد، به طور گسترده در فضای مجازی دست به دست می گردد.

انتشار این تصاویر، واکنش تند کاربران فضای مجازی را به دنبال داشته و آنان با ادبیات مختلف بااین اقدام مخالفت نموده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 خرداد 1400 بروزرسانی: 18 خرداد 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 842

به "خبرنگاران معاون شهردار تبریز: جمع آوری سگ های بلاصاحب مطالبه مردم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معاون شهردار تبریز: جمع آوری سگ های بلاصاحب مطالبه مردم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید