خبرنگاران 6 میلیارد تومان پاداش کاهش مصرف برق در قم در نظر گرفته شد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، قم- خبرنگاران- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق قم گفت: 6 میلیارد تومان پاداش از سوی وزارت نیرو برای مشترکان قمی که در مصرف برق صرفه جویی کنند، در نظر گرفته شده است.

خبرنگاران 6 میلیارد تومان پاداش کاهش مصرف برق در قم در نظر گرفته شد

مهدی آهنین پنجه روز چهارشنبه درجلسه ستاد مدیریت بحران قم، اضافه کرد: سال جاری به علت گرمای هوا، مصرف برق 22 درصد در کشور افزایش و به علت کاهش بارندگی، ظرفیت نیروگاه های برق آبی 34 درصد کاهش یافته است.

وی پیش بینی کرد: 988 مگاوات نیاز مصرف قم است و با مدیریت بار 115 مگاوات، 873 مگاوات در پیک مصرف نیاز است.

وی اضافه کرد: بر اساس نامه وزیر نیرو، سال جاری حداکثر اجازه برداشت 770 مگاوات نیروی برق داریم و باید 100 مگاوات بیشتر از سال های گذشته مدیریت مصرف شود، در غیراینصورت خاموشی 100 درصد است.

آهنین پنجه خاطرنشان کرد: اگر مدیریت مصرف برق در بخش های مختلف رعایت شود، خاموشی نابه هنگام در استان قم نخواهیم داشت و به همین علت بخش های صنایع و کشاورزی هم ضرر و زیانی از این خاموشی ها نخواهند داشت.

وی گفت: سال گذشته بیش از 6 میلیارد تومان پاداش همکاری مشترکان برق در استان قم پرداخت شد و اگر سال جاری هم این همکاری ادامه داشته باشد، تا 15 میلیارد تومان پاداش برای قم لحاظ می شود که در قبوض برق مشترکان اعمال خواهد شد.

وی اضافه کرد: پارسال حدود 6 هزار تفاهم نامه در صنایع، چاه های کشاورزی، مولدهای خودتامین، تغییر کار اداری، استارت آپ ها و اینترنت اشیا مدیریت مصرف انجام شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق قم اضافه کرد: با توجه به افزایش 20 درصدی مصرف برق در سال جاری، سال جاری باید 50 مگاوات کمتر از سال گذشته یعنی 770 مگاوات برق در استان مصرف شود.

وی بیان نمود: با توجه به این که 10 درصد برق در استان از طریق اداره ها مصرف می شود، اگر ساعت کاری اداره ها در استان تغییر یابد، در کاهش و مصرف مدیریت پیک موثر خواهد بود.

وی اضافه کرد: بیش از 13 هزار مشترک در بخش خانگی پرمصرف هستند که کارشناسان با تماس های تلفنی نسبت به لزوم کاهش و مدیریت مصرف برق مشترکان را آگاه می کنند.

آهنین پنجه اضافه کرد: 415 هزار و 210 مشترک خانگی درقم وجود دارد که از این تعداد، 19 هزار و 530 مشترک پرمصرف، 299 هزار و 22 مشترک خوش مصرف و 96 هزار و 658 مشترک کم مصرف هستند.

به گفته وی، وزارت نیرو سقف اوج مصرف را برای استان قم، 551 مگاوات برای اردیبهشت، 718 مگاوات برای خرداد و 770 مگاوات برای فصل تابستان در نظر گرفته شده است.

وی به شهروندان توصیه کرد: تنظیم وسایل سرمایشی در دمای 26 درجه، خاموشی روشنایی و سرمایشی بعد از سرانجام کار، جلب همکاری صنایع و کشاورزان برای تفاهم نامه با شرکت برق، استفاده حداکثری از مولدهای اختصاصی صنایع، تعدیل روشنایی محورهای مواصلاتی، تمرکز بر مصرف مشترکان تجاری و خانگی با استفاده از استارت آپ ها و شناسایی مراکز غیرمجازی رمز ارز از جمله اقداماتی است که برای کاهش اوج مصرف برق الزامی است.

به گفته آهنین پنجه، تا به امروز بیش از 2 هزار و 500 دستگاه ماینر غیرمجاز در استان قم کشف شده است.

وی تاکید کرد: سال جاری شرایط خاص است و همه مشترکان در بخش های خانگی، تجاری و کشاورزی باید در کاهش مصرف برق همکاری کنند.

در حال حاضر بیش از 570 هزار مشترک برق در استان قم وجود دارد؛ 13 درصد برق قم در بخش کشاورزی، 28.4 درصد در بخش صنعت، 36.55 درصد در بخش خانگی، 10.4 درصد در بخش عمومی، 9.78 درصد سایر مصارف و 1.83 در بخش روشنایی معابر مصرف می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 11 مرداد 1400 بروزرسانی: 11 مرداد 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 940

به "خبرنگاران 6 میلیارد تومان پاداش کاهش مصرف برق در قم در نظر گرفته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 6 میلیارد تومان پاداش کاهش مصرف برق در قم در نظر گرفته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید