خدمات ویژه درمانی تامین اجتماعی برای افراد بالای 65 سال

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، تهران (پانا) - معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی ارائه خدمات درمان بستری رایگان به افراد بالای 65 سال در تمامی مراکز درمانی دولتی طرف قرارداد با این سازمان را اقدامی ویژه در راستای تکریم سالمندان دانست.

خدمات ویژه درمانی تامین اجتماعی برای افراد بالای 65 سال

به گزارش روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، امیرعباس منوچهری با اشاره به فرارسیدن روز جهانی سالمندان (9 مهر) گفت: یکی از تعهدات اصلی سازمان تأمین اجتماعی خدمت رسانی به جامعه تحت پوشش در دوران بازنشستگی و سالمندی است و برهمین اساس ما در قبال تعداد زیادی از سالمندان کشور که تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند، تعهد و مسئولیت مستقیم داریم.

وی اضافه کرد: خدمات درمانی به صورت مستقیم در مراکز درمانی متعلق به سازمان تأمین اجتماعی بدون دریافت وجه و به صورت کاملا رایگان در اختیار بیمه شدگان و بازنشستگان واقع شده است و در کنار آن در مراکز درمانی طرف قرارداد هم سازمان تأمین اجتماعی بخشی از هزینه خدمات درمانی را مطابق با مصوبات مراجع قانونی پرداخت می کند.

منوچهری ادامه داد: طی ماه های اخیر به منظور تکریم سالمندان، سازمان تأمین اجتماعی تعهد جدیدی را در قبال بیمه شدگان بالای 65 سال برعهده گرفته است و خدمات درمان بستری این عزیزان در مراکز درمانی دولتی کاملا رایگان شده و تأمین اجتماعی 100 درصد هزینه های مربوطه را مطابق تعرفه های دولتی به این مراکز پرداخت می کند.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت: پیش از این سازمان تأمین اجتماعی پرداخت 90 درصد از هزینه خدمات بستری را در مراکز درمانی دولتی برعهده داشت اما با توجه به بالا بودن هزینه درمان بستری بویژه در برخی اعمال جراحی و خدمات درمانی خاص؛ هزینه 10 درصدی هم مبلغ قابل توجهی برای بسیاری از بازنشستگان بود که با اقدام اجرا شده، خدمات درمان بستری برای افراد بالای 65 سال در مراکز دولتی کاملا رایگان شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 مهر 1400 بروزرسانی: 18 مهر 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1019

به "خدمات ویژه درمانی تامین اجتماعی برای افراد بالای 65 سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خدمات ویژه درمانی تامین اجتماعی برای افراد بالای 65 سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید