زمزمه اختصاص سهام عدالت به 10 میلیون جامانده ، تصویب تا 2 هفته دیگر

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، رئیس کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی گفت: جاماندگان از سهام عدالت در کشور 10 میلیون نفر هستند.

زمزمه اختصاص سهام عدالت به 10 میلیون جامانده ، تصویب تا 2 هفته دیگر

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمدرضا پورابراهیمی درباره جاماندگان سهام عدالت گفت: در این موضوع چند بخش را مد نظر قرار دادیم که اولین بخش شامل 52 میلیون نفری می گردد که در زمان واگذاری سال 84-85 اطلاعات آن ها ثبت، اما گزارش نهایی توسط سازمان خصوصی سازی حدود 49 میلیون نفر اعلام شد، این در حالیست که حدود 2 میلیون نفر با اینکه دارای برگه سهام هستند در فهرست اطلاعات سامانه سهام عدالت نام و نشانی ندارند.

او تعدادی از متولدین سال 85 به بعد خانواده های تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و سازمان امور ایثارگران را دومین دسته از این فهرست مطرح کرد و ادامه داد: افرادی که در آن موقع جزو 6 دهک کم درآمد جامعه بودند بخش سوم از جاماندگان را تشکیل می دهند و همچنین کسانی که در شرایط کنونی شرایط خانوار آن ها ارزیابی گردد می توانند مبنا در این بخش باشند.

رئیس کمیسیون مالی مجلس درباره تعداد کلی جاماندگان سهام عدالت گفت: در بخش اول حدود 2 میلیون نفر و در بخش دوم حدود یک میلیون و 400 هزار نفر و درکل برآورد ها حدود 10 میلیون نفر است.

وی اضافه نمود: براساس واگذاری هایی که در سال 84-85 انجام شد قرار بر واگذاری مجموعه شرکت های مشمول سهام عدالت بصورت کامل به مردم بود.

پورابراهیمی گفت: از مجموع 50 میلیون نفری که مشمول شدند حدود 6 میلیون نفر تحت پوشش کمیته امداد، سازمان بهزیستی و سازمان امور ایثارگران هستند.

وی ادامه داد: بقیه حدود 44 میلیون نفر از جمعیت کشور، دولت بجای اینکه یک میلیون تومان سهام به آن ها بدهد در سال 95 مبلغ پانصد هزار تومان به آن ها اختصاص داد.

رئیس کمیسیون مالی مجلس گفت: حدود 48 درصد سهام شرکت های قابل واگذاری در زمان اجرای سهام عدالت مشمول واگذاری صد در صد بودند که در حال حاضر دولت 48 درصد مالکیت آن ها را تصاحب نموده است.

پور ابراهیمی ادامه داد: ما کوشش می کنیم تا 2 هفته آینده این طرح را از کمیسیون مالی به صحن مجلس بیاوریم و با اولویت بعنوان اولین دستور جزو مصوبات صحن علنی داشته باشیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 308

به "زمزمه اختصاص سهام عدالت به 10 میلیون جامانده ، تصویب تا 2 هفته دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زمزمه اختصاص سهام عدالت به 10 میلیون جامانده ، تصویب تا 2 هفته دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید