نحوه برگزاری آزمون های خاتمه ترم دانشگاه علامه، اعلام زمان برپایی آزمون ها

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با تأکید بر اینکه نحوه برگزاری آزمون های مجازی این دانشگاه تا سرانجام هفته آینده اعلام خواهد شد، گفت: این آزمون ها از 4 تیرماه شروع می گردد و تا 18 این ماه ادامه دارد.

نحوه برگزاری آزمون های خاتمه ترم دانشگاه علامه، اعلام زمان برپایی آزمون ها

دکتر جلیل احمدوند در گفت وگو با خبرنگاران ضمن بیان این مطلب به آخرین تصمیمات دانشگاه علامه طباطبایی در مورد نحوه برگزاری آزمون خاتمه ترم جاری این دانشگاه اشاره و اظهار کرد: ما در مورد نحوه برگزاری آزمون های خاتمه ترم جاری دانشجویان دو جلسه با مدیران آموزشی دانشگاه برگزار کردیم و درخت اولیه تحت عنوان دستورالعمل اجرایی امتحانات خاتمه نیم سال را آماده کردیم. در این دستورالعمل به دو گزینه برگزاری آزمون ها اشاره کردیم که یکی از این گزینه ها این است که اگر بر اساس اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا شرایط کشور عادی شد، امتحانات ما به شکل حضوری برگزار خواهد شد؛ اما اگر هم این شرایط عادی نشد، برای هر سه مقطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری پیشنهاداتی را مطرح می کنیم که این پیشنهادات چون هنوز قطعی نشده اند، نمی توان آن را گفت.

وی در ادامه توضیح داد: دستورالعمل فوق فعلا در جلسه مدیران معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی مطرح شده است. بعد از جمع بندی نظرات مدیران این دستورالعمل به دانشکده ها و گروه ها ارسال خواهد شد و به آن ها مهلت خواهیم داد تا نظرات خود را در این زمینه مطرح نمایند تا در نهایت به تصمیم جامعی در این زمینه دست پیدا کنیم.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی همچنین تأکید کرد: ممکن است ما تصمیم بگیریم امتحان خاتمه ترم جاری را به دو بخش مستمر و خاتمهی برای دانشجویان کارشناسی در نظر بگیریم و 60 درصد نمره را آزمون در نظر بگیریم و مابقی ارزیابی مستمر باشد که این آزمون می تواند یک آنالیز ترجمه ای از متن یا هر روش دیگری برای ارزیابی دانشجو از سوی استاد باشد و آن 60 درصد دیگر به شکل یک آزمون مجازی تستی برگزار گردد. اگرچه آزمون تشریحی نیز می تواند برگزار گردد، اما به دلیل اینکه در آزمون تشریحی به صورت مجازی خطر مداخلات بیرونی یا تقلب در آن زیادتر است، بنابراین روش تستی گزینه بهتری خواهد بود. بنابراین یکی از گزینه های آزمون ما این است و برای آزمون دکتری نیز دیدگاه ما این است که استاد می تواند آزمون شفاهی بگیرد و دانشجویان در برابر سامانه به صورت مجازی به سوال اساتید پاسخ بدهند و یا اینکه از دانشجویان دکتری امتحان اپن بوک بگیرند.

دکتر احمدوند همچنین خاطر نشان کرد: ما در دانشگاه علامه طباطبایی در قالب دستورالعملی خطوطی برای نحوه ارزیابی و امتحان دانشجویان ارائه می دهیم. در واقع یکی از مسائل ما در دانشگاه این است که باید مستنداتی داشته باشیم که معین گردد استاد بر اساس چه روندی این نمره را به دانشجو داده است و این مستندات باید در سامانه ثبت گردد یا در آزمون اپن بوک دانشجو باید تصویر مقاله خود را برای استاد بفرستد تا ما بتوانیم مانند سایر روندهای آزمونی این مستندات را ثبت کنیم تا اعتراضی از سوی دانشجویان صورت نگیرد که اساتید بدون حساب و کتاب نمره داده اند.

معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی خاطر نشان کرد: تصمیم نهایی این دانشگاه در مورد نحوه برگزاری آزمون های ترم جاری دانشگاه علامه تا خاتمه هفته جاری اعلام خواهد شد.

وی از تأخیر سه هفته ای امتحانات سال جاری دانشگاه علامه طباطبایی اطلاع داد و گفت: قبل از ایجاد شرایط فعلی آزمون های این دانشگاه از 17 خردادماه شروع می شد، اما در این شرایط این زمان با تأخیری سه هفته ای برگزار خواهد شد. در واقع امتحانات دانشگاه از هفتم تیرماه شروع می گردد و تا 18 تیرماه ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 29 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 152

به "نحوه برگزاری آزمون های خاتمه ترم دانشگاه علامه، اعلام زمان برپایی آزمون ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه برگزاری آزمون های خاتمه ترم دانشگاه علامه، اعلام زمان برپایی آزمون ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید