نیویورک تایمز؛ استعفای سردبیر به خاطر یک اشتباه

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، سردبیر بخش نظرات نیویورک تایمز به خاطر انتشار یادداشتی که در آن خواهان استفاده از ارتش برای مقابله با اعتراض های نژادی در آمریکا شده بود ضمن پوزش استفعا داد.

نیویورک تایمز؛ استعفای سردبیر به خاطر یک اشتباه

به گزارش خبرنگاران به نقل از دویچه وله، جیمز بنت، سردبیر بخش نظرات و پیشنهادهای روزنامه نیویورک تایمز، چند روز پس از انتشار یادداشتی درباره اعزام ارتش برای مقابله با اعتراضات ضد نژادپرستی در آمریکا استعفا نموده است.

ای جی سالزبرگر، ناشر نیویورک تایمز، روز یکشنبه در نامه ای به کارکنان نیویورک تایمز خبر استعفای مدیر بخش نظرات را خاطرنشان کرد و نوشت: هفته گذشته این روزنامه شاهد یک اختلال عمده در فرایند سردبیری بود و این اولین تجربه ما در سال های اخیر هم نبوده است.

ناشر نیویورک تایمز در یک گفت وگو افزود: هم من و هم آقای نبت به این نتیجه رسیدیم که وی نمی تواند در راستا تغییرات جدید، راهنمایی تیم را به عهده بگیرد.

جیمز بنت، سردبیر بخش نظرات و پیشنهادهای روزنامه نیویورک تایمز

  • نظامیان را اعزام کنید

چاپ مقاله ای با عنوان نظامیان را اعزام کنید به قلم تام کاتن، سناتور جمهوری خواه، اعتراض های گسترده ای از سوی خوانندگان و خبرنگاران و کارکنان این روزنامه را به همراه داشته است.

این مقاله در روز چهارشنبه، سوم ژوئن، در نسخه دیجیتال نیویورک تایمز منتشر شد و در آن نویسنده با تآکید بر اهمیت بازگرداندن آرامش به شهرها استفاده از ارتش و زور را برای مقابله با تظاهرات ضد نژادپرستی در شهرهای مختلف آمریکا خواهان شده بود

هشتصد نفر از کارکنان نیویورک تایمز با امضای یک نامه نسبت به انتشار این مقاله اعتراض و عنوان کردند یادداشت آقای کاتن اطلاعات گمراه کننده ای به خواننده منتقل نموده است.

در جلسه ای مجازی با پرسنل نیویورک تایمز در روز آدینه، جیمز بنت برای انتشار این مقاله عذرخواهی و خاطر نشان کرد این مقاله نباید منتشر می شد و افزود مقاله با دقت ادیت نشده بود.

در یادداشت سردبیران که نیویورک تایمز شامگاه آدینه منتشر کرد، آمده است: لحن مقاله [کاتن] به شکل غیرضروری تند است و این مقاله بر استانداردهای این روزنامه منطبق نبوده و نباید منتشر می شده است.

سقوط جیمز بنت از عضویت در سردبیری یکی از رفیع ترین قله های روزنامه نگاری آمریکا در حالی رخ داده که در پی مرگ جورج فلوید، شهفرایند غیر مسلح سیاهپوست به دست یک افسر پلیس، اعتراضات گسترده مردمی در شهرهای مختلف ایالات متحده علیه نژادپرستی و خشونت پلیس به راه افتاده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 19 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 254

به "نیویورک تایمز؛ استعفای سردبیر به خاطر یک اشتباه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز؛ استعفای سردبیر به خاطر یک اشتباه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید