ورود سامانه نو بارشی از غرب، بارندگی در نقاط مختلف کشور طی 4 روز آینده

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، روز یکشنبه در استان های واقع در مرز شرقی کشور و سواحل دریای خزر بارش پراکنده و خفیف همراه با وزش باد و دوشنبه در نواحی مرزی استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان رگبار و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید نیز انتظار می رود.

ورود سامانه نو بارشی از غرب، بارندگی در نقاط مختلف کشور طی 4 روز آینده

رئیس مرکز پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود یک سامانه بارشی از غرب و شمال غرب کشور طی روز جاری اطلاع داد و گفت: دامنه فعالیت این سامانه فردا به دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و شرق سمنان می رسد.

صادق ضیائیان در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به پیش بینی اداره کل هواشناسی درباره شرایط جوی کشور طی پنج روز آینده بر اساس نقشه های همدیدی و آینده نگری، گفت: امروز یکشنبه (28اسفندماه) با ورود سامانه بارشی از غرب و شمال غرب کشور در استان های واقع در نوار غربی بارش شروع خواهد شد که در ایلام، کرمانشاه و کردستان بارش شدت بیشتری خواهد داشت.

وی اضافه نمود: دوشنبه (29 اسفندماه) دامنه فعالیت سامانه در جنوب غرب، غرب، شمال غرب و به تدریج دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و شرق سمنان است که در این منطقه ها احتمال رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت، در منطقه ها مستعد رگبار تگرگ و در ارتفاعات و منطقه ها سردسیر بارش برف پیش بینی می گردد.

رئیس مرکز پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه ضمناً با شمالی شدن جریانات بر روی غرب دریای خزر در استان های گیلان و مازندران بارش باران رخ می دهد، گفت: در روزهای سه شنبه (اول فروردین ماه) و چهارشنبه (دوم فروردین ماه) گستره فعالیت سامانه کل کشور را فرا می گیرد. بعلاوه در روز سه شنبه در شمال شرق خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، جنوب آذربایجان غربی، شمال قزوین، البرز، تهران، غرب مازندران و شرق گیلان میزان بارندگی شدت خواهد داشت.

ضیائیان ادامه داد: روز چهارشنبه در شمال سمنان، خراسان شمالی، شرق خراسان رضوی، شمال خراسان جنوبی و جنوب کرمان رگبار و رعد و برق، رگبار تگرگ و وزش باد شدید موقتی رخ می دهد.

وی با اشاره به اینکه پنجشنبه (سوم فروردین ماه) فعالیت سامانه در شرق کشور خواهد بود که در استان های خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی بارش شدید است، اظهار کرد: بعلاوه از بعدازظهر پنجشنبه با عبور امواج تراز میانی جو از شمال غرب کشور در استان های واقع در این منطقه ها افزایش ابر و رگبار باران و وزش باد شدید موقت در ارتفاعات و منطقه ها سردسیر بارش برف پیش بینی می گردد.

رئیس مرکز پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه نمود: روز یکشنبه در استان های واقع در مرز شرقی کشور و سواحل دریای خزر بارش پراکنده و خفیف همراه با وزش باد و دوشنبه در نواحی مرزی استان های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان رگبار و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید نیز انتظار می رود.

ضیائیان با بیان اینکه روزهای سه شنبه و چهارشنبه در نیمه غربی و چهارشنبه و پنجشنبه نیمه شرقی کشور وزش باد همراه با کاهش نسبی دما در حدود 5 تا 7 درجه پیش بینی می گردد، گفت: سه شنبه و چهارشنبه در جنوب، مرکز و منطقه های از نیمه شرقی و پنجشنبه در دامنه های جنوبی البرز، مرکز، شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید با احتمال خیزش گردوخاک خواهد بود. طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه دریای خزر مواج و متلاطم است.

وی شرایط جوی مرکز را نیز در دو روز پایانی سال اعلام و اظهار کرد: در روز یکشنبه (28 اسفندماه) دمای هوای مرکز در کمترین و بیشترین حالت خود به 9 و 21 درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (29 اسفندماه)، بین 11 و 21 درجه سانتیگراد خواهد بود. بعلاوه آسمان تهران امروز نیمه ابری تا ابری همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید، به تدریج افزایش ابر و فردا کمی ابری همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید و به تدریج افزایش ابر پیش بینی شده است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 29 اسفند 1401 بروزرسانی: 29 اسفند 1401 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 1418

به "ورود سامانه نو بارشی از غرب، بارندگی در نقاط مختلف کشور طی 4 روز آینده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه نو بارشی از غرب، بارندگی در نقاط مختلف کشور طی 4 روز آینده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید