اختصاصی، 4 شرط ایران برای مذاکرات وین، ایران مانع راهبرد فرسایشی و صوری کردن مذاکرات می گردد

به گزارش پایگاه خبری شیرگاه نیوز، ایران در یکی از شروط خود تأکید نموده است که مذاکرات وین نباید مشمول مرور زمان گردد بلکه باید در فرصت فوری یا به نتیجه برسد و آمریکا را به اجرای تعهداتش ملزم کند و یا متوقف گردد.

اختصاصی، 4 شرط ایران برای مذاکرات وین، ایران مانع راهبرد فرسایشی و صوری کردن مذاکرات می گردد

منابع آگاه در مذاکرات به خبرنگار سیاسی خبرنگاران گفتند که ایران برای مذاکرات وین 4 شرط معین نموده است تا از دام تبلیغاتی و راهبردی آمریکایی ها اجتناب گردد.

نخستین شرط ضرورت برطرف کامل همه تحریم هاست و در این بین تفاوتی میان تحریم هایی که در دوره اوباما وضع شده است و یا تحریم های ترامپ نخواهد بود، چه آنکه در دوران اوباما نیز تحریم های بسیاری علیه ایران وضع شده است،

همچنین در این بین بر ضرورت برطرف همه تحریم ها تأکید شده است تا آمریکا و شرکای اروپایی اش امکان بهره گیری از تفسیر ظالمانه مبنی بر اینکه بعضی تحریم ها منشأ یا علت دوگانه دارند و صرفاً هسته ای نیستند، نداشته باشند و همچنین تحریمهای پیشین یا تحریم های جدید با برچسب های جدید بازنگردد،

لذا آمریکا باید تمام تحریم ها را طبق وظیفه خود در مذاکرات هسته ای بردارد.

شرط دوم بر منتفی بودن کامل هرگونه اقدام گام به گام است. آمریکا کشوری است که از برجام خارج شده است و لذا باید تمام تعهداتش را اجرایی کند و در این بین تحت هیچ شرایطی اقدامات گام به گام در کار نخواهد بود بلکه آمریکا باید به تمام تعهداتش برگردد.

شرط سوم تأکید بر این گزاره مهم است که مذاکرات وین نباید مشمول مرور زمان گردد بلکه باید در فرصت کوتاهی یا به نتیجه برسد یا متوقف گردد. آمریکا و اروپایی ها تمایل دارند ایران را در یک فرایند فرسایشی از مذاکرات قرار دهند تا اولاً ایران پله پله و به مرور از حقوق خود محروم گردد و ثانیاً در صورت عدم نتیجه گیری در فاز پایانی، ایران به عنوان مسئول شکست مذاکرات معرفی گردد.

امّا شرط چهارم بر ضرورت یک راستی آزمایی واقعی و نه عجولانه از ناحیه ایران است. ایران باید برطرف کامل و واقعی تحریم ها (به نحوی که در عمل موجب انتفاع ملت ایران گردد) و بازگشت ناپذیر بودن آنها را راستی آزمایی کند و سپس گام های کاهش تعهدات هسته ای را به عقب برگرداند، بنابراین یک لغو محدود و صوری تحریم ها و یا راستی آزمایی عجولانه و غیردقیق ممنوع خواهد بود.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: shirgahnews.ir شناسه مطلب: 799

به "اختصاصی، 4 شرط ایران برای مذاکرات وین، ایران مانع راهبرد فرسایشی و صوری کردن مذاکرات می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاصی، 4 شرط ایران برای مذاکرات وین، ایران مانع راهبرد فرسایشی و صوری کردن مذاکرات می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید